Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. februára 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kandidatúra na zimnú olympiádu má dostať oficiálne zelenú

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 13.03.2013

Náklady na ZOH 2022 s centrom v Krakove sa predbežne odhadujú na približne dve miliardy dolárov, pričom ťažisko investícií má znášať Poľsko
Kandidatúra na zimnú olympiádu má dostať oficiálne zelenú
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda by dnes mala na svojej 51. schôdzi oficiálne vyjadriť podporu spoločnej kandidatúre Slovenska a Poľska na Zimné olympijské hry Krakov 2022. Slovenský olympijský výbor by mal podľa predloženého návrhu rezortu školstva do konca apríla vytvoriť slovenský prípravný Výbor pre kandidatúru na ZOH 2022.

Celkové náklady na ZOH 2022 s centrom v Krakove sa predbežne odhadujú na približne dve miliardy dolárov, pričom ťažisko investícií má znášať Poľsko. Podľa doterajšej praxe Medzinárodný olympijský výbor (MOV) prispieva približne 40 percentami nákladov. Ak by Slovensko participovalo iba na alpských disciplínach, jeho finančný podiel na organizácii by nemal byť vysoký, konštatujú autori materiálu. Predpokladaný podiel Slovenska vo financovaní kandidatúry by mal byť v pomere 2:8 alebo 3:7 celkových nákladov. "Treba zdôrazniť, že podstatná časť finančných prostriedkov by mala byť investovaná do športovej infraštruktúry a napríklad výstavbou ďalších moderných zimných štadiónov, by sa výrazne posilnili šance Slovenska aj v ďalšej kandidatúre na organizovanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji," uviedlo ministerstvo školstva. Ak by Krakov postúpil do užšieho výberu kandidátskych miest, na rokovanie vlády pôjde komplexný projekt organizačného zabezpečenia s kvantifikáciou požadovaných nákladov.

Ministri dnes posúdia aj poslanecký návrh, ktorým by sa obciam mali rozviazať ruky pri rozhodovaní o zákaze predaja a požívania alkoholických nápojov na verejných miestach. Súčasné znenie zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb im totiž neumožňuje vydať celodenný plošný zákaz. Podľa navrhovanej novely by obec vo svojich územných obvodoch alebo v určitých častiach svojho územia mohla prijatím nariadenia obmedziť, alebo zakázať podávanie alebo požívanie alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach bez časového ohraničenia.

Kabinet posúdi aj návrh úradu vlády opäť vstúpiť do zákona, ktorým bol zrušený Protidrogový fond. V súčasnosti totiž nie je možné dokončiť jeho likvidáciu pre dlhy, ktoré zanechal. Tento neštátny účelový fond fungoval od roku 1997 a zanikol k 1. máju 2011. Stalo sa tak na návrh vtedajšieho vicepremiéra Rudolfa Chmela, lebo fond podľa neho neplnil svoj účel. V deň zrušenia vstúpil fond do likvidácie a počas nej likvidátor zistil, že fond je zadlžený. Platné znenie zákona o zrušení Protidrogového fondu však vylučuje na likvidáciu fondu použiť ustanovenia zákona o konkurze a reštrukturalizácii, čo by sa navrhovanou novelou zmenilo a likvidácia fondu by sa mohla skončiť.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Náklady na ZOH 2022 s centrom v Krakove sa predbežne odhadujú na približne dve miliardy dolárov, pričom ťažisko investícií má znášať Poľsko Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/kandidatura-na-zimnu-olympiadu-ma-dostat-oficialne/

to snáď nemyslia vážne? tak človek tu nemá pomaly čo do úst a oni idú vyhadzovať peniaze na kandidatúru na OH???? nevadí im , že v hlanom meste máme Hlavnú stanicu - vlakovú aj autobusovú na hanbu sveta! Nevadí im že nemáme poriadne cesty? Nevadí im že nemáme poriadne služby a ľuďom sa za tie ich minimálne mzdy ani usmievať nechce, to do tohto prostredia chcete vážne pozvať ľudí zo zahraničia??

 

Diskusné príspevky (2)

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
a ty si snáď myslíš, že tu niekomu ide o nejakú prezentáciu krajiny? ale prosím ťa... niekomu z toho kápnu krásne prachy, naplní si svoje vrecká a celé Slovensko mu je ukradnuté... a možno to celé dopadne ako vtedy deaflympiáda... VIVAT SLOVENSKO!!!
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Po roku 1989 dnešný zlodeji pod rúškou kresťansva a falošnej demokracie - zničili socíalny štát -/ netvrdím že všetko bolo v poriadku v tej dobe - ale to čo robia s dnešnými obyčajnými poctivo pracujucími ľudmi je neuveritelné/, rozkradli štátny majetok a banky po roku 1989 , a dokončili to - akože privatizáciou strategických podnikov, zničili poľnohospodárstvo/ jedna veľmi dnes známa osoba, ktorá by chcela byť ešte aj prezidentom/ a teraz nás kŕmia odpadom z únie. Spravili si zákony na ochranu seba a posluhuje im celá štátna moc. V roku 1989 bol verejn ý dlh 0 Sk a teraz je zadĺžené už každé narodené dieťa sumou niekoľko tisíc EUR. Teraz, by bolo s nimi a zo všetkými zlodejmi a bankármi spraviť to čo urobili ľudia na Islande. http://www.traveltv.sk/galerie/Island/index.html
Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Profesionálne ochutnávky, degustácie whisky, ko...
Všetky stavebne prace
operator vyroby v masokombinate: plat od 9, 25 ...
Praca pre fyzicky zdatnych muzov do 40rokov ,au...
financovanie úverov Máme veľmi vysoký kapitá...

600.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 54 m2
145 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 240 m2
15 500.00 €
Na predaj garáž, rozloha 14.32 m2, novostavba

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
31-ročná hviezda zaspieva 3. februára 2013 počas finále Národnej ligy v americkom futbale, ktoré sa bude konať v New Orleans.
pred 6 rokmi
Malý desaťročný Arthur žije s babičkou v malom domčeku na vidieku. Rovnako, ako všetky deti, je aj on fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babička rozpráva...
pred 6 rokmi
Nádherný prírodopisný film nakrútený dokonalou technikou, pričom viac než ročná práca filmárov si zaslúži jednoznačné uznanie.
pred 8 rokmi
Voda je pre život človeka nevyhnutná.
pred 6 rokmi
Pre dvojnásobného majstra sveta Vettela to bol premiérový triumf v sezóne
pred rokom a pol
Najlepší mejdan je ten posledný.
pred 8 rokmi
Z projekcie predposledného Ozonovho filmu Ricky odchádzam posledný.
pred 5 rokmi
Chevrolet predstavil dlho očakávanú športovú limuzínu, ktorú Američania označujú za štvordverovú Corvettu.