Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. marca 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kúpele Luhačovice hodnotia vlaňajšok ako prísľub do budúcna

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia , pridané: 27.01.2015

Kúpele Luhačovice navštívilo v roku 2014 viac ako 33 tisíc klientov, čo znamená medziročný nárast približne o 10%. Výrazným spôsobom k tomu prispel ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, kde kúpele zaznamenali medziročný nárast o 1100 hostí.
Kúpele Luhačovice hodnotia vlaňajšok ako prísľub do budúcna
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Akciovú spoločnosť Kúpele Luhačovice navštívilo v roku 2014 viac ako 33 tisíc klientov, čo znamená medziročný nárast približne o 10%. Výrazným spôsobom k tomu prispel ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, kde kúpele zaznamenali medziročný nárast o 1100 hostí. K nárastu došlo aj u pobytov hradených zdravotnými poisťovňami (dospelí aj deti), kde bol pokles v predchádzajúcich rokoch najvýraznejší. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. JiříDědek, MBA.

"Po výraznom prepade v predchádzajúcich rokoch sme zaznamenali v uplynulom roku oživenie. Dopyt po kúpeľných pobytoch sa postupne zvyšoval. Celkovo sme sa priblížili výsledkom dosiahnutým v roku 2011, teda v čase pred zavedením indikačného zoznamu z októbra 2012. Dosiahnuté výsledky v komplexnej kúpeľnej starostlivosti dospelých aj detí boli priaznivo ovplyvnené aj možnosťou liečiť nové indikácie, ktoré rozšírili okruh liečených ochorení v roku 2012. Išlo predovšetkým o liečbu pohybového aparátu a ochorenia nervové u dospelých a choroby kožné, tráviaceho ústrojenstva a onkologické u detí. Rovnako zníženie vekovej hranice pre liečbu detí so sprievodom z 5 rokov na 1,5 roka malo kladný vplyv na celkové výsledky. Priaznivý vývoj bol podporený snahou ministerstva zdravotníctva korigovať necitlivé obmedzenia predošlej vlády a najmä potom zrušením regulačného poplatku 100 Kč od januára 2014. Vďaka aktuálnym zmenám v kúpeľníctve by v ďalších rokoch mali byť kúpeľné liečebné pobyty, hradené zdravotnými poisťovňami, dostupnejšie viac ľuďom. Kúpeľným subjektom by potom zmeny mali po rokoch neistoty priniesť väčšiu stabilitu,“ komentoval výsledky J. Dědek.

Zároveň dodal, že mimoriadne dobré výsledky dosiahol ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, ktorého služby využilo viac ako 6 500 hostí. Medziročný nárast v pobytových dňoch predstavoval +18% a priemerná obsadenosť dosiahla takmer 55%. Hotel aj vlani potvrdil svoje výsadné postavenie medzi wellness hotelmi, keď získal už druhýkrát prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards - Hotel roka 2014 v kategórii Wellness & Spa v Zlínskom kraji. V závere roka bolo potešiteľné, že vianočné a silvestrovské pobyty boli už v polovici novembra takmer vypredané.

"Zahraniční hostia prichádzali aj naďalej predovšetkým z Rakúska, Slovenska, Izraela, Nemecka a Ruska. Izraelský trh bol výrazne poznamenaný nestabilnou politickou situáciou. Sankcie a klesajúca cena ropy sa zase nepriaznivo odrazili na ruskom trhu. Naopak, opäť sme zaznamenali nebývalý záujem hostí zo Slovenska. Nárast slovenskej klientely začal už v roku 2013 a pokračoval počas celého roka 2014. Spolu naša spoločnosť poskytla služby dvom tisícom Slovákov, čo je o necelú polovicu viac ako pred rokom. Slovenská klientela je tak najrýchlejšie rastúcim trhom. Potvrdzuje sa správnosť nášho zámeru získať väčší podiel na slovenskom trhu. K dosiahnutým výsledkom prispeli aj ocenenia pobytov v súťažiach HIT sezóny alebo Veľká cena cestovného ruchu,“ konštatoval J. Dědek.

V rámci skupiny Spa & Wellness Nature Resorts, Kúpele Luhačovice prehĺbili spoluprácu s Liečebnými kúpeľmi Jáchymov v oblasti obchodnej politiky, zblížili propagačné materiály alebo sa zúčastnili spoločne veľtrhov a prezentácií. Neustálou premenou prechádzajú webové stránky Kúpeľov Luhačovice, hostia si môžu pobyt objednať on-line a rastie aj početná skupina fanúšikov na Facebooku. "Aj v roku 2015 by sme chceli potvrdzovať naše postavenie Kúpeľnej jednotky v Luhačoviciach, garanciou využívania prírodného liečivého zdroja na liečebné účely, rozsahom a kvalitou ubytovacích kapacít, atraktívnou pobytovou ponukou aj exkluzívnymi výhodami našej zľavovej karty,“ uzavrel J. Dědek.

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a. s.), sú najväčšou spoločnosťou poskytujúcou kúpeľné a rekreačné služby v Luhačoviciach. Zároveň sú najnavštevovanejšími moravskými a štvrtými najnavštevovanejšími českými kúpeľmi. Vlastnia a starajú sa o kúpeľný areál s rozlohou 20 ha, vrátane kúpeľnej kolonády a divadla. Akciová spoločnosť má v správe aj 11 luhačovických minerálnych prameňov, z ktorých najznámejšie sú Vincentka, Aloiska, Ottovka a prameň Dr. Šťastného. Do všetkých liečebných i wellness zariadení, vrátane hotela Alexandria, je privedená prírodná liečivá voda, ktorá je využívaná na uhličité kúpele, rôzne druhy inhalácií, kloktanie a pitné kúry. O klientov sa stará sedemnásťčlenný tím skúsených lekárov. Výhodou pre hostí z radov pacientov je tiež 24 hodinová lekárska i sesterská služba, ktorá je zabezpečovaná ako v liečebniach pre dospelých, tak aj pre deti.

Viac informácií: www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Elena
pred 3 rokmi
Hotel Alexandria je naozaj veľmi zaujímavý. Mala som príležitosť sa tam dostať a "okoštovať" niektoré z jedál počas nášho pobytu v skromnom penzióniku. Tento rok sme si povedali s manželom, že šetriť určite nebudeme a pôjdeme do hotela Alexandria. Ja osobne riešim stres a to, že sa nám nedarí mať deti, boli sme aj u doktora, ktorý vidí všetko v norme až veľmi dobre, akurát že tam môže zavážiť ten stres, ktorý máme teda obidvaja, preto zvažujeme pobyt aspoň na 7 dní. Áno, je to raketa ale no a čo?! Pri zdraví nebudem nikdy prihliadať na cenu, mám len jedno zdravie a ak si ho za mladi pokafrem, tak na staré kolená (ak sa dožijem) budem darmo biadkať.

 

Diskusné príspevky (10)

Fotografia
erika
pred 3 rokmi
Luháčovice sú naozaj veľmi krásne, zvlášť keď človek vidí tú okolitú prírodu. Hotel Alexandria je naozaj veľký majestát. Ani z vonkajšej strany nepríde tak moderný a s takým pekným dizajnom ako keď sme vstúpili dnu :) Sme veľmi radi, že sme sa tam ubytovali. Spoznali sme nových ľudí a ja asi svojho životného partnera :) bolo to naozaj skvelé :) Určite odporúčam navštíviť Luháčovice a ak sa vám nepodarí do hotela Alexandria sa ubytovať, tak určite skúste francúzsku reštauráciu :) Inak obrovskou výhodou je naozaj to, že tam nemôžu ísť deti do 12 rokov, lebo tam chodia aj rôzni majitelia firiem, takže sa tam dá slušne porozprávať aj o novom zamestnaní ;)
Fotografia
Olívia
pred 3 rokmi
Hotel Alexandria je naozaj úžasný. Na narodeniny mi manžel daroval predĺžený wellness pobyt v Luháčoviciach. Keďže tam môžu ísť len osoby staršie ako 12 rokov, deti som musela nechať pri ich starej mame. Spočiatku ma to mrzelo ale nakoniec som si to naozaj užila. V okolí je krásna príroda, je tam úžasná francúzska reštaurácia , navyše sú tam skvelé služby a čo je hlavné, je veľmi luxusný takže ho vrelo odporúčam :)
Fotografia
Monika23
pred 3 rokmi
Kúpele v Luháčoviciach sú naozaj príjemné. Bola som tam už na pobyte s priateľom a teraz chystám rozlúčku so slobodou pre dlhoročnú kamarátku. Práve sme tam našli aj predĺžený víkend, čo nám úplne padne vhod. Okrem toho ja nebudem piť, takže môžeme ísť aj autom :) Pevne dúfam, že všetko dopadne, lebo som tam ešte nevolala len som si vyhliadla jeden pobyt, že by nám celkom mohol zalahodiť a možno tam ešte nastavím aspoň pre seba a nevestu nejakú doplnkovú službu, inak nech si zvyšok dievčat vyberie podľa svojho vkusu ;) http://hotelalexandria.cz/lazensky-pobyt-vikend-2016.php
Fotografia
Darja
pred 2 rokmi
Ako už sa teším na pobyt v Luháčoviciach :) Boli som teraz v jedných nemenovaných na Slovensku a cítila som sa tam ako v nemocnici, možno je to len taký hlúpy pocit, ale i tak by som očakávala, že za peniaze nebudem mať len luxus, ale aj dobrý pocit z pobytu :/ Žiaľ nemôže byť vždy všetko podľa mojich predstáv. Nakoľko som počula len dobrú chválu na Luháčovice, nielen ohľadom prírody, okolia a celkovej architektúry ale aj príjemného prístupu. Preto sme si zajednali pobyt v hoteli Alexandria, a už sa tešíme :)
Fotografia
Maki
pred 3 rokmi
My už sa tešíme na silvestrovský galavečer v hoteli Alexandria :) Vyzerá to úplne geniálne a som naozaj zvedavá, či tam bude taký konfort, ako mi spomínala moja spolužiačka z vysokej školy. Priam sa rozplývala nad touto oblasťou. Neviem si to teda predstaviť, pretože ona tam bola minulý mesiac a to hovorila, že ešte pomerne tepľúčko bolo no Morave. Takže my možno budeme mať aj sneh ;) Ale tak zasa romantika občas musí byť aj bez detí ;) Tie budú u babky tento rok na Silvestra :) Dúfam, že si to pekne užijú, predsa len babku nevideli asi pol roka :) Bývame dosť ďaleko od seba, takže sa nedá furt chodiť hore-dole
Fotografia
Leala
pred 2 rokmi
O Luháčoviciach som zatiaľ počula samé dobré veci :) Netušila som kto je Jurkovič, ale vďaka predĺženému pobytu v tomto krásnom hoteli: http://hotelalexandria.cz/alexandria-ubytovani-pokoje.php sme si užili Luháčovice v plnom rozkvete :) Boli sme tam v septembri a zažili sme aj mnohé kultúrne akcie :) Bolo tam strašne veľa cuzincov - nielen Slováci ale aj Maďari, Rakušáci, dokonca Nemci, do toho nám vyšlo aj ideálne počasie na prechádzky po okolí. Ako mali sme auto, ale povedali sme si, že ide byť zima, takže potrebujeme trošku pohybu :) Bolo to naozaj skvelé a určite odporúčame :)
Fotografia
Andrea34
pred 3 rokmi
My sme si teda dovolili na Ježiška taktiež zakúpiť predĺžený víkend v hoteli Alexandria. Hlavne práve z toho dôvodu, že tam nemôžu ísť deti do 12 rokov. Sama som si odchovala deti a mám rada deti, však som učila aj v materskej škôlke a neskôr som mala aj deti na doučovanie slovenčiny a angličtiny, ale niekedy jednoducho tiež potrebujem vypnúť. Minulý rok boli v Luháčoviciach krásne programy, tak som zvedavá, čo vymyslia organizátori pre tento rok 2016
Fotografia
Etela
pred 3 rokmi
Myslím, že za rok 2015 kdesi písali, že v Luháčoviciach bolo 2000 Slovákov ale teraz som si nie istá, či boli ubytovaní v hoteli Alexandria, alebo je to celkový počet Slovákov v Luháčoviciach. No keď nad tým premýšľam, tak 2000 Slovákov na celé Luháčovice by sa mi zdalo dosť málo. Hotel Alexandria je vraj jeden z najnavštevovanejších, nečudo. Keď som si ho googlila, tak vyzeral veľmi luxusne, čo verím, že si chcú užiť všetci to krásne rozmaznávanie a nehovoriac aj o tom, že si tu každý môže nájsť svoje - prvorepubliková a egyptská časť + francúzska reštaurácia :) Videla som aj fotku sushi, ktoré sa tam podávalo a nie, nevyzeralo to zle a to ja veľmi na sushi nie som :D
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Tiež sa pridávam s chválou na hotel Alexandria. Okrem toho, že Luhačovice sú úplne úžasné a nádherné mesto, tak pobyt v hoteli Alexandria to všetko len umocní. Ľudia sú tam milí a ochotní, nič nie je problém. Jedlo je fantastické, ubytovanie, izby čisté, vkusne zariadené a procedúry, masáže, všetko čo tam možete absolvovať je na profesionálnej úrovni a je to fakt úžasný relax. Večer možete posedieť pri dobrom vínku, takže romantika a okolie je úžasné, prechádzky, proste pre relax a odpočinok ako stvorené.
Fotografia
Dominika
pred 4 rokmi
Kúpele Luhačovice navštívilo v roku 2014 viac ako 33 tisíc klientov, čo znamená medziročný nárast približne o 10%. Výrazným spôsobom k tomu prispel ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, kde kúpele zaznamenali medziročný nárast o 1100 hostí. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/kupele-luhacovice-hodnotia-vlanajsok-ako-prislub-d/

Pozerala som práve na hotel Alexandria, chystajú akciu s názvom Babie leto, tak premýšľame, že by sme išli vtedy, je tam aj dožinková slávnosť a ak sú v Česku rovnako krásne dožinky ako u nás na dedine, tak to môže byť krásna slávnosť :) Plná krojov, pekných dievčat a veselých tvári :) Luháčovice sú predsa len známe aj architektúrou nielen minerálnymi prameňmi a už som si čítala aj o našom Dušanovi, tak by to bolo príhodné sa tam pozrieť, vždy som mala rada drevenú architektúru a tú vôňu dreva :)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Snom každého človeka, a najmä žien, je, aby sa čas zastavil v tom optimálnom okamihu, kedy vyzerajú najlepšie a aj sa cítia najlepšie. Žiaľ, nie je to možné, čas sa zastaviť nedá, ale je niekoľko spôsobov, ako ho trochu oklamať a zdanlivo spomaliť.
pred 6 rokmi
Podľa samotného jazdca je však ešte veľmi skoro hovoriť o jeho prípadnom návrate do kolotoča F1
pred 5 rokmi
Speváčka Kylie Minogue zverejnila informácie o novom singli. Skladba sa bude volať Into The Blue a predznamenáva vydanie jej nového albumu.
pred 10 rokmi
Princíp držaného vrcholného zmrštenia
pred 8 rokmi
Pupočníková krv zo Slovenska putuje do Spojených štátov amerických. Potrebuje ju tam 61-ročný pacient trpiaci akútnou leukémiou.
pred 9 rokmi
Kŕčové žily sú výrazné modrasto sfarbené, červíkovito zhrubnuté žily pod pokožkou, najmä na zadnej strane lýtok a vnútornej strane dolných končatín...
pred 8 rokmi
Honda CR-Z Mugen sa prezentuje športovejším vzhľadom...
pred 7 rokmi
Migrény, bolesti žalúdka, nervozita, zhoršená koncentrácia pozornosti, poruchy spánku či depresívne nálady - aj takto môžu na zmenu času reagovať citlivejší jedinci.