Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kisku zaujímajú problémy samospráv

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.01.2015

Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa dnes vôbec po prvýkrát stretlo s prezidentom Andrejom Kiskom.
Kisku zaujímajú problémy samospráv
Zdroj obrázku: Internet
 

Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa dnes po prvýkrát stretlo s prezidentom Andrejom Kiskom. Ako po stretnutí povedal jeho predseda Jozef Dvonč, "vyzerá to tak, že prezidenta skutočne zaujímajú problémy samospráv, čo je pre nás ako organizáciu, ktorá zastrešuje 95 percent miest a obcí Slovenska, mimoriadne potešujúce."

Predsedu ZMOS potešila tiež atmosféra, rozhovor bol podľa neho konštruktívny, pričom každý zo zúčastnených mohol povedať svoj názor.

Vedenie združenia hlavu štátu informovalo o organizácii, jej cieľoch a činnosti. "Dotkli sme sa niektorých vecí, ktoré potrebujeme komunikovať," poznamenal Dvonč. Témami na stretnutí boli legislatíva, čerpanie eurofondov v rokoch 2014 až 2020 či zákon o odpadoch, stavebný zákon a pripravované novely súvisiace s verejným obstarávaním. "Rozprávali sme sa aj o perspektíve do budúcna. V prípade, že vzniknú v legislatíve nejaké problémy, bolo by dobré, keby o nich pracovníci kancelárie prezidenta či samotný prezident vedeli skôr, a to ešte v procese prípravy týchto zákonov," vysvetlil predseda Združenia miest a obcí Slovenska. Ako dodal, dôvodom je to, aby sa o problémoch v legislatíve dalo komunikovať na širších fórach.

ZMOS sa s Kiskom takisto dohodol, že prezident zvolá jedno rokovanie aj k zákonu o verejnom obstarávaní. Návrhy združenia totiž smerujú k zjednodušeniu verejného obstarávania pri zachovaní jeho transparentnosti, efektívnosti, ale aj kvality. Združenie miest a obcí Slovenska navrhuje zvýšenie spodných limitov pre verejné obstarávanie smerom k hodnotám bežným v Európskej únii. Zároveň očakáva podporu tzv. sociálneho verejného obstarávania, ktoré by podporovalo rozvoj miestnej ekonomiky a zamestnanosti.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Zaoberáme sa predajom,prenájmom nehnuteľností n...
Realitná činnosť, právna poradňa, daňová optima...

120.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 15 m2
420.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 1 izba, rozloha 31 m2, novosta...
99 000.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 52 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Už o týždeň, 13. októbra 2011 príde do kín druhý celovečerný film Jakuba Kronera Lóve, na ktorý sa od úspechu jeho debutu Bratislavafilm tešia predovšetkým mladí diváci.
pred 9 rokmi
Videoklip Na pokraji síl je vskutku famózny.
pred 10 rokmi
Tento ľadovo chladný thriller sa točí okolo únosu plného nečakaných zvratov.
pred 7 rokmi
Všetko to najodpornejšie, čo vás napadne si môžete spojiť s týmto filmom a aj tak nedokážete opísať pocity, ktoré so sebou prináša. Je brutálny, násilný, temný, krvavý, odporný, proste nesie všetko zlé, čo vidí sériový vrah svojimi očami.
pred 11 rokmi
To akí sme si určujeme prevažne sami.
pred 7 rokmi
Spoločnosť Qoros otvára svoje prvé európske autorizované predajné a servisné centrum v Bratislave prostredníctvom spoločnosti AutoBinck.
pred 8 rokmi
Silný ľudský príbeh Na vine sú hviezdy vás presvedčí, že nikdy nie je neskoro na lásku. Že obetovať sa pre druhého je úžasná vec a aj keď ktosi dôležitý odíde, zanecháva v nás silnú stopu svojej prítomnosti.
pred 14 rokmi
Od začiatku roka si na Slovensku hľadajú cestu k zákazníkovi automobily značky Tata. Automobily, ktoré ako sme sa presvedčili, doposiaľ mnohým nič nevravia...