Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 10. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Krajiny týrajúce sliepky dostali posledné varovanie

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 22.06.2012

Zoznam krajín, proti ktorým EK vedie správne konanie, tvoria Belgicko, Cyprus, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko a Taliansko
Krajiny týrajúce sliepky dostali posledné varovanie
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európska komisia (EK) vo štvrtok naposledy vyzvala 10 členských krajín Európskej únie, aby zastavili chov sliepok v stiesnených klietkach, ktoré im neumožňujú takmer žiadny pohyb. Urobila tak po tom, ako odignorovali predošlé upozornenia a termíny na zapracovanie príslušných európskych noriem do svojej legislatívy napriek tomu, že v niektorých prípadoch na to mali až 13 rokov. Súčasťou posledného varovania v podobe takzvaného odôvodneného stanoviska je ďalšia dvojmesačná lehota. Ak vlády naďalej nebudú ochotné pristúpiť k náprave, svoju nečinnosť budú musieť vysvetľovať pred Súdnym dvorom EÚ.

Zoznam krajín, proti ktorým EK vedie správne konanie, tvoria Belgicko, Cyprus, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko a Taliansko. Bulharsko, Lotyšsko a Rumunsko z neho vypadli po ubezpečeniach, že svoje záväzky si už splnili.

Normy EÚ stanovujú, že každá sliepka vo veľkochove musí mať k dispozícii priestor najmenej 750 štvorcových centimetrov. V niektorých krajinách je však stále bežné, že takzvané nosnice sú natlačené do oveľa menších klietok, ktoré nevyhovujú ich biologickým potrebám. Vajcia pochádzajúce z takýchto chovov sa od 1. januára nesmú vyvážať alebo dodávať do maloobchodných predajní, priemysel ich však môže naďalej používať.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
RSV spôsobuje život ohrozujúce ťažkosti predovšetkým predčasne narodeným deťom a deťom s vývojovými poruchami dýchacieho systému a srdca.
pred 4 rokmi
Carmel Buckingham štartuje sólovú kariéru s neprehliadnuteľným debutom.
pred 10 rokmi
Niekde uprostred Európy, na hranici krajín, ktoré pretína Dunaj, v utorok popoludní: z dobre zabalenej zásielky vychádza vôňa.
pred 8 rokmi
Skvelý nápad, skvelé herecké výkony, má to dynamiku, má to spád a nikto sa nebude nudiť. Navyše, Meryl Streepová je kráľovná plátna.
pred 9 rokmi
Britská vysielacia spoločnosť (BBC) zverejnila zoznam 15 interpretov nominovaných na titul Sound of 2012, ktorý predurčuje najväčšie hudobné hviezdy nasledujúceho roka.
pred 9 rokmi
vznikol na počesť 50. Jubilea spolupráce..
pred 8 rokmi
Modernizovaná „x-jednotka“ premiérou na NYIAS ohlasuje vstup na americký trh
pred 9 rokmi
V znamení rozširujúcej sa individuálnej výbavy