Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ľudia sa môžu zdarma registrovať vo vedeckej knižnici

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.03.2015

Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) organizuje v rámci Týždňa slovenských knižníc SR podujatia pre svojich používateľov a širokú odbornú verejnosť.
Ľudia sa môžu zdarma registrovať vo vedeckej knižnici
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) organizuje v rámci Týždňa slovenských knižníc SR podujatia pre svojich používateľov a širokú odbornú verejnosť.

Používateľom ponúkne tiež niektoré finančné úľavy. Noví členovia sa budú môcť registrovať zdarma, starším používateľom odpustia počas nasledujúceho týždňa sankčné poplatky z omeškania pri vrátení upomínaných kníh. Informovala o tom Monika Hucáková z komunikačného odboru ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

Centrum vedecko-technických informácií organizuje počas tohto týždňa v stredu 25. marca aj medzinárodnú konferenciu Open Access politika Slovenska v Európskom rámci 2015. O deň neskôr Stredisko patentových informácií pripravuje seminár, ktorý sa bude venovať napríklad téme obchádzania patentov. Zatiaľ čo verejné knižnice končia Týždeň slovenských knižníc podujatím Noc s Andersenom, ktoré je pre deti celého Slovenska, v CVTI vrcholí týždeň knižníc už 6. ročníkom Večera s e-zdrojmi. Ide o odborný seminár a diskusiu venovanú e-zdrojom pre výskum a vývoj prístupným v CVTI SR.

Počas celého týždňa budú mať záujemcovia k dispozícií aj výstavu kníh na tému Duševné vlastníctvo, inovácie a transfer technológií. Doplní ju aj výber úsmevných a neuskutočnených chránených riešení.

Týždeň slovenských knižníc už 16. rok vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Aktuálny ročník odštartuje v pondelok 23. marca.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Kľúčom k zmierneniu následkov kybernetických útokov sú pokročilé bezpečnostné riešenia, uvádza sa vo vyhlásení spoločnosť HP.
pred 7 rokmi
Svoj tretí album podporí Tomáš koncertnou šnúrou s názvom Divadelní túra 2011, ktorá odštartuje 17., 18. a 19. októbra.
pred 4 rokmi
Vystúpenie sopranistky Diany Damrau v Opere SND je naplánované na sklonku roka, na 11. decembra v Belliniho opere Puritáni
pred 6 rokmi
Neodolateľná francúzska komédia Neverníci je kolekciou krátkych šteklivých príbehov od šiestich francúzskych režisérov.
pred 6 rokmi
Už tento piatok a sobotu 10. a 11.augusta sa koná Festival Červeník – najstarší festival na Slovensku s podtitulom Festival s tradíciou...
pred 7 rokmi
Bentley mení stratégiu
pred 7 rokmi
Autosalón v Pekingu (23.04. - 02.05.2012) si francúzska automobilka Citroën vybrala za miesto oficiálnej prezentácie štúdie Numéro 9.
pred 8 rokmi
Neškodné tínedžerské kung-fu The Karate Kid z roku 1984 je pre mnohých mojich rovesníkov, s ktorými sa dodnes označujem za dieťa osemdesiatych rokov...