Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Linka detskej istoty hľadá pomocníkov v teréne

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.01.2014

Ambasádori budú pomáhať aj pri besiedkach na slovenských školách, prihlásiť sa môžu ľudia rôzneho veku či vzdelania.
Linka detskej istoty hľadá pomocníkov v teréne
Zdroj obrázku: Internet
 

Linka detskej istoty hľadá ambasádorov. Vítaný je každý, kto má pozitívny vzťah k deťom a chce získať skúsenosti v oblasti prevencie na školách. Ako agentúru SITA ďalej informovala Michaela Guldanová z Linky detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF, prihlásiť sa môžu ľudia rôzneho veku či vzdelania.

Cieľom je vznik multidisciplinárneho tímu, ktorý bude pomáhať pri prevencii na školách. Na Linku detskej istoty sa deti a mládež obracajú s rôznymi témami, ktoré ich trápia či zaujímajú. "Považujeme za dôležité venovať sa klientskej skupine nielen formou telefonického poradenstva, ale aj priamej práci s deťmi a mládežou. Jednou z mnohých foriem, ktoré na tento účel využívame, je preventívna práca na školách," napísala pre agentúru SITA Guldanová. Medzi oblasti, ktorým sa podľa pracovníkov Linky treba venovať hlbšie, patrí v súčasnosti napríklad bezpečné používanie internetu. Zamerať sa treba aj na strácanie sa detí. Každoročne sa na Slovensku stratí vyše 800 detí a mladých ľudí do 18 rokov. V skutočnosti je ich však podľa Linky omnoho viac, len rodičia sa hanbia, že zlyhali vo výchove a polícii to neohlásia. Najmä keď ide o opakované úteky z domu. Príčiny útekov detí z domu môžu byť rôzne - od naplnenia túžby po dobrodružstve až po radikálne riešenie vzťahov či už v škole alebo v rodine. Dieťa odíde z domu, do neznámeho sveta, bez prostriedkov, neuvedomuje si riziká, ktoré na neho číhajú. Môže sa stať obeťou trestného činu alebo jeho páchateľom. Na pomoc tu slúži linka 116 000 pre hľadané deti (www.hladanedeti.sk).

Ambasádori budú pomáhať aj pri besiedkach na slovenských školách. "Chceme sa zamerať nielen na väčšie mestá, ale sústrediť sa najmä na inak málo dostupné obce a mestá. Ambasádor získa počas zaškolenia tak teoretické znalosti, ako aj praktické zručnosti, ktoré si odnesie do miesta svojho výberu a bude môcť metodicky pracovať s lokálnou komunitou,"Guldanová. Prvé zaškolenie ambasádorov plánuje Linka na február 2014. Aktivita nebude pre ambasádorov veľmi časovo náročná, pôjde o niekoľko interaktívnych besied ročne, ktoré sa dajú flexibilne dohodnúť podľa potreby. Zaškolenie je bezplatné.

Linka detskej istoty, prevádzkovateľ detských liniek 116 111 a 116 000, vznikla ako národný projekt Slovenského výboru UNICEF v roku 1996. Ako jediná poradenská linka pracuje v nepretržitej prevádzke vrátane víkendov a sviatkov. Aktuálne zamestnáva 35 až 40 konzultantov. Tými sú študenti psychológie a iných odborov pomáhajúcich profesií, mladí odborníci a 21 supervízorov, ktorí garantujú odbornosť poskytnutých rád. Linka je bezplatná, anonymná a dostupná pre deti a ich rodičov z celého Slovenska. Jej hlavným cieľom je poskytnúť dieťaťu alebo mladému človeku okamžitý kontakt alebo poradenstvo v krízovej a stresujúcej situácii. Denne má 70 až 100 telefonátov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Po hviezdnom lete boduje talentovaná pätica opäť. Tentokrát nie na pódiu, ale pred kamerami, presnejšie tými televíznymi. Len pred pár dňami totiž skupina prijala pozvanie do jednej z najsledovanejších šou britskej televízie BBC s názvom Blue Peter
pred 6 rokmi
Jedno kivi denne pokrýva dennú spotrebu vitamínu C.
pred 10 rokmi
Uvoľňujeme napätie v šiji niekoľkými otočeniami hlavy napríklad pri vdychu doprava a pri výdychu doľava.
pred 2 rokmi
Životy troch zostarnutých muzikantov.
pred 6 rokmi
General Motors vraj dúfalo, že spolu s automobilkou Saab zanikne aj jej nový majiteľ, výrobca Spyker.
pred 5 rokmi
Od 30. marca do 13. apríla sa predstaví v Košiciach, Bratislave, Žiline, Nitre a napokon v Brne.
pred 6 rokmi
Dôvodom straty bolo to, že spoločnosť si vytvorila veľké rezervy na daň z príjmov. Tržby za reklamu na mobilných zariadeniach však v treťom štvrťroku však niekoľkonásobne vzrástli.
pred 8 rokmi
Chudnutie vlastne ani nie je až také strašné, ak na to idete s rozumom.