Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ľudia sa môžu zdarma registrovať vo vedeckej knižnici

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.03.2015

Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) organizuje v rámci Týždňa slovenských knižníc SR podujatia pre svojich používateľov a širokú odbornú verejnosť.
Ľudia sa môžu zdarma registrovať vo vedeckej knižnici
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) organizuje v rámci Týždňa slovenských knižníc SR podujatia pre svojich používateľov a širokú odbornú verejnosť.

Používateľom ponúkne tiež niektoré finančné úľavy. Noví členovia sa budú môcť registrovať zdarma, starším používateľom odpustia počas nasledujúceho týždňa sankčné poplatky z omeškania pri vrátení upomínaných kníh. Informovala o tom Monika Hucáková z komunikačného odboru ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

Centrum vedecko-technických informácií organizuje počas tohto týždňa v stredu 25. marca aj medzinárodnú konferenciu Open Access politika Slovenska v Európskom rámci 2015. O deň neskôr Stredisko patentových informácií pripravuje seminár, ktorý sa bude venovať napríklad téme obchádzania patentov. Zatiaľ čo verejné knižnice končia Týždeň slovenských knižníc podujatím Noc s Andersenom, ktoré je pre deti celého Slovenska, v CVTI vrcholí týždeň knižníc už 6. ročníkom Večera s e-zdrojmi. Ide o odborný seminár a diskusiu venovanú e-zdrojom pre výskum a vývoj prístupným v CVTI SR.

Počas celého týždňa budú mať záujemcovia k dispozícií aj výstavu kníh na tému Duševné vlastníctvo, inovácie a transfer technológií. Doplní ju aj výber úsmevných a neuskutočnených chránených riešení.

Týždeň slovenských knižníc už 16. rok vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Aktuálny ročník odštartuje v pondelok 23. marca.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Cieľom štúdie je zmapovať vplyv automobilovej výroby na ekonomiku krajiny, vrátane dopadu na vývoj miezd, zamestnanosti, či spotrebiteľského dopytu domácností.
pred 7 rokmi
Nové kombi poskytuje veľkorysý batožinový priestor a atraktívnu ponuku výkonných a účinných motorov.
pred 5 rokmi
Nový výskum naznačuje, že zadržiavanie negatívnych pocitov ako je hnev či smútok a ich potláčanie môže mať aj svoju negatívnu stránku. Môže prispievať k zvyšovaniu agresívnych prejavov.
pred 8 rokmi
Legenda českého punku Visáci Zámek znova „šramotí“ kľúčmi k zámku provokácie.
pred 6 rokmi
Ich hudba je farebná. Pohľad na speváčku okúzľujúci. A ich debut bude čoskoro na svete! Reč je o skupine Bloom, ktorá v týchto dňoch nahráva svoj prvý album.
pred 8 rokmi
Desať rokov trvalo švédskej speváčke Robyn, kým sa vrátila späť do britského rebríčka. V roku 1997, ako trinásťročná dievčatko prvýkrát bodovala so skladbou Show Me Love z debutového albumu Robyn Is Here na čísle osem, ale tým sa všetko skončilo.
pred 5 rokmi
Príprava na sezónu v záverečnej fáze.
pred 8 rokmi
39% detí sa priznalo, že navštívili stránky alebo hralo hry, ktoré by im rodičia neschválili...