Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kompromis VšZP lekári neprijali

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.07.2012

VšZP ponúkla ambulantným lekárom po dnešných rokovaniach navýšenie platieb o 8 %, s tým, že zmluvy budú uzatvorené na 12 mesiacov.
Kompromis VšZP lekári neprijali
Zdroj obrázku: Internet
 

Zástupcovia ambulantných lekárov a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ani v utorok nenašli spoločnú reč. "Situácia s príchodom pána generálneho riaditeľa vypálila inak. Boli nám ponúknuté podmienky, ktoré nemôžeme prijať," povedal prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár na brífingu.

VšZP ponúkla ambulantným lekárom po dnešných rokovaniach navýšenie platieb o 8 %, s tým, že zmluvy budú uzatvorené na 12 mesiacov.
 
Ako Kollár spresnil, takéto nevýhodné zmluvy nemôžu uzavrieť na obdobie dlhšie ako tri či štyri mesiace. Zároveň nesúhlasia s redukciou siete o približne 25 %, pretože je to spôsob, ako "zneschopniť" poskytovanie zdravotnej starostlivosti. "Boli sme pripravení aj na obete, a to, že zmluvy podpísané na najbližšie mesiace nebudú pokrývať náklady ambulancií. V niektorých ambulanciách sme to chceli riešiť preklenovacím úverom," uviedol Kollár. Ak by VšZP prijala kompromis zástupcov ambulantných lekárov, lekári sa v októbri plánovali vrátiť k rokovaciemu stolu. V tejto chvíli to nie je podľa slov Kollára o peniazoch, ale o časových súvislostiach.

Kollár zároveň ubezpečil, že sú pripravení i naďalej pokračovať v rokovaniach. Najbližšie stretnutie so zástupcami VšZP majú naplánované na stredu na siedmu hodinu ráno. Prezidentka Asociácie všeobecných lekárov pre deti a dorast Kvetoslava Prcúchová informovala, že veľké percento pediatrov nemá podpísanú zmluvu, čo len svedčí o tom, že situácia ambulancií je veľmi zlá. "K čomukoľvek od piatku pristúpime, bude v súlade zo zákonom. Pacienti zdravotnú starostlivosť dostanú,“ zakončil Kollár.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Michaella po hite Chcem letieť prichádza so skladbou Všetko je tak, ako má byť.
pred 11 rokmi
Energetickú potrebu športovcov určujú hlavne kalórie spotrebované pri športe, čo závisí od druhu vykonávaného športu, športovej disciplíny,...
pred 11 rokmi
Superkompenzácií spôsobujúcej známy „hojdačkový efekt“ popísaný napríklad Cooperom, to znamená, že fáza realimentácie má za následok zvýšenie telesnej...
pred 6 rokmi
Bratislavská skupina Hex chystá jedinečný koncert. Presne 20. novembra si do Ateliéru Babylon pozvala kamarátske kapely, s ktorými vystúpi na jednom pódiu. Hex odohrali vo svojej histórii vyše tisíc koncertov, no takýto fanúšikovia ešte nezažili!
pred 7 rokmi
Cieľom už 6. ročníka minifestivalu je priniesť európske filmy nielen do hlavného mesta, ale aj do regiónov.
pred 12 rokmi
Step aerobik využíva stupienok, ktorý má variabilnú výšku 10-25 cm.
pred 8 rokmi
Dedičstvo je tajomne nádherný príbeh o láske, nenávisti, empatii a démonoch v nás.
pred 7 rokmi
Prípravy na festival Kozel Žákovic Open naberajú na obrátkach. Aj keď sa to všetko spustí v Trenčianskych Bohuslaviciach až 27.júla 2012, už teraz je line up takmer kompletný.