Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Krajiny týrajúce sliepky dostali posledné varovanie

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 22.06.2012

Zoznam krajín, proti ktorým EK vedie správne konanie, tvoria Belgicko, Cyprus, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko a Taliansko
Krajiny týrajúce sliepky dostali posledné varovanie
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európska komisia (EK) vo štvrtok naposledy vyzvala 10 členských krajín Európskej únie, aby zastavili chov sliepok v stiesnených klietkach, ktoré im neumožňujú takmer žiadny pohyb. Urobila tak po tom, ako odignorovali predošlé upozornenia a termíny na zapracovanie príslušných európskych noriem do svojej legislatívy napriek tomu, že v niektorých prípadoch na to mali až 13 rokov. Súčasťou posledného varovania v podobe takzvaného odôvodneného stanoviska je ďalšia dvojmesačná lehota. Ak vlády naďalej nebudú ochotné pristúpiť k náprave, svoju nečinnosť budú musieť vysvetľovať pred Súdnym dvorom EÚ.

Zoznam krajín, proti ktorým EK vedie správne konanie, tvoria Belgicko, Cyprus, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko a Taliansko. Bulharsko, Lotyšsko a Rumunsko z neho vypadli po ubezpečeniach, že svoje záväzky si už splnili.

Normy EÚ stanovujú, že každá sliepka vo veľkochove musí mať k dispozícii priestor najmenej 750 štvorcových centimetrov. V niektorých krajinách je však stále bežné, že takzvané nosnice sú natlačené do oveľa menších klietok, ktoré nevyhovujú ich biologickým potrebám. Vajcia pochádzajúce z takýchto chovov sa od 1. januára nesmú vyvážať alebo dodávať do maloobchodných predajní, priemysel ich však môže naďalej používať.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Film je niečo medzi hororom, psycho a trillerom a skoro celý sa odohráva v márnici. Sľubný začiatok, čo poviete?
pred 9 rokmi
Úprava stravy na vegetariánsku má bez pochýb významný vplyv nielen na život mamičky, ale aj bábätka.
pred 5 rokmi
V polovici leta sa v Senci na jednom pódiu stretnú dve výnimočné speváčky.
pred 5 rokmi
Užili ste si cez Vianoce rozprávky? Nielen televízne rozprávky majú svoju legendárnu hodnotu, ale napríklad rozprávky, ktoré vznikli v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch vo vydavateľstve Opus sú skvostom, ktorý má hodnotu v ktoromkoľvek období.
pred 5 rokmi
Ani tohtoročná jar sa nezaobíde bez nových prírastkov z hudobnej edície Opus 100.
pred 6 rokmi
Dokázal ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: „Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!“
pred 7 rokmi
Permanentky na jubilejný Topfest, ktorý sa bude konať 28. a 29. júna 2013 na letisku v Piešťanoch, sa v súčasnosti predávajú za 35 eur.
pred 7 rokmi
Nový pro_cee’d je vozidlo s najemocionálnejším dizajnom, aký kedy spoločnosť Kia Motors vytvorila.