Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

KDH navrhuje zaviesť školské autobusy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 24.04.2013

Podľa Fronca aj z pohľadu etického má systém školských autobusov nemalý význam, pretože vo verejnej doprave sa mládež neraz stretáva s nežiaducimi javmi.
KDH navrhuje zaviesť školské autobusy
Zdroj obrázku: Internet
 

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) chce zaviesť na Slovensku školské autobusy. Do parlamentu preto predložilo návrh zákona o školských autobusoch, ktorý rieši problematiku dopravy žiakov na vyučovanie a v rámci školských aktivít mimo vyučovania. Ako povedal dnes pre agentúru SITA poslanec hnutia Martin Fronc, doprava do škôl je zabezpečovaná individuálne alebo verejnou dopravou.

Zosúladiť grafikon dopravy s potrebami žiakov je podľa neho neraz problémové a aj finančné náročné. „Dopravcovia požadujú od samosprávy financie za spoje, ktoré sú pre nich z ekonomického hľadiska stratové. Systém školských autobusov je zavedený vo viacerých vyspelých krajinách, a to nielen z hľadiska ekonomického a dopravnej obslužnosti, ale najmä z hľadiska bezpečnosti dopravy školskej mládeže,“ upozornil Fronc.

Podľa Fronca aj z pohľadu etického má systém školských autobusov nemalý význam, pretože vo verejnej doprave sa mládež neraz stretáva s nežiaducimi javmi ako je napríklad alkoholizmus. Navrhovaný zákon predpokladá postupné zavedenie školských autobusov. Na nákladoch na zriadenie školských autobusov by participovali obec a štát v pomer 1/3 a 2/3 z nákladov. Systém školských autobusov navrhuje KDH zaviesť postupne v priebehu piatich rokov.

Od roku 2014 by štát v štátnom rozpočte vyčlenil každoročne čiastku sedem miliónov eur ako dotáciu na školské autobusy. Zriaďovatelia škôl by za presne stanovených podmienok dostali dotáciu na školský autobus maximálne do výšky 2/3 nákladov na kúpu autobusu. Celkové náklady na vytvorenie primárnej siete školských autobusov by v priebehu piatich rokov dosiahli 35 mil. eur, ktoré by išli zo štátneho rozpočtu, a 17,5 mil. eur z rozpočtu samospráv. Z pohľadu štátu je predpoklad, že zavedenie školských autobusov by urýchlilo proces rušenia málotriednych škôl, čo by malo pozitívny dopad na štátny rozpočet. Fronc odhaduje, že zrušenie jednej málotriednej školy po zavedení školského autobusu by znížilo náklady na školstvo o približne 5 000 až 7 000 eur
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Podľa Fronca aj z pohľadu etického má systém školských autobusov nemalý význam, pretože vo verejnej doprave sa mládež neraz stretáva s nežiaducimi javmi. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/kdh-navrhuje-zaviest-skolske-autobusy/

KDH kŕmi cez média ľudí "kalerábmi" a takýmito vecami odputáva pozornosť ľudí od skutočných problémov - ktoré zavinili hlavne oni - cez privatizácie, odoberanie dôchodkov invalidom atď. - jednoducho - sú to staré judášske štruktúry.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Angelina Jolie sa nebráni ďalším deťom s jej partnerom Bradom Pittom.
pred 6 rokmi
Preslávený filmár legendárneho Votrelca Ridley Scott sa vo svojom novom filme Prometheus vracia k žánru, ktorému pomáhal písať pravidlá.
pred 6 rokmi
Marieke žije so svojou matkou, která pred ňou dôsledne tají okolnosti otcovej dávnej smrti.
pred 5 rokmi
Podniknite výpravu do fascinujúceho sveta koralových útesov a z bezprostrednej blízkosti si prezrite tunajšiu flóru i faunu v 3D.
pred 6 rokmi
AVG vie, na čo si dať pozor počas dovolenky na lyžiach
pred 6 rokmi
Honda Civic Wagon Concept sa vyznačuje výrazným športovým imidžom.
pred 7 rokmi
Témou najnovšej časti seriálu South Park bude kráľovská svadba. Pozrite si ukážku.