Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kažimír uvoľní 4,6 mil. eur na mzdy kuchárok či školníkov

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 30.01.2013

Päťpercentné zvýšenie platov tak pocítia aj učitelia materských a základných umeleckých škôl, družinári a nepedagogickí zamestnanci škôl
Kažimír uvoľní 4,6 mil. eur na mzdy kuchárok či školníkov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Ministerstvo financií uvoľní do 8. februára samosprávam v prvom štvrťroku 2013 sumu 4 617 279 eur na päťpercentné zvýšenie platov učiteľov v materských, základných umeleckých školách či družinách, ako aj nepedagogických pracovníkov. Návrh na uvoľnenie týchto peňazí dnes odobrila vláda.

Ide o prvú časť z balíka takmer 18,4 milióna eur určeného na platy týchto zamestnancov škôl. Vláda minulý rok schválila päťpercentné zvýšenie miezd zamestnancov školstva, ktoré si vyžiadalo 68 miliónov eur. Pedagogickí zamestnanci základných a stredných škôl dostali zvýšenie priamo do taríf, ostatní dostanú peniaze prostredníctvom samospráv z tohto balíka, ktorý je časťou zo 68 milióna eur určených na zvýšenie platov v školstve.

Zo sumy 4 617 279 eur smeruje pre vyššie územné celky 361 157 eur a pre obce a mestá 4 256 122 eur. Výplata ďalších peňazí na zvyšovanie miezd pedagogických a nepedagogických pracovníkov bude závisieť aj od samotného hospodárenia samospráv. Tie sa totiž v memorande zaviazali, že budú hospodáriť tak, aby pomohli dosiahnuť tohtoročný deficit verejných financií na úrovni 3 % hrubého domáceho produktu. Zvyšok bude podľa ministra financií Petra Kažimíra vyplácaný štvrťročne aj na základe vyhodnocovania memoranda o šetrení v oblasti samospráv.

Združenie miest a obcí tento týždeň upozornilo, že doteraz nedostali prostriedky na zvýšenie platov učiteľov materských a základných umeleckých škôl, ako aj nepedagogických pracovníkov.

Päťpercentné zvýšenie platov minulý rok schválila vláda, hoci školské odbory žiadali pridať desať percent do taríf. Školské odbory sa momentálne snažia svoje požiadavky na zlepšenie financovania školstva dostať do pripravovanej vízie ďalšieho rozvoja školstva, ktorú má rezortný minister Dušan Čaplovič predložiť do konca marca parlamentu. Okrem iného žiadajú zvýšenie platov o ďalších päť percent od 1. júla.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
V ľudskom tele existuje mnoho tisíc buniek, ktoré sú zastavené už počas ich rozvoja v zárodočnej emryonálnej fáze.
pred 12 rokmi
Strečink – stretching
pred 6 rokmi
Dokumentárna roadmovie českého novinára a cestovateľa Dana Přibáňa a jeho partie o tom, ako sa dokáže zniesť osem ľudí z troch krajín, ktorí sa navzájom nepoznajú, ale strávia spoločne štyri mesiace v žltých „ponorkách“.
pred 9 rokmi
Konečné zúčtovanie je jasné – Lucie Vondráčková pripravila pre svojich fanúšikov veľmi kvalitný darček...
pred 9 rokmi
Nová lokalita Red Bull Music Academy 2011 bude známa v pondelok 11. apríla 2011.
pred 13 rokmi
Myslíte si, že vás už nič nové na trhu fitness a wellness neprekvapí?
pred 9 rokmi
Delta E-4 Coupe – Delta Motorsport začala vyrábať kupé poháňané elektrickou energiou
pred 8 rokmi
... a kde ostala zábava, chlapci?