Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. júna 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kisku zaujímajú problémy samospráv

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.01.2015

Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa dnes vôbec po prvýkrát stretlo s prezidentom Andrejom Kiskom.
Kisku zaujímajú problémy samospráv
Zdroj obrázku: Internet
 

Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa dnes po prvýkrát stretlo s prezidentom Andrejom Kiskom. Ako po stretnutí povedal jeho predseda Jozef Dvonč, "vyzerá to tak, že prezidenta skutočne zaujímajú problémy samospráv, čo je pre nás ako organizáciu, ktorá zastrešuje 95 percent miest a obcí Slovenska, mimoriadne potešujúce."

Predsedu ZMOS potešila tiež atmosféra, rozhovor bol podľa neho konštruktívny, pričom každý zo zúčastnených mohol povedať svoj názor.

Vedenie združenia hlavu štátu informovalo o organizácii, jej cieľoch a činnosti. "Dotkli sme sa niektorých vecí, ktoré potrebujeme komunikovať," poznamenal Dvonč. Témami na stretnutí boli legislatíva, čerpanie eurofondov v rokoch 2014 až 2020 či zákon o odpadoch, stavebný zákon a pripravované novely súvisiace s verejným obstarávaním. "Rozprávali sme sa aj o perspektíve do budúcna. V prípade, že vzniknú v legislatíve nejaké problémy, bolo by dobré, keby o nich pracovníci kancelárie prezidenta či samotný prezident vedeli skôr, a to ešte v procese prípravy týchto zákonov," vysvetlil predseda Združenia miest a obcí Slovenska. Ako dodal, dôvodom je to, aby sa o problémoch v legislatíve dalo komunikovať na širších fórach.

ZMOS sa s Kiskom takisto dohodol, že prezident zvolá jedno rokovanie aj k zákonu o verejnom obstarávaní. Návrhy združenia totiž smerujú k zjednodušeniu verejného obstarávania pri zachovaní jeho transparentnosti, efektívnosti, ale aj kvality. Združenie miest a obcí Slovenska navrhuje zvýšenie spodných limitov pre verejné obstarávanie smerom k hodnotám bežným v Európskej únii. Zároveň očakáva podporu tzv. sociálneho verejného obstarávania, ktoré by podporovalo rozvoj miestnej ekonomiky a zamestnanosti.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
V modelovom ročníku s novými motormi
pred 5 rokmi
Celosvetovo úspešný bestseller amerického spisovateľa Johna Greena Hviezdy nám nepriali, vychádza ako audiokniha v podaní Veroniky Kubařovej a Matouše Rumla.
pred 8 rokmi
Spolu so zdravým životným štýlom doporučujú vedci proti rakovine užívať látku nazývanú B17.
pred 9 rokmi
Limitovaný model GT4 RS s motorom 4,0 l
pred 5 rokmi
Kultová skupina Karpina po prvýkrát vystúpi na Bratislavskom majálese! Bratislavskí rockeri odpália na multižánrovom festivale 30. apríla na Tyršovom nábreží najväčšie pecky hudobnej kariéry.
pred 9 rokmi
Informácie o tom, že známa televízna osobnosť bude moderovať prestížne udeľovanie cien, zverejnilo periodikum Chicago Sun-Times.
pred 7 rokmi
Krst albumu Alchymista sa bude konať 15. 3. v LOFT! Clube.
pred 19 rokmi
Šaty (karoséria) robia auto. Tak by sa dalo preštylizovať známe príslovie a aplikovať ho na ďalšiu dizajnérsku perlu talianskej automobilky Alfa Romeo.