Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kažimír uvoľní 4,6 mil. eur na mzdy kuchárok či školníkov

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 30.01.2013

Päťpercentné zvýšenie platov tak pocítia aj učitelia materských a základných umeleckých škôl, družinári a nepedagogickí zamestnanci škôl
Kažimír uvoľní 4,6 mil. eur na mzdy kuchárok či školníkov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Ministerstvo financií uvoľní do 8. februára samosprávam v prvom štvrťroku 2013 sumu 4 617 279 eur na päťpercentné zvýšenie platov učiteľov v materských, základných umeleckých školách či družinách, ako aj nepedagogických pracovníkov. Návrh na uvoľnenie týchto peňazí dnes odobrila vláda.

Ide o prvú časť z balíka takmer 18,4 milióna eur určeného na platy týchto zamestnancov škôl. Vláda minulý rok schválila päťpercentné zvýšenie miezd zamestnancov školstva, ktoré si vyžiadalo 68 miliónov eur. Pedagogickí zamestnanci základných a stredných škôl dostali zvýšenie priamo do taríf, ostatní dostanú peniaze prostredníctvom samospráv z tohto balíka, ktorý je časťou zo 68 milióna eur určených na zvýšenie platov v školstve.

Zo sumy 4 617 279 eur smeruje pre vyššie územné celky 361 157 eur a pre obce a mestá 4 256 122 eur. Výplata ďalších peňazí na zvyšovanie miezd pedagogických a nepedagogických pracovníkov bude závisieť aj od samotného hospodárenia samospráv. Tie sa totiž v memorande zaviazali, že budú hospodáriť tak, aby pomohli dosiahnuť tohtoročný deficit verejných financií na úrovni 3 % hrubého domáceho produktu. Zvyšok bude podľa ministra financií Petra Kažimíra vyplácaný štvrťročne aj na základe vyhodnocovania memoranda o šetrení v oblasti samospráv.

Združenie miest a obcí tento týždeň upozornilo, že doteraz nedostali prostriedky na zvýšenie platov učiteľov materských a základných umeleckých škôl, ako aj nepedagogických pracovníkov.

Päťpercentné zvýšenie platov minulý rok schválila vláda, hoci školské odbory žiadali pridať desať percent do taríf. Školské odbory sa momentálne snažia svoje požiadavky na zlepšenie financovania školstva dostať do pripravovanej vízie ďalšieho rozvoja školstva, ktorú má rezortný minister Dušan Čaplovič predložiť do konca marca parlamentu. Okrem iného žiadajú zvýšenie platov o ďalších päť percent od 1. júla.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
15-te narodeniny festivalu Žákovic Open oslávi aj bláznivá česká kapela Mig 21 na čele s frontmanom Jiřím Macháčkom!
pred 7 rokmi
Kapela MUKATADO, ktorá nahrala oficiálnu hymnu Slovenského olympijského tímu, zverejnila k pesničke VŠETKO SA DÁ aj videoklip.
pred 8 rokmi
Na vrchole rebríčka návštevnosti severoamerických kín debutuje akčný triler Kontraband.
pred 8 rokmi
Audi predvedie v Ženeve štúdiu A3 Concept...
pred 7 rokmi
Ridley Scott natočil veľmi solídne „pokračovanie“ svojho Votrelca, ktorým svojho času zmenil vnímanie filmu a žánru.
pred 6 rokmi
Priemerný vek obyvateľov Slovenskej republiky sa postupne zvyšuje. V roku 2012 dosiahol 39,3 roka. Muži mali vlani priemerne 37,7 roka a ženy skoro 41 rokov.
pred 7 rokmi
Kia Carens je kompletne prepracovaná od hlavy až po päty. Jej aerodynamické a zároveň ladné tvary svedčia o dramatickom posune oproti dizajnu jej predchodcu.
pred 5 rokmi
Ten pocit, keď odchádzate z kina a máte chuť utekať do obchodu s CD a kúpiť si hudbu z filmu, ktorý ste práve dosledovali, asi veľmi dobre poznáte.