Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kúpele Luhačovice sú Hitom sezóny 2015

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 13.02.2015

Kúpeľný pobyt „Po stopách Dušana Jurkoviča“ bol ocenený Centrálou cestovného ruchu Východnej Moravy ako HIT sezóny pre rok 2015.
Kúpele Luhačovice sú Hitom sezóny 2015
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Kúpeľný pobyt „Po stopách Dušana Jurkoviča“ bol ocenený Centrálou cestovného ruchu Východnej Moravy ako HIT sezóny pre rok 2015.

Súťaž bola vyhlásená už po šiesty raz. Ocenenie prevzal zástupca akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice Ing. Dalibor Chrastina, zástupca vedúceho oddelenia marketingu a predaja, na slávnostnom vyhlásení výsledkov súťaže o najlepší produkt turistickej oblasti Východná Morava. Vyhlásenie sa konalo na záver Výročnej konferencie cestovného ruchu turistického regiónu Východná Morava, v utorok 10. februára 2015, v Starom Meste.
ocenenie hit roka luhačovice
Kúpeľný pobyt „Po stopách Dušana Jurkoviča“ bol ocenený Centrálou cestovného ruchu Východnej Moravy ako HIT sezóny pre rok 2015.
zdroj: Paper Life

D. Chrastina k získaniu ocenenia povedal: "Produkt Po stopách Dušana Jurkoviča je kombináciou relaxačného pobytu s poznávaním najvýznamnejších stavieb tohto slovenského architekta nielen na Morave, ale aj na Slovensku. Súčasťou pobytu je aj relaxačný program s garanciou využitia prírodného zdroja. Cieľom je osloviť nových klientov, ktorí sú aktívni a zároveň sa zaujímajú o kultúru, históriu a architektúru. Hlavnými dôvodmi, ktoré rozhodli o zostavení tohto pobytu, sú rastúce počty slovenských klientov, ktorí majú záujem o odkaz ich najznámejšieho architekta, zvyšujúci sa záujem médií o túto oblasť, ale aj množiace sa žiadosti zahraničných odborníkov z oblasti architektúry a histórie o prehliadku kúpeľov a to zo Slovenska, Austrálie, Kazachstanu, Švajčiarska a ďalších krajín a v neposlednom rade tiež počty klientov, ktorí absolvujú našou spoločnosťou organizované prehliadky s výkladom o stavbách Dušana Jurkoviča.“

Dodal, že Jurkovičov odkaz v Luhačoviciach bol tiež jedným z dôvodov, prečo Česká republika podala návrh na zaradenie Luhačovíc na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. S tým zatiaľ neuspela, ale v ponuke je ďalšia možnosť a to v spoločnom projekte popredných európskych kúpeľov, ktorý by mal byť pripravený v priebehu dvoch rokov.

"Pobyt samotný plní tiež funkciu propagačnú, pretože myšlienka stretávania Slovanov v Luhačoviciach je veľmi dobrou komunikačnou témou ako pre český trh, tak aj pre Slovensko. Pre odborné skupiny, ktoré preferujú predovšetkým poznávaciu časť, možno dĺžku pobytu podľa požiadaviek skrátiť na 4 - 5 dní. Rodiny s deťmi môžu k ubytovaniu využiť aj depandance Jurkovičovho domu - vilu Alpská ruža, ktorá je pre rodinnú dovolenku z hľadiska ubytovania najvhodnejšia. Účastníci sa počas pobytu zoznámia s hlavnými Jurkovičovými realizáciami v Luhačoviciach (Jurkovičov dom, Jestřabí, Riečne a slnečné kúpele, atď.), Na Sv. Hostýne (Krížová cesta), v Rožnove pod Radhoštěm (rozhľadňa), na Pustevnách (Libušín, Maměnka), v Brne (Jurkovičova vila), na Bradle (mohyla M. R. Štefánika) a tiež v Skalici (Slovenský dom).

Relaxačný program obsahuje okrem iného aj prírodný uhličitý kúpeľ v historickej tzv. Zlatej vani zo začiatku 20. storočia, ktorých bolo v pôvodnom Jurkovičovom dome 82. Je to jediná pôvodná vaňa v Luhačoviciach, ktorá je aj v dnešnej dobe aktívne využívaná našimi hosťami. V balneočasti sú zachované aj ďalšie pôvodné prvky navrhnuté priamo Dušanom Jurkovičom - originálne lehátka, sedačky, stoličky, vešiaky, toalety so zrkadlom, alebo stolíky s keramickou doskou,“
konštatoval D. Chrastina.

Ďalej poukázal na to, že akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice má nezanedbateľnú výhodu v tom, že Jurkovičovo dielo tu návštevníci môžu nielen obdivovať, ale v jeho budovách môžu aj po viac ako sto rokoch stráviť nezabudnuteľný kúpeľný pobyt. Jurkovičov dom **** ponúka luxusné ubytovanie v izbách s dobovým nábytkom v samom srdci kúpeľov. Všetky služby sú pod jednou strechou a hostia majú voľný vstup do bazéna a whirlpoolu. Ocenený produkt je ponúkaný celoročne od 1. 3. 2015 do 30. 11. 2015. Minimálny počet účastníkov je 6 osôb. Kúpele Luhačovice, a. s., sú pravidelne oceňované za svoje produkty a služby. Tento rok už tretíkrát za sebou uspeli v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2014/2015, keď získali prvé dve miesta v kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček. Vlani tiež získali Cenu poroty v súťaži Hit sezóny 2014 za pobyt Regenerácia chrbta a kĺbov v kúpeľnom hoteli Palace **** v Luhačoviciach.

Luhačovice sú štvrté najväčšie a jedny z najkrajších kúpeľov v Českej republike. Nájdete ich v malebnom údolí nedotknutej prírody chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Jedinečné pramene radia Luhačovice medzi jedny z najlepších liečebných kúpeľov v Európe v liečbe dýchacích ciest, pohybového aparátu a ďalších ochorení. Systematické využívanie minerálnych prameňov na liečebné účely má viac ako 300 ročnú tradíciu. Architektúra Luhačovíc má nenapodobiteľný a neopakovateľný ráz, ktorý jej vtlačil slovenský architekt Dušan Jurkovič.

Kúpele Luhačovice, a. s., sú najväčšou kúpeľnou spoločnosťou v Luhačoviciach. Ponúkajú 1300 lôžok v 6 hoteloch, 8 penziónoch a dvoch detských liečebniach. Spoločnosť sa stará o 11 minerálnych prameňov vrátane Vincentky a garantuje ich využitie na kúpeľné liečebné procedúry. Kúpele Luhačovice, a. s., a Liečebné kúpele Jáchymov, a.s. spoločne tvoria najväčšiu kúpeľnú skupinu v Českej republike Spa & Wellness Nature Resorts.

Viac informácií: www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Marika T
pred 3 rokmi
Hej veru nečudujem sa, že Luháčovice sú hitom, však tam bolo mega krásne :) a som fakt rada, že sme mali takú príližitosť a rozhodli sme sa tam nakoniec ísť. Boli sme teda ubytovaní v hoteli Alexandria tiež a ľudia ako faaaakt že tam bolo luxusne. Osobne som nikdy v takom premodernizovanom hoteli nebola a sto posto určite odporúčam. Hlavne pre takých, čo nie sú zvyknutí na takí luxus, lebo sa budú cítiť ako v bavlnke a rozmaznávaní a nikde neuvidia stres a robotu a dokolečka a tie vírivky a masáže.... ach šla by som znova

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Taťána
pred 4 rokmi
Kúpeľný pobyt „Po stopách Dušana Jurkoviča“ bol ocenený Centrálou cestovného ruchu Východnej Moravy ako HIT sezóny pre rok 2015. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/kupele-luhacovice-su-hitom-sezony-2015/

Tak aby neboli hitom :) Mne sa tam veľmi páčilo a aj manželovi, dokonca sme si tam konečne poriadne oddýchli. Vykochali sme sa nádhernou prírodou a aj sme si to tam poriadne užili. Sme síce rodičia na plný úväzok a aj vlastný biznis už máme a tak bolo skvelé konečne si ísť oddýchnuť. Deti sme výnimočne nechali pri rodičoch, nech si to trošku užijú a hlavne nech sa naučia, aký je život na dedine ;) Určite odporúčam hotel Alexandria a my sa tam aj tento rok vrátime, bolo tam lepšie ako pri mori musím uznať ;)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Vydanie pánskeho magazínu na január a február bude údajne obsahovať aj fotky úplne nahej modelky.
pred 6 rokmi
Švajčiarska formácia odohrá svoj tretí bratislavský koncert 25. novembra v Ateliéri Babylon.
pred 7 rokmi
Osudnými sa mu stali komplikácie súvisiace so vzácnou rakovinou oka.
pred rokmi
Je váš život prepletený strachom, ktorý vás núti kŕčovito držať pod kontrolou rôzne oblasti svojho života?
pred 6 rokmi
Predznamenáva novú generáciu kupé Genesis?
pred 7 rokmi
The Farewell Tour bolo síce na pohľad zaujímavé, ale celkovo na ňom speváčka pôsobila skôr ako klinec, ktorý drží pohromade všetok ten cirkus, ktorý na scéne predvádzala.
pred 9 rokmi
Listy koky, zrnká ópia, niektoré huby, alkohol, a dokonca aj muškátový oriešok uspávajú, navodzujú vzrušenie a halucinácie alebo utišujú bolesť.
pred 8 rokmi
Štátny komorný orchester Žilina bude sprevádzať IL DIVO v 37-čennom zložení počas ich jedinečného a jediného koncertu v strednej a východnej Európe.