Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. augusta 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Karlove Vary sú stále v hre o zápis do UNESCO

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 11.05.2016

Pobyty v Bohemia-lázních v Karlových Varoch tento rok ešte atraktívnejšie
Karlove Vary sú stále v hre o zápis do UNESCO
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Karlove Vary sú stále symbolom českého kúpeľníctva a značkou najvyššej kvality. Tento rok ich čaká niekoľko významných udalostí súvisiacich s ich vznikom a rozvojom. V roku 2016 uplynie 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, českého kráľa a rímskeho cisára Karola IV. Karlove Vary majú (aj Mariánske Lázně) šancu dostať sa na zoznam pamiatok UNESCO a tradične sa tu bude konať Medzinárodný filmový festival. Tohtoročná sezóna tak bude výnimočná a rozhodne stojí zato sa do Karlových Varov nielen pozrieť, ale aj pobudnúť tu dlhší čas na liečebnom alebo relaxačným pobyte. Bohemia-lázně, a. s., ktoré patria k popredným kúpeľom v Karlových Varoch, očakávajú tento rok nárast predovšetkým domácej českej klientely. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka.
 
„Nastávajúca sezóna by mohla znamenať obrat v záujme domácich návštevníkov a ich masívnejší záujem o Karlove Vary. Už v roku 2015 sme zaznamenali oživenie domáceho záujmu a tým aj čiastočné nahradenie úbytku ruskej klientely. Zmenená medzinárodná situácia sa odráža v preorientovaní časti turistov, ktorí dávajú prednosť domácim destináciám pred prímorskými. Karlove Vary im majú čo ponúknuť. Predovšetkým sú blízko a cenovo dostupné. V zariadeniach spoločnosti Bohemia-lázně nájdete ubytovanie aj s procedúrami už od cca 42 eur (1 125 Kč) na deň. Okrem klasických liečebných pobytov tu môžete absolvovať aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. Kúpeľné objekty Karlových Varov sú architektonickým skvostom a právom sa uchádzajú o nomináciu pamiatky UNESCO,“ povedal J. Sluka.
 
Dodal, že nominácia Karlových Varov a Mariánskych Lázní, by sa v UNESCO presadzovala ešte s ďalšími piatimi európskymi kúpeľnými mestami. Šancu dostať sa medzi nominovaných majú ešte Františkovy Lázně. České kúpele s prírodnými prameňmi sú súčasťou nominácie „Významné európske kúpeľné mestá“. Vybrané sú také kúpele, ktoré boli zdrojom šírenia kultúrnych vplyvov súvisiacich s kúpeľníctvom. Nominácia je spoločnou aktivitou siedmich krajín, Česko ju koordinuje.
 
Karlove Vary sa tento rok chystajú na jednu z najvýznamnejších sezón, čo súvisí s výročím 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, cisára Karola IV. Mesto, ktorého meno nesie, pripravilo 6 veľkých akcií. Pri plánovaní svojho pobytu v Karlových Varoch sa nezabudnite informovať, či sa v tom čase niečo v meste nekoná. Nezabudnite pritom, že najatraktívnejšie termíny spojené s konaním akcie sa vždy vypredajú ako prvé. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktívna výstava „Noc na Karlštejne“, v dňoch 6. - 8. 5. 2016 zahájenie kúpeľnej sezóny, 3. - 4. 6. 2016 sa bude konať Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel vo Varoch - hrané prehliadky, 2. - 4. 9. 2016 Dni európskeho dedičstva, 3. 9. 2016 Príbehy z obory - ako to bolo naozaj. Viac o nich je na www.700.karlovyvary.cz.
 
Liečebné kúpeľné pobyty v Bohemia-lázních prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, umiestnených v blízkosti kolonád. Všetky procedúry sú poskytované v novo vybavenej balneoprevádzke s výberom viac ako 45 druhmi procedúr. Budovy Bohemia-lázní patria k typickej kúpeľnej architektúre Karlových Varov z konca 19. a začiatku 20. storočia.
 
Zrekonštruovanú a zmodernizovanú budovu sanatória Kriváň s bezbariérovým prístupom tvorí niekoľko historických budov, vzájomne prepojených v jeden celok. Komplex budov sanatória Kriváň ponúka ubytovanie v 83 jednolôžkových, 111 dvojlôžkových izbách a 8 apartmánoch v kategórii STANDARD (***). Kriváň sa nachádza v kúpeľnom centre Karlových Varov, v tesnej blízkosti dvoch karlovarských kolonád s minerálnymi prameňmi. Hlavná Mlynská kolonáda je vzdialená len dve minúty chôdze. Sadová kolonáda sa nachádza priamo oproti hlavnému vchodu do sanatória. Za kolonádou sa rozprestiera jeden z mestských parkov - Dvořákovy sady. Hostia majú možnosť využiť v rámci kúpeľného pobytu širokú ponuku kúpeľných a rehabilitačných služieb, vrátane balneoprevádzky. V sanatóriu Kriváň je celkom 8 kúpeľných reštaurácií.
 
Historická budova hotela - depandance Slovan sa nachádza v pokojnom prostredí Sadovej ulice, približne 120 m od hlavnej budovy sanatória Kriváň. Hotel Slovan s bezbariérovým prístupom prešiel celkovou rekonštrukciou a ponúka kvalitné ubytovanie aj stravovanie. Hotel Slovan vznikol prepojením niekoľkých pôvodných domov. V súčasnosti ponúka ubytovanie v 16 jednolôžkových, 42 dvojlôžkových izbách a 4 apartmánoch v kategórii STANDARD (***). Kúpeľná starostlivosť je klientom poskytovaná v hlavnej budove sanatória Kriváň. Hostia hotela Slovan majú k dispozícii prepojené kúpeľné reštaurácie o celkovej kapacite 130 miest.
 
Hotel - depandance Concordia sa nachádza približne 80 m od hlavnej budovy sanatória Kriváň. Hotel tvorí komplex dvoch pôvodných hotelových domov, ktoré boli postavené na prelome 19. a 20. storočia. V ponuke je 26 jednolôžkových, 32 dvojlôžkových izieb a 1 apartmán v kategórii STANDARD (***). V ponuke je tiež 1 jednoposteľová izba, 7 dvojlôžkových izieb a 5 dvojizbových moderných apartmánov s klimatizáciou a priamym pripojením na internet. Liečenie i stravovanie prebieha v sanatóriu Kriváň. Izby smerom k mestskému parku Dvořákovy sady ponúkajú prekrásny výhľad na zeleň a kolonádu.
 
Karlove Vary majú čo ponúknuť počas celého roka a návštevníci tu vždy nájdu zaujímavé akcie. Vo Varoch sú stále výstavy v Galérii umenia či v Becherovej vile, k dispozícii sú aj múzeá Becherovky, sklárne Moser, Múzeum voskových figurín a výlety do okolia. V prípade, že si klienti chcú urobiť dlhšie výlety, k dispozícii je im vlastná cestovná kancelária Kaleidoskop Travel. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlovy Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz.
 
Blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami s Nemeckom ponúka rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, alebo mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera - Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Do týchto miest sa z Karlových Varov návštevníci dostanú v priebehu 2 hodín, preto sú vhodné aj na popoludňajšie výlety. Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkového večera v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skále. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura.
 
Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Firma je zrušená !!!!
Projektovanie stavieb, energetická certifikácia...Vykonávame elektroinštalácie (i menšieho rozsa...

Ide o nenáročnú prácu pri obsluhe lisovacieho s...
Hľadáme do novootvoreneho Hotela v Senci manažé...
Prijmem čašníka/čašníčku do Bistra na sídlisku ...

113 000.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 62 m2
163 500.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 90 m2
3 285.00 € /mesiac
Na prenájom výrobný priestor, rozloha 885 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Brit v minulosti hovoril, že nechce celú kariéru stráviť vo formule 1. Slávny dizajnér si však momentálne užíva prácu v Red Bulle a zostáva plne sústredený na úlohu technického šéfa.
pred 6 rokmi
Tridsaťročná herečka a choreograf francúzskeho pôvodu Benjamin Millepied zverejnili svoje zasnúbenie 27. decembra 2010, keď zároveň prezradili, že ich prvý potomok sa narodí v lete.
pred 3 rokmi
Teória všetkého ponúka výnimočný a neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga, ktorý na svojom veľmi nemocnom tele nosí jednu z najchytrejších hláv, akú kedy ľudstvo poznalo.
pred 5 rokmi
Novým štúdiovým albumom pod názvom Alchymista uzatvára Suvereno svoju trilógiu. V 21 skladbách predstavuje nové posolstvo odrážajúce sa v jeho prístupe k životu.
pred 16 rokmi
Už typové označenie terénneho vozidla prezrádza, že na jeho výrobe aj riešení samonosnej karosérie so vstavaným obvodovým rámom ...
pred 16 rokmi
Subaru je špecialistom na permanentný pohon všetkých kolies a ploché motory typu Boxer.
pred 5 rokmi
Internetoví piráti sa počas prebiehajúcich prezidentských volieb v Rusku pokúsili vyradiť z prevádzky stránku volebnej komisie.
pred 4 rokmi
Kniha tejto obľúbenej autorky je plná napätia a čiastočne inšpirovaná skutočnými udalosťami. Pokojne si ju dokážeme predstaviť aj ako film...