Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. januára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kúpeľom Aphrodite Rajecké Teplice rastie klientela

Zdroj: Paper Life, redaktor: redakcia, pridané: 20.08.2015

Investície prilákali do Rajeckých Teplíc za polrok o 13 % viac návštevníkov
Kúpeľom Aphrodite Rajecké Teplice rastie klientela
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Slovenské liečebné kúpele (SLK) Rajecké Teplice, a. s., za prvý polrok 2015 navštívilo 12 725 osôb, z toho 55 % Slovákov. V porovnaní s 1. polrokom 2014 sa návštevnosť zvýšila o cca 13 %, podiel Slovákov na celkovej klientele sa zvýšil o 2 %. Zvýšil sa počet individuálnych klientov, ale aj počet klientov cez cestovné kancelárie. Počet klientov cez zdravotné poisťovne ostal približne rovnaký. Informoval o tom viceprezident SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

„Rebríček zahraničných hostí tradične vedie ČR, nasleduje Poľsko, Rusko, Lotyšsko, Nemecko, Rakúsko, Ukrajina, Macedónsko, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko, Bielorusko, Azerbajdžan, USA. Vzhľadom na situáciu na Ukrajine, poklesy niektorých východných mien a sankcie EÚ, sme radi, že k nám neprestala chodiť ruská a ukrajinská klientela, aj keď je teraz turistov z týchto krajín o niečo menej. Práve bohatá klientela z rusky hovoriacich krajín a Blízkeho východu oceňuje luxus, ktorý poskytuje naša vlajková loď, prestavaný hotel APHRODITE PALACE,“ konštatoval Z. Miškolci.

KRT - panorama
zdroj: Paper Life


Kúpele v Rajeckých Tepliciach vlani preinvestovali celkovo 10 miliónov EUR, najmä na prestavbu 4-hviezdičkového hotela APHRODITE PALACE. Zvýšenie ubytovacích kapacít a rozsahu a kvalitatívnej úrovne služieb sa prejavili už v náraste klientely za minulý rok, rast pokračuje aj v tomto roku. Celkový počet klientov za rok 2014 dosiahol 25 354, z toho zo Slovenska bolo 13 793.

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach nezabúdajú na inovácie zvyšujúce kvalitu a rozsah poskytovaných služieb. Nedávno rozšírili svoje služby o saunové rituály a vyčlenili bazén pod bralom špeciálne pre rodiny s deťmi. Vybavený je hydromasážnymi tryskami, chrličom vody a vodopádom. Pokračujú tak v trende budovania značky luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu, ktorá vyhľadáva kvalitné liečebné a relaxačné služby. „V tohtoročnej letnej sezóne sme pre klientov pripravili novinky - saunové rituály, bambusovú masáž a Rodinný bazén. Je súčasťou vodného sveta a nachádza sa vo vonkajšom vodnom Spa. Má hĺbku 130 cm a je rozmerovo prispôsobený na plávanie detí s vodnými pomôckami. Teplota termálnej liečivej vody je v ňom udržiavaná na hodnote 34°-35°C.

KRT - Vonkajší vodný svet
zdroj: Paper Life


V tomto roku sme zaviedli aj nový detoxikačný program Aphrodite Natural Detox, ktorý je prírodným spôsobom detoxikácie organizmu pomocou upravenej zdravej stravy, cvičenia, relaxácie, pitia rajeckoteplickej minerálnej vody a blahodárneho pôsobenia rôznych procedúr zameraných na očistu tela. V septembri plánujeme otvorenie apartmánového domu v 5-hviezdičkovom ubytovacom štandarde a eventovej sály Apolón, ktoré sa nachádzajú v areáli vonkajších bazénov pri hoteli Aphrodite. Do konca roka by sme radi ukončili rekonštrukciu nočného baru s lounge,“
vymenoval Z. Miškolci.

Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Rozvoj kúpeľníctva, predovšetkým na liečbu pohybového aparátu, začal v 17. storočí. Rajecké Teplice disponujú dobrou geografickou polohou, malebnou prírodou v pohorí Malá Fatra a Strážovské vrchy, v údolí rieky Rajčanky, v nadmorskej výške 420 m.n.m. a prítomnosťou termálnych liečivých prameňov, ktorých priaznivé účinky sú známe od 14. storočia. Tento prírodný potenciál v kombinácii s nemalými investíciami urobili z Kúpeľov Aphrodite Rajecké Teplice jednu z top európskych kúpeľných destinácií pre náročných zákazníkov.

Hlavným lákadlom pre domácich i zahraničných návštevníkov je kúpeľný dom Aphrodite postavený v antickom štýle, v ktorom sú poskytované liečebné procedúry a novorekonštruovaný hotel Aphrodite Palace. V Rajeckých Tepliciach sa liečia pohybové, nervové, dýchacie choroby (astma) a choroby z povolania.

KRT - pitné kúry
zdroj: Paper Life


Viac informácií je na www.spa.sk

Rezervácie: Tel.: +421 041/5494 256-7 E-mail: spa@spa.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Je lepšie vyhorieť ako stretnúť dvojníka.
pred 5 rokmi
Fíha! To je top filmová premiéra týždňa!
pred 6 rokmi
Nie nadarmo sa súostrovie Maldivy nazýva Perlou Indického oceánu. Koralové útesy, ktoré sú jeho najväčšou pýchou, sa totiž ukrývajú pod hladinou.
pred 4 rokmi
Standing ovation a nadšené výkriky fanúšikov – tak to vyzeralo na záverečnom koncerte turné Adama Ďuricu v Bratislave.
pred 9 rokmi
Vitarián je človek, ktorý konzumuje len tepelne neupravené pokrmy rastlinného pôvodu.
pred 8 rokmi
Silvestrovská noc´ oslavuje lásku, nádej, odpustenie, druhé šance aj nové začiatky v najrušnejšom a najsľubnejšom meste sveta – New Yorku počas najočarujúcejšej noci roka.
pred 9 rokmi
Heavymetalová kapela z Walesu sa predstaví v Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave.
pred 8 rokmi
Vianoce sa oslavujú na celom svete, niekde viac, niekde menej avšak toto čarovné obdobie je všade spájané s láskou a mierom.