Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Je čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 04.03.2014

Polícia eviduje 29 352 držiteľov zbrojných preukazov, ktorým sa tento rok končí platnosť .
Je čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Polícia eviduje 29 352 držiteľov zbrojných preukazov, ktorým sa tento rok končí platnosť. Týmto držiteľom vyplývajú zo zákona o strelných zbraniach a strelive niektoré povinnosti.

"Preto opätovne pripomíname, že je najvyšší čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu treba podať najneskôr 30 dní pred skončením platnosti zbrojného preukazu. "Pred vydaním nového preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa ako aj odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo," vysvetlila hovorkyňa. V prípade držiteľov zbrojného preukazu skupiny A alebo C, ktorí ho potrebujú v zamestnaní, policajný útvar hodnotí pred vydaním nového preukazu aj psychickú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo. Držiteľ zbrojného preukazu je povinný odovzdať neplatný zbrojný preukaz tomu policajnému útvaru, ktorý ho vydal. Treba to urobiť do siedmich dní od zániku jeho platnosti.

Psychologickému vyšetreniu sa musia pri opätovnom vydávaní preukazu alebo v súvislosti s preskúmaním zdravotnej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo podrobiť držitelia zbrojných preukazov skupiny B, C, D, E alebo F, ktorí ho dostali podľa osobitného predpisu a do 30. apríla 2011 psychologickým vyšetrením neprešli. Neplatí to pre osobu, ktorá v čase podania žiadosti dosiahla 62 rokov.

Polícia upozorňuje, že porušenie spomínaných povinností je priestupkom, za ktorý možno udeliť pokutu do 663 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Korupcia je na Slovensku takmer beztrestná, tvrdí na základe svojej analýzy Transparency International Slovensko.
pred 7 rokmi
Najvýznamnejší festival latinskoamerickej kinematografie v Rakúsku, Cine Latino odštartoval vo Viedni a po štvrtý raz ponúka viedenskému publiku novinky tvorcov z Latinskej Ameriky.
pred 9 rokmi
Tiahne mu na päťdesiat (za tri roky), neholí sa v podpazuší (aj keď neviem, či práve toto je zásadná informácia), má ochabnuté svalstvo (a nehanbí sa za to)...
pred 9 rokmi
Dara Rolins sa po albume remixov a vianočnom albume vracia s novým radovým albumom. Fanúšikom ponúka 16 piesní a som presvedčený, že ich budete hltať jednu za druhou.
pred 8 rokmi
Pre všetkých milovníkov ozajstného filmového kumštu práve štartuje už 18. ročník najväčšej putovnej prehliadky Projekt 100.
pred 8 rokmi
Digitálne vydanie pôvodného singlu Věry Špinarovej z roku 1980 s pesničkou Je to tak prosté a tím právě zvláštní na strane A a skladbou Tak pojď a zapomeň na knížky na strane B.
pred 5 rokmi
Tréner ruského tímu Oleg Kononov sa už údajne s hráčom dohodol na podmienkach transferu
pred 9 rokmi
Už dávnejšie boli identifikované gény, ktoré môžu vyvolať psoriázu a tiež sa zistilo, že imunitný systém hrá pri tomto ochorení kľúčovú úlohu.