Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. júna 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Karlove Vary sú stále v hre o zápis do UNESCO

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 11.05.2016

Pobyty v Bohemia-lázních v Karlových Varoch tento rok ešte atraktívnejšie
Karlove Vary sú stále v hre o zápis do UNESCO
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Karlove Vary sú stále symbolom českého kúpeľníctva a značkou najvyššej kvality. Tento rok ich čaká niekoľko významných udalostí súvisiacich s ich vznikom a rozvojom. V roku 2016 uplynie 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, českého kráľa a rímskeho cisára Karola IV. Karlove Vary majú (aj Mariánske Lázně) šancu dostať sa na zoznam pamiatok UNESCO a tradične sa tu bude konať Medzinárodný filmový festival. Tohtoročná sezóna tak bude výnimočná a rozhodne stojí zato sa do Karlových Varov nielen pozrieť, ale aj pobudnúť tu dlhší čas na liečebnom alebo relaxačným pobyte. Bohemia-lázně, a. s., ktoré patria k popredným kúpeľom v Karlových Varoch, očakávajú tento rok nárast predovšetkým domácej českej klientely. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka.
 
„Nastávajúca sezóna by mohla znamenať obrat v záujme domácich návštevníkov a ich masívnejší záujem o Karlove Vary. Už v roku 2015 sme zaznamenali oživenie domáceho záujmu a tým aj čiastočné nahradenie úbytku ruskej klientely. Zmenená medzinárodná situácia sa odráža v preorientovaní časti turistov, ktorí dávajú prednosť domácim destináciám pred prímorskými. Karlove Vary im majú čo ponúknuť. Predovšetkým sú blízko a cenovo dostupné. V zariadeniach spoločnosti Bohemia-lázně nájdete ubytovanie aj s procedúrami už od cca 42 eur (1 125 Kč) na deň. Okrem klasických liečebných pobytov tu môžete absolvovať aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. Kúpeľné objekty Karlových Varov sú architektonickým skvostom a právom sa uchádzajú o nomináciu pamiatky UNESCO,“ povedal J. Sluka.
 
Dodal, že nominácia Karlových Varov a Mariánskych Lázní, by sa v UNESCO presadzovala ešte s ďalšími piatimi európskymi kúpeľnými mestami. Šancu dostať sa medzi nominovaných majú ešte Františkovy Lázně. České kúpele s prírodnými prameňmi sú súčasťou nominácie „Významné európske kúpeľné mestá“. Vybrané sú také kúpele, ktoré boli zdrojom šírenia kultúrnych vplyvov súvisiacich s kúpeľníctvom. Nominácia je spoločnou aktivitou siedmich krajín, Česko ju koordinuje.
 
Karlove Vary sa tento rok chystajú na jednu z najvýznamnejších sezón, čo súvisí s výročím 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, cisára Karola IV. Mesto, ktorého meno nesie, pripravilo 6 veľkých akcií. Pri plánovaní svojho pobytu v Karlových Varoch sa nezabudnite informovať, či sa v tom čase niečo v meste nekoná. Nezabudnite pritom, že najatraktívnejšie termíny spojené s konaním akcie sa vždy vypredajú ako prvé. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktívna výstava „Noc na Karlštejne“, v dňoch 6. - 8. 5. 2016 zahájenie kúpeľnej sezóny, 3. - 4. 6. 2016 sa bude konať Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel vo Varoch - hrané prehliadky, 2. - 4. 9. 2016 Dni európskeho dedičstva, 3. 9. 2016 Príbehy z obory - ako to bolo naozaj. Viac o nich je na www.700.karlovyvary.cz.
 
Liečebné kúpeľné pobyty v Bohemia-lázních prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, umiestnených v blízkosti kolonád. Všetky procedúry sú poskytované v novo vybavenej balneoprevádzke s výberom viac ako 45 druhmi procedúr. Budovy Bohemia-lázní patria k typickej kúpeľnej architektúre Karlových Varov z konca 19. a začiatku 20. storočia.
 
Zrekonštruovanú a zmodernizovanú budovu sanatória Kriváň s bezbariérovým prístupom tvorí niekoľko historických budov, vzájomne prepojených v jeden celok. Komplex budov sanatória Kriváň ponúka ubytovanie v 83 jednolôžkových, 111 dvojlôžkových izbách a 8 apartmánoch v kategórii STANDARD (***). Kriváň sa nachádza v kúpeľnom centre Karlových Varov, v tesnej blízkosti dvoch karlovarských kolonád s minerálnymi prameňmi. Hlavná Mlynská kolonáda je vzdialená len dve minúty chôdze. Sadová kolonáda sa nachádza priamo oproti hlavnému vchodu do sanatória. Za kolonádou sa rozprestiera jeden z mestských parkov - Dvořákovy sady. Hostia majú možnosť využiť v rámci kúpeľného pobytu širokú ponuku kúpeľných a rehabilitačných služieb, vrátane balneoprevádzky. V sanatóriu Kriváň je celkom 8 kúpeľných reštaurácií.
 
Historická budova hotela - depandance Slovan sa nachádza v pokojnom prostredí Sadovej ulice, približne 120 m od hlavnej budovy sanatória Kriváň. Hotel Slovan s bezbariérovým prístupom prešiel celkovou rekonštrukciou a ponúka kvalitné ubytovanie aj stravovanie. Hotel Slovan vznikol prepojením niekoľkých pôvodných domov. V súčasnosti ponúka ubytovanie v 16 jednolôžkových, 42 dvojlôžkových izbách a 4 apartmánoch v kategórii STANDARD (***). Kúpeľná starostlivosť je klientom poskytovaná v hlavnej budove sanatória Kriváň. Hostia hotela Slovan majú k dispozícii prepojené kúpeľné reštaurácie o celkovej kapacite 130 miest.
 
Hotel - depandance Concordia sa nachádza približne 80 m od hlavnej budovy sanatória Kriváň. Hotel tvorí komplex dvoch pôvodných hotelových domov, ktoré boli postavené na prelome 19. a 20. storočia. V ponuke je 26 jednolôžkových, 32 dvojlôžkových izieb a 1 apartmán v kategórii STANDARD (***). V ponuke je tiež 1 jednoposteľová izba, 7 dvojlôžkových izieb a 5 dvojizbových moderných apartmánov s klimatizáciou a priamym pripojením na internet. Liečenie i stravovanie prebieha v sanatóriu Kriváň. Izby smerom k mestskému parku Dvořákovy sady ponúkajú prekrásny výhľad na zeleň a kolonádu.
 
Karlove Vary majú čo ponúknuť počas celého roka a návštevníci tu vždy nájdu zaujímavé akcie. Vo Varoch sú stále výstavy v Galérii umenia či v Becherovej vile, k dispozícii sú aj múzeá Becherovky, sklárne Moser, Múzeum voskových figurín a výlety do okolia. V prípade, že si klienti chcú urobiť dlhšie výlety, k dispozícii je im vlastná cestovná kancelária Kaleidoskop Travel. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlovy Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz.
 
Blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami s Nemeckom ponúka rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, alebo mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera - Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Do týchto miest sa z Karlových Varov návštevníci dostanú v priebehu 2 hodín, preto sú vhodné aj na popoludňajšie výlety. Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkového večera v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skále. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura.
 
Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Chránená dielňa (!), reklamné realizácie, sloga...
Kompletná revitalizácia bytových domov - zatepl...Predám kvalitnú športovú používanú strunovú tra...
Vykonávame elektroinštalácie (i menšieho rozsa...
Máme k dispozícii všetkým (najmä pestúnky, obch...

Prijmeme do prac.pomeru zdravotníckeho asistent...
Ponukame pracu do vyroby v Trnave(areal TAZ),pr...
ukázať ako a kde si ľudia môžu zhodnotiť svoje ...

1.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 139 m2, balkón, ...
41 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 64 m2, balkón, l...
85 900.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 98 m23 399.00 €


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Definícia intenzity a objemu nie je jednoduchá úloha, pretože jednotlivé pramene ponúkajú rôzne vysvetlenia.
pred 6 rokmi
Nepochybne, Audi R8 s osemvalcom 4,2 l V8 má veľký potenciál v budúcich rokoch sa stať miláčikom tuningových špecialistov.
pred 5 rokmi
Na stánku japonskej automobilky na autosalóne v Ženeve bude priťahovať pozornosť odbornej i laickej verejnosti štúdia mestského vozidla FT-Bh.
pred 5 rokmi
Nároky vyplývajúce z dokonalosti sú nebezpečná vec
pred 3 rokmi
Išlo o prvý takýto zákrok v strednej a východnej Európe. Vykonali ho v Univerzitnej nemocnici v Bratislave.
pred 3 rokmi
Robin Wright hrá samú seba: filmovú hviezdu za zenitom. S pribúdajúcimi vráskami ubúda filmových postáv. Na stole má možno poslednú veľkú ponuku: filmové štúdio chce naskenovať jej telo, pohyby i emócie, a kúpiť si virtuálnu herečku, ktorá nestarne.
pred 3 rokmi
Za druhý premietací víkend videlo dlhoočakávané pokračovanie kultovej komédie Dědictví2 s Bolkom Polívkom v hlavnej úlohe neuveriteľných 38.820 divákov, čo znamená nárast o vyše 40%!
pred 5 rokmi
Ide o sprievodný videoklip k celoslovenskej kampani „Lacné šteniatka“, ktorú pripravilo a realizuje Občianske združenie Majme srdce v spolupráci s OZ Pes v núdzi a OZ Psia duša.