Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kandidačné listiny do eurovolieb sa môžu podávať do štvrtka

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 18.03.2014

Politická strana alebo hnutie musí zložiť volebnú kauciu 1 659 eur.
Kandidačné listiny do eurovolieb sa môžu podávať do štvrtka
Zdroj obrázku: Internet
 

Kandidačné listiny pre voľby do Európskeho parlamentu sa môžu podávať do polnoci štvrtka 20. marca. Politická strana alebo hnutie registrované na ministerstve vnútra alebo koalícia strán a hnutí doručí podľa zákona kandidačnú listinu v dvoch rovnopisoch a v elektronickej forme najneskôr 65 dní pred dňom volieb zapisovateľke Ústrednej volebnej komisie.

Okrem toho musí strana alebo hnutie zložiť volebnú kauciu 1 659 eur. Platí sa na osobitný účet, ktorý zriadilo ministerstvo vnútra a je vedený v Štátnej pokladnici. "Úhrada musí byť vykonaná najneskôr do 20. marca," uviedla pre agentúru SITA zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie pre voľby do Európskeho parlamentu Eva Chmelová. Potvrdenie o uhradení volebnej kaucie, teda avízo o vykonanej platbe, sa pripojí ku kandidačnej listine.

Voľby poslancov do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája. Štát vyjdú na približne 8,25 milióna eur. Na Slovensku pôjde o tretie eurovoľby, predtým sa konali v rokoch 2004 a 2009. Naposledy si Slovensko volilo 13 europoslancov. Účasť na eurovoľbách na Slovensku bola nízka, v roku 2009 prišlo k urnám 19,64 percenta oprávnených voličov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
... a kde ostala zábava, chlapci?
pred 8 rokmi
Za dvadsať rokov sa z príbehu, v ktorom hlavné úlohy hrajú Richard Gere a Julia Roberts stala taká klasická záležitosť, že ju pozná niekoľko generácií divákov.
pred 6 rokmi
Láska, súdruh! je láskyplná dráma odohrávajúca sa na politickom pozadí obdobia studenej vojny.
pred 8 rokmi
Mať rýchly metabolizmus je v porovnaní s pomalým metabolizmom výhodou. S rýchlym metabolizmom sa pomalšie priberá. Pomalý metabolizmus je častým dôvodom nadváhy až obezity
pred 7 rokmi
Filmoví tvorcovia však zjavne áno. Je tu pokračovanie, ktoré oslní. Oslní v prvom rade veľkolepým hereckým obsadením (Liam Neeson, Ralph Fiennes, Bill Nighy) a fantastickým efektmi.
pred 9 rokmi
Melkus Sportwagen GmbH predstaví na Top Marques v Monaku (14. – 17.04.2011) nové modely – RS2000 GT/GTS.
pred 5 rokmi
Určite ste sa už stretli s názormi odborníkov, že vajcia sú škodlivé, soľ treba obmedziť na minimum, maslo je horšie ako margaríny....Dnes sa mnohé z týchto názorov začínajú zasa obracať a meniť. Čomu máme vlastne veriť ?
pred 8 rokmi
V piatok, 25.5.2012 sa na pôde vysokoškolského klubu UNIQUE odohrá hudobná smršť za pomoci nezávislých slovenských muzikantov a ich hudby.