Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Licenčná rada prerušila konanie o frekvenciách Vivy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.07.2013

O tom, či od 22. decembra bude na frekvenciách Rádia Viva ticho alebo rozhlasové vysielanie, rozhodne rýchlosť, s akou sa témou bude zaoberať Ústavný súd SR
Licenčná rada prerušila konanie o frekvenciách Vivy
Zdroj obrázku: Internet
 

Rada pre vysielanie a retransmisiu rozhodla o prerušení konania o pridelení frekvencií, na ktorých v súčasnosti vysiela Rádio Viva, lebo čaká na rozhodnutie Ústavného súdu SR. Dôvodom tohto rozhodnutia licenčnej rady je predbežná otázka, "ktorou je rozhodnutie Ústavného súdu SR vo veci sťažnosti spoločnosti Corporate legal, s.r.o. voči rozsudku Najvyššieho súdu SR, ktorým bolo zrušené rozhodnutie rady o pridelení frekvencií tejto spoločnosti". Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Lucia Jelčová.

RVR informovala o dôvodoch spomalenia jej rozhodovania o frekvenciách Rádia Viva 12. júna. Predseda licenčnej rady Miloš Mistrík 12. júna na tlačovej besede informoval, že rada v rozhodovaní o tom, kto bude od 22. decembra tohto roka vysielať na 28 frekvenciách Vivy musí počkať na rozhodnutie Ústavného súdu SR. Zároveň RVR skúma žiadosť o odňatie licencie na vysielanie Rádiu Viva, ktorú rade doručila spoločnosť Rádio Viva a.s. Keď vysielateľ požiada o odňatie licencie, nemôžeme ho nútiť, aby o to nežiadal, upozornil Mistrík a pripomenul, že licencia pre Vivu na jej frekvencie platí do 21. decembra. Problém je ale podľa šéfa licenčnej rady skôr v tom, že rada musí preskúmať, či Rádio Viva a.s. je subjektom oprávneným podať takúto žiadosť. Existuje totiž aj spoločnosť Viva Production House, s.r.o. a obe spoločnosti sú v spore. Kým toto rada nepreskúma, nemôže potvrdiť, že odoberá licenciu, zdôraznil predseda RVR.

O tom, či od 22. decembra bude na frekvenciách Rádia Viva ticho, alebo rozhlasové vysielanie, rozhodne rýchlosť, s akou sa témou bude zaoberať Ústavný súd SR. Ako spresnil Mistrík, na ústavnom súde napadla 5. júna spoločnosť Corporate Legal, s.r.o. rozsudok Najvyššieho súdu SR, ktorým 27. marca zrušil rozhodnutie rady z 15. mája 2012 o pridelení vysielacej licencie na 28 frekvencií Rádia Viva spoločnosti Corporate Legal. Rada vlani totiž rozhodla, že spomínané frekvencie pridelí spoločnosti Corporate Legal, s.r.o. a zamietla ich prideliť spoločnosti Viva Production House, s.r.o.

Oba spory teda rade značne komplikujú situáciu. RVR pôvodne chcela rozhodnúť o frekvenciách Rádia Viva 18. júna. Ešte pred ústavnou sťažnosťou od spoločnosti Corporate Legal rada plánovala, že opätovne rozhodne o tom, ktorému z troch účastníkov minuloročného konania (Corporate Legal, Viva Production House, Rádio Play) pridelí frekvencie. Najvyšší súd vo svojom rozhodnutí podľa RVR nespochybnil celé výberové konanie, zrušil len záverečné rozhodnutie licenčnej rady. Preto rada celé výberové konanie opakovať neplánovala. Informácie z posledných dní sú však tak prevratné, že to "prakticky veľmi spomaľuje, ak nie zastavuje celý proces rozhodovania o udelení licencie," konštatoval Miloš Mistrík. Dodal, že rada rozhodne po doriešení sporu na ústavnom súde promptne, bez obštrukcií.

RVR vo výberovom konaní na obsadenie frekvencií pre rozhlasové terestriálne vysielanie, ktoré sa konalo v polovici mája 2012, rozhodla, že Rádio Viva bude vysielať len do konca tohto roka. Na jeho 28 frekvenciách malo podľa rozhodnutia licenčnej rady od 22. decembra 2013 vysielať nové INFO Rádio. O všetky frekvencie, na ktorých vysiela Rádio Viva, mali záujem štyria uchádzači, nakoniec sa rozhodovalo medzi tromi (Corporate Legal, Viva Production House, Rádio Play). Do výberového konania sa prihlásila aj spoločnosť Rádio Viva, a.s., nesplnila však podmienky výberového konania, keďže nepredložila všetky zákonom stanovené dokumenty. Rada vybrala spoločnosť Corporate Legal, s.r.o. Hlasovanie o nej nebolo v licenčnej rade jednomyseľné, päť členov hlasovalo za a štyria proti. Po tom, ako rada zamietla prideliť frekvencie spoločnosti Viva Production House, s.r.o., sa jej konatelia voči rozhodnutiu odvolali na Najvyšší súd SR. Konateľ firmy Viva Production House Milan Kodaj krátko po rozhodnutí RVR reagoval tvrdením, že pri prideľovaní novej vysielacej licencie firme Corporate Legal boli závažne porušené pravidlá a RVR táto firma podviedla.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Citrusové plody sú známe najmä bohatým obsahom vitamínu C.
pred 10 rokmi
Harry Potter a Dary smrti sú siedmym a posledným pokračovaním dobrodružstiev Harryho Pottera, ktoré je očakávanou udalosťou a je rozdelený do dvoch celovečerných filmov.
pred 5 rokmi
Spevák Ed Sheeran sa takmer po roku vrátil na vrchol britského albumového rebríčka.
pred 8 rokmi
Tvrdí to oficiálna správa Európskej environmentálnej agentúry (EEA) za rok 2010
pred 9 rokmi
GeigerCars Ford Mustang Shelby GT640 Golden Snake
pred 8 rokmi
Ide o príbeh popretkávaný láskou, vierou v samu seba, priateľstvom. V knihe je všetko, čo napĺňa náš život...
pred 7 rokmi
Prešovská skupina Komajota pokračuje v trende singlov a videí. Po troch mesiacoch sa hlási s čerstvou skladbou Most a vyráža na turné.
pred 8 rokmi
Niet pochýb, že Peugeot 308 je dizajnovo pokračovaním predchodcu typu 307, ktorého vystriedal vo výrobnom programe a na jar 2011 sa podrobil omladzovacej kúre.