Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kaliňák odmení víťazov národného kola súťaže 112 Awards

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.08.2013

Podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák odovzdá ceny za výnimočné záchranárske a vzdelávacie aktivity súvisiace s číslom tiesňového volania 112.
Kaliňák odmení víťazov národného kola súťaže 112 Awards
Zdroj obrázku: SITA
 

Minister vnútra Robert Kaliňák ocení v septembri víťazov národného kola súťaže 112 Awards. Tento rok sa víťazom v kategórii Výnimočný operátor tiesňovej linky stala operátorka zdravotnej služby v Žiline Božena Michaláková, ktorá pomohla 11-ročnému chlapcovi, keď pri hre v opustenej továrni spadol z druhého poschodia.

V druhej kategórii Výnimočná aktivita v oblasti osvety a vzdelávania o čísle tiesňového volania 112 sa stal Obvodný úrad Košice za zorganizovanie výtvarnej súťaže Deň 112 očami detí. Agentúru SITA o tom informoval Petar Lazarov z komunikačného odboru ministerstva.

Operátorka Michaláková poskytovala zranenému chlapcovi nepretržite psychologickú pomoc a motivovala ho k spolupráci. "Zarážajúce na tejto udalosti bolo, že kamaráti, ktorí sa s chlapcom v opustenej továrni hrali, spanikárili a z miesta nehody ušli," uviedol Lazarov s tým, že pre chlapca bol šťastím v nešťastí funkčný mobilný telefón, ktorý sa pri páde nerozbil a chlapec aj napriek veľkému utrpeniu zavolal na číslo 112 a v spolupráci s operátorkou bojoval o svoj život.

Obvodný úrad Košice pri príležitosti Európskeho dňa 112 vo februári zorganizoval výtvarnú súťaž Deň 112 očami detí, do ktorej sa prihlásili žiaci zo 41 škôl s 392 prácami zo všetkých obvodov Košického kraja. Cenu v mene organizácie prevezme vedúci odboru civilnej ochrany a krízového plánovania Rudolf Forrai. Udeľovanie cien sa uskutoční v septembri na ministerstve vnútra.

112 Awards je celoeurópska súťaž pre profesionálov aj verejnosť, ktorá má popularizovať linku tiesňového volania 112 v celej Európskej únii a podporovať jej správne používanie. V spolupráci s Európskou asociáciou linky tiesňového volania (EENA) vyhlásilo v tomto roku ministerstvo vnútra štvrtý ročník národného kola súťaže. Víťazi súťaže postupujú do európskeho kola, ktoré sa bude konať 2. apríla 2014 vo Varšave. Slovensko je aktívnym prispievateľom nominácií do tejto súťaže a môže sa pochváliť už dvoma prvenstvami na európskej úrovni.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Kto z nás by si neželal žiarivo biely úsmev, ktorý poteší, očarí a zvýši sebavedomie?
pred 8 rokmi
Hovorí sa, že každý človek po určitom veku by mal piť čaje z prasličky poľnej. Na čo všetko nám môže byť praslička nápomocná? Prečítajte si...
pred 8 rokmi
Americký režisér Steven Spielberg naplánoval premiéru pripravovaného filmu o americkom prezidentovi Abrahamovi Lincolnovi tak, aby sa do kín dostala až po budúcoročných voľbách.
pred 6 rokmi
Štvrtá televízna stanica zo skupiny Markíza popri známych tituloch uvedie aj novinky.
pred 5 rokmi
Sérioví vrahovia sa chystajú opäť zaútočiť a pre Scuddera, stojaceho mimo zákon sa tak rozohráva neľútostný boj s časom.
pred rokmi
Pomocou príčeskov môžete dodať niekoľko centimetrov dĺžky vašim vlasom bez toho, aby ste museli čakať, kým vám narastú a tiež im okamžite zväčšiť objem.
pred 18 rokmi
Miera bohatstva sa v dobe feudalizmu merala veľkosťou pôdy a počtom poddaných.
pred 4 rokmi
Luc Besson vyzýva začínajúcich umelcov, módny a kostýmových návrhárov z celého sveta, aby navrhli kostým do jeho pripravovaného filmu Valerian a mesto tisícich planét.