Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. júna 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Lipšic a OĽaNO chcú obmedziť hazardné hry

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 19.02.2015

Návrhom chcú docieliť, aby okrem obce mohla vydať všeobecne záväzné nariadenie, ktorým sa obmedzí prevádzkovanie hazardných hier, aj mestská časť Bratislavy a mestská časť Košíc
Lipšic a OĽaNO chcú obmedziť hazardné hry
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Chrániť deti a mladistvých pred rizikom závislosti od hazardných hier a zamedziť ľahkému prístupu k hazardu je cieľom novely zákona o hazardných hrách, ktorú do parlamentu predložili poslankyne za OĽaNO Erika Jurinová a Janka Šípošová spolu s nezaradeným Danielom Lipšicom.

Návrhom chcú docieliť, aby okrem obce mohla vydať všeobecne záväzné nariadenie, ktorým sa obmedzí prevádzkovanie hazardných hier na danom území, aj mestská časť hlavného mesta SR Bratislavy a mestská časť mesta Košice. Opoziční poslanci chcú zároveň o stávkové hry rozšíriť okruh hazardných hier, ktorých hranie sa bude môcť prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia obmedziť, a určiť, že všeobecne záväzným nariadením sa bude môcť zakázať prevádzkovanie len niektorých hazardných hier. Podľa terajšej právnej úpravy je totiž možné zakázať prevádzkovanie buď všetkých, alebo ani jednej z hazardných hier.

Novela má umožniť obyvateľom obce, mestskej časti Bratislavy alebo mestskej časti Košíc, aby prostredníctvom petície mohli namietať, že sa hraním hazardných hier narúša verejný poriadok, ale aj to, že prevádzkovaním hazardných hier dochádza k podstatnému zásahu do záujmov obyvateľov obce. Obciam ako aj mestským častiam Bratislavy a Košíc novela zakotvuje povinnosť rokovať o návrhu všeobecne záväzného nariadenia, ktorým by sa obmedzilo, respektíve zakázalo hranie hazardných hier, ak je názor obyvateľov obce vyjadrený v petícii podporenej najmenej 30 percentami obyvateľov obce alebo mestskej časti Bratislavy a Košíc.

"Cieľom predkladaného návrhu zákona je rozšíriť prípady, v ktorých bude obec oprávnená všeobecne záväzným nariadením obce obmedziť prevádzkovanie hazardných hier na svojom území a vyhovieť tak odôvodneným požiadavkám jej obyvateľov," uvádzajú v návrhu predkladatelia.

Novelou zákona o hazardných hrách sa bude parlament zaoberať na marcovej schôdzi.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Svadobná agentúra HARLEKYN - tvoríme Vaše pekné...
Najrozšírenejší výber prírodných produktov na t...

129 500.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 54 m2
176 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 97 m2
104.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 18 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
V nedeľu 30. marca si ručičky hodiniek posunieme z 2:00 na 3:00
pred 12 rokmi
Komédia o študentoch, učiteľoch, rodičoch a graffiti...
pred 10 rokmi
Nový, už siedmy album amerického rappera Eminema sa volá Recovery (zotavenie, uzdravenie). Predchádzal mu pilotný singel s názvom Not Afraid, v ktorom Eminem opisuje svoje problémy posledných rokov a hlavne aj spôsob, akým sa s nimi snažil vysporiada
pred 9 rokmi
Pornoherci sú ľudia ako my a ich práca je rovnako náročná a stresujúca, ako akékoľvek iné povolanie...
pred 10 rokmi
Výber najväčších hitov pánov Šípa a Uhlířa vychádza v roku ich polkruhových narodenín. Kľúčom k pesničkovým oslavám sa stalo rozdelenie obsahu CD na tri vzájomne prelínajúce sa časti.
pred 7 rokmi
Skupina Tublatanka má nový klip. Na svete je obrazová podoba skladby Nový vírus. Pieseň pochádza z nedávno vydaného výberového albumu Najväčšie hity No. 3 Cítim sa fajn.
pred 8 rokmi
Ak vyradíme zo svojho jedálnička mäso, rozhodne to neznamená, že naše telo začne trpieť nedostatkom železa. Odporúčaný denný príjem tohto minerálu ľahko pokryjeme konzumáciou ovocia a zeleniny.
pred 8 rokmi
Na dĺžku meria 3 540 mm, ponúka miesto pre štyri osoby a je pritom mimoriadne úsporný a nesmierne sympaticky – to je Volkswagen up!