Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 10. mája 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Krajiny týrajúce sliepky dostali posledné varovanie

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 22.06.2012

Zoznam krajín, proti ktorým EK vedie správne konanie, tvoria Belgicko, Cyprus, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko a Taliansko
Krajiny týrajúce sliepky dostali posledné varovanie
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európska komisia (EK) vo štvrtok naposledy vyzvala 10 členských krajín Európskej únie, aby zastavili chov sliepok v stiesnených klietkach, ktoré im neumožňujú takmer žiadny pohyb. Urobila tak po tom, ako odignorovali predošlé upozornenia a termíny na zapracovanie príslušných európskych noriem do svojej legislatívy napriek tomu, že v niektorých prípadoch na to mali až 13 rokov. Súčasťou posledného varovania v podobe takzvaného odôvodneného stanoviska je ďalšia dvojmesačná lehota. Ak vlády naďalej nebudú ochotné pristúpiť k náprave, svoju nečinnosť budú musieť vysvetľovať pred Súdnym dvorom EÚ.

Zoznam krajín, proti ktorým EK vedie správne konanie, tvoria Belgicko, Cyprus, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko a Taliansko. Bulharsko, Lotyšsko a Rumunsko z neho vypadli po ubezpečeniach, že svoje záväzky si už splnili.

Normy EÚ stanovujú, že každá sliepka vo veľkochove musí mať k dispozícii priestor najmenej 750 štvorcových centimetrov. V niektorých krajinách je však stále bežné, že takzvané nosnice sú natlačené do oveľa menších klietok, ktoré nevyhovujú ich biologickým potrebám. Vajcia pochádzajúce z takýchto chovov sa od 1. januára nesmú vyvážať alebo dodávať do maloobchodných predajní, priemysel ich však môže naďalej používať.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Nozokomiálne nákazy I. Mnohí z nás navštevujú lekára až v poslednej chvíli, ako sa hovorí – „o päť minút dvanásť“.
pred 8 rokmi
Kon-tiki je nezabudnuteľný vizuálny zážitok, ale tiež neuveriteľný a famózne spracovaný príbeh o jednom nórskom bádateľovi, ktorý „tak trochu“ zmenil históriu.
pred 9 rokmi
Jednou z najväčších hviezd WTCC na okruhu Slovakiaring v Orechovej Potôni je bývalý pilot formuly 1 Tiago Monteiro.
pred 9 rokmi
Novinka tuningovej spoločnosti Abt Sportsline - van so športovým duchom Volkswagen T5 Multivan.
pred 10 rokmi
Nadšenci postavili Renault, ktorý má jazdiť 280 km/h
pred 7 rokmi
Kokosová voda je plnohodnotná prírodná náhrada "umelých" izotonických a športových nápojov a štúdie dokázali, že je v porovnaní s nimi oveľa prospešnejšia.
pred 6 rokmi
Posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler vstupuje do záverečného dňa Nemecké rally jasne v čele klasifikácie WRC 2.
pred 5 rokmi
Každý si sám volí svoju cestu.