Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Lipšic je notorický klamár, hovoril na súde Harabin

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.05.2013

Bývalý minister spravodlivosti a nezaradený poslanec Daniel Lipšic žaluje predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina za jeho výroky z roku 2008.
Lipšic je notorický klamár, hovoril na súde Harabin
Zdroj obrázku: Internet
 

Daniel Lipšic je notorický klamár, vyhlásil dnes na súde v pozícii žalovaného predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Bývalý minister spravodlivosti a nezaradený poslanec Daniel Lipšic ho žaluje za výroky ešte z roku 2008.

Prvý sa týka Harabinových slov, že "Lipšic je mafián friendly, zlý, arogantný človek a zakomplexovaný, ktorý má kontakty na kosovsko-albánsku mafiu." Druhý zaznel na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa snažila vtedajšia opozícia odvolať ministra spravodlivosti Harabina. V pléne sa Harabin pýtal Lipšica na jeho byt. Lipšic už pred piatimi rokmi reagoval, že Harabina za to zažaluje.

"Chcem navrhovateľa charakterizovať ako notorického klamára," bránil sa dnes na Okresnom súde Bratislava I Harabin. "Kto je alebo nie je klamár, to u pána Harabina netreba dokazovať, to vie celé Slovensko," reagoval Lipšic. Podľa Harabina ak by Lipšic nemal kontakty na kosovsko-albánsku mafiu, nemohol by poznať Bakiho Sadikiho. Práve na kontakty Harabina so Sadikim upozornil Lipšic, ktorý vraj videl prepis odpočúvania priateľského rozhovoru dvojice. Sadiki sedí dnes v slovenskom väzení za obchodovanie s drogami. "Lipšic nebol vyšetrovateľ, nebol prokurátor ani minister vnútra a vyrobil prepis, ktorý neexistuje. Chodil na hokej s mafiánmi, takže musí mať kontakty na mafiu. Ja tvrdím, že má kontakty na kosovsko-albánsku mafiu, lebo ináč ako mohol prísť k tomu, že existuje Sadiki, keď do spisu nemohol ísť," tvrdil dnes Harabin. "Urobil taký prepis, ako keby ste urobili z britskej libry falzifikát, kde by ste namiesto britskej kráľovnej dali amerického prezidenta, chýbala by tam vodotlač a rok vydania by bol 2050 a vydávali by ste to za britskú libru. Toto urobil Lipšic, teda prepis, ktorý dátumovo nesedí, a predložil ho do parlamentu," hovoril na súde Harabin.

"Prepis Harabin - Sadiki potvrdila generálna prokuratúra," uviedol Lipšic s tým, že Harabin nehovorí pravdu, že okresný súd urobil niečo iné. "Zaoberal sa len tým, či generálna prokuratúra mohla zverejniť alebo potvrdiť pravosť toho prepisu, čo aj potvrdila," hovoril Lipšic. Lipšic si myslí, že ak mal Harabin pocit, že prepis vytvoril a že nie je pravý, tak ho mohol od roku 2008 kedykoľvek zažalovať. "Trvám na mojom výroku, že pán Harabin bol v kamarátskom vzťahu s Bakim Sadikim, hlavou albánskej drogovej mafie. Považujem to za skutkové tvrdenie, nie hodnotiaci úsudok, napriek tomu ma nikdy za tento výrok nezažaloval a on vie, prečo," vyhlásil Lipšic.

Harabin považuje výrok o tom, že Lipšic má kontakty s kosovsko-albánskou mafiou, za hodnotiaci úsudok. Podľa právneho zástupcu Lipšica však tento názor neobstojí. "Aj hodnotiaci úsudok musí vychádzať z reálneho skutkového základu," povedal advokát. "Nehovorím teraz o výrazoch zlý a arogantný, ale tvrdenie, že niekto má kontakty, je skutkové tvrdenie," konštatoval.

Lipšic žaluje Harabina aj za jeden z výrokov na jeho osobu, ktorý odznel 4. septembra 2008 v parlamente, keď opozícia chcela Harabina odvolať z čela rezortu spravodlivosti. Lipšic mal podľa Harabina vysvetliť, za koľko kúpil byt v Bratislave. "Máme za to, že aj tento (výrok, pozn. SITA) prekročil akceptovateľné hranice. Žalovaný totiž vytvára v tomto prejave dojem, že žalobca získal byt nelegálnymi praktikami, klientelizmom a za smiešnu sumu," uviedol advokát. "Aj v žalobe som preukázal, že som byt kúpil za trhovú cenu, zverejnil som dokonca, aké som mal úspory," skonštatoval Lipšic. "Ak sa pán Harabin bráni, že to bola len otázka, ktorú predo mňa postavil, že sa len pýtal, tak to nie je pravda, on sa snažil naznačiť, že som získal byt akýmsi zvláštnym spôsobom," dodal Lipšic. Ak Harabin podľa neho tvrdí, že išlo len o hodnotiace úsudky, tak sa prejavuje jeho zbabelosť. "Najprv v parlamente niečo povie, a potom sa bráni, že to boli len hodnotiace úsudky," povedal. Lipšic na súde vyhlásil, že na Harabinove výroky vtedy nereagoval, lebo nechcel odpútavať pozornosť od hlavného účelu schôdze, ktorým bolo odvolanie Harabina.

Podľa Harabina si Lipšic podaním žaloby neváži slobodu slova a prejavu. "Na jednej strane je proti trestaniu osvienčimskej lži, ale keď sa ho na pôde národnej rady opýtate v rámci politickej debaty, odkiaľ kúpil luxusný byt v centre Bratislavy, tak podáva žalobu," tvrdil šéf najvyššieho súdu. Harabin si myslí, že zásah súdu je v tomto prípade nadbytočný.

Sudkyňa ešte pred otvorením pojednávania obom stranám pripomenula, že sú verejne činné osoby a pokúsila sa o ich zmierenie. Lipšic je ochotný uzavrieť súdny zmier, ak sa Harabin ospravedlní. Lipšic žiada žalobou odškodné 50 centov, podľa Lipšica ide o symboliku.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 2 rokmi

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Bývalý minister spravodlivosti a nezaradený poslanec Daniel Lipšic žaluje predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina za jeho výroky z roku 2008. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/lipsic-je-notoricky-klamar-hovoril-na-sude-harabin/

Pán Lipšic - bývalý kdh - Boha neoklameš, a raz vydáš pred ním svedectvo za svoje skutky.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Podľa vedcov z Univerzity Komenského sa proti stresu dá bojovať nielen aeróbnou aktivitou, ale aj silovým tréningom.
pred 7 rokmi
Americká alternatívno-rocková kapela The Smashing Pumpkins vystúpi 1. decembra po 20:00 v hlavnom meste Rakúska.
pred 6 rokmi
Fenomenálna kanadská klavíristka, speváčka a skladateľka Diana Krall, ktorá v novembri opäť zavíta na Slovensko, naozaj nezaháľa.
pred 13 rokmi
So skutočným „zanietením“ si každý týždeň prečítam v istom bulvárnom týždenníku výlevy skrachovaného speváka a hudobníka Braňa Moiseia...
pred 3 rokmi
Kúpele Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach spĺňajú predstavu o dokonalom pôžitku, skvelom relaxe a hlavne o priaznivom pôsobení termálnej liečivej vody na celý organizmus.
pred 7 rokmi
Francúzska automobilka uvažuje o využitý hybridného pohonu Hybrid4 aj v automobilových pretekoch.
pred 7 rokmi
Podľa najnovšieho výskumu sa reakčný čas predlžuje z jednej až dvoch sekúnd pri šoférovaní bez písania esemesiek na tri až štyri sekundy s písaním.
pred 8 rokmi
Bolo to iba niekoľko hodín, no na prvé jazdné dojmy s Audi RS3 sa bude zabúdať iba veľmi ťažko.