Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

KDH chce chrániť spotrebiteľov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.01.2014

Poslanci za KDH presadzujú zaviesť maximálnu výšku celkových nákladov spotrebiteľa spojených so spotrebiteľským úverom.
KDH chce chrániť spotrebiteľov
Zdroj obrázku: Internet
 

Zvýšiť ochranu spotrebiteľov chcú prostredníctvom novely zákona o spotrebiteľských úveroch poslanci za KDH Pavol Zajac, Ján Hudacký a Ján Figeľ.

V návrhu presadzujú zaviesť maximálnu výšku celkových nákladov spotrebiteľa spojených so spotrebiteľským úverom. Celkové náklady spotrebiteľa za poskytnutie spotrebiteľského úveru by po novom nemali prevýšiť výšku ustanovenú vyhláškou Ministerstva financií SR, inak bude zmluva neplatná.

Celkovými nákladmi spotrebiteľa spojenými so spotrebiteľským úverom sú všetky náklady vrátane úrokov, provízií, daní a poplatkov akéhokoľvek druhu, ktoré musí spotrebiteľ zaplatiť v súvislosti so spotrebiteľským úverom. Do celkových nákladov patria aj náklady na doplnkové služby súvisiace so zmluvou o spotrebiteľskom úvere, a to najmä poistné, ak spotrebiteľ musel navyše uzavrieť zmluvu o poskytnutí takejto doplnkovej služby, aby získal spotrebiteľský úver alebo aby ho získal za ponúkaných podmienok.

Novela taktiež pri definícii spotrebiteľského úveru vypúšťa slová „o spotrebiteľskom úvere“ z dôvodu, aby každá pôžička, úver, odložená platba alebo obdobná finančná pomoc poskytnutá spotrebiteľovi na základe zmluvy bola považovaná za spotrebiteľský úver. "Aplikačná prax potvrdila, že veritelia často nazývajú klasické spotrebiteľské zmluvy inými názvami, pričom podľa obsahu zmluvy ide jednoznačne o zmluvu o spotrebiteľskom úvere," uvádzajú poslanci za KDH.

Právnou normou sa parlament bude zaoberať na januárovej schôdzi.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Vypočujte si príbeh vitamínu B17
pred 9 rokmi
Novozélandský špenát, Kozobrada, Borák lekársky, Loboda, Portutalka, Pupalka dvojročná - už ste o nich počuli?
pred 9 rokmi
Superchips Ltd dokáže preprogramovať riadiacu jednotku preplňovaného motoru 1,6 l Mini Cooper S (R56), vďaka ktorému sa výkon zvýši na 137 kW / 184 k.
pred 4 rokmi
Každý z nás túži po duševnej vyrovnanosti a fyzickom zdraví, ktoré sú základom šťastného života. Na mieste je otázka, či šťastný život vôbec existuje?
pred 8 rokmi
Nahrávka dostala jednoduchý názov Siempre & Lukáš Adamec a obsahuje 12 piesní. Prvým singlom sa stala skladba Neboj sa.
pred 10 rokmi
Najjednoduchšie na svete je prestať fajčiť – ja som prestal už tisíckrát, povedal údajne ironicky Mark Twain.
pred 6 rokmi
Snímka Agnieszky Holland sa uchádza o ceny v 14 kategóriách.
pred 7 rokmi
V Mercedese prestavali novú triedu A od základu. Najmenší model sme testovali v takmer základnej výbave a s najslabším motorom, aj takáto verzia ale má čím osloviť.