Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Je čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 04.03.2014

Polícia eviduje 29 352 držiteľov zbrojných preukazov, ktorým sa tento rok končí platnosť .
Je čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Polícia eviduje 29 352 držiteľov zbrojných preukazov, ktorým sa tento rok končí platnosť. Týmto držiteľom vyplývajú zo zákona o strelných zbraniach a strelive niektoré povinnosti.

"Preto opätovne pripomíname, že je najvyšší čas skontrolovať si platnosť zbrojného preukazu," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu treba podať najneskôr 30 dní pred skončením platnosti zbrojného preukazu. "Pred vydaním nového preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa ako aj odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo," vysvetlila hovorkyňa. V prípade držiteľov zbrojného preukazu skupiny A alebo C, ktorí ho potrebujú v zamestnaní, policajný útvar hodnotí pred vydaním nového preukazu aj psychickú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo. Držiteľ zbrojného preukazu je povinný odovzdať neplatný zbrojný preukaz tomu policajnému útvaru, ktorý ho vydal. Treba to urobiť do siedmich dní od zániku jeho platnosti.

Psychologickému vyšetreniu sa musia pri opätovnom vydávaní preukazu alebo v súvislosti s preskúmaním zdravotnej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo podrobiť držitelia zbrojných preukazov skupiny B, C, D, E alebo F, ktorí ho dostali podľa osobitného predpisu a do 30. apríla 2011 psychologickým vyšetrením neprešli. Neplatí to pre osobu, ktorá v čase podania žiadosti dosiahla 62 rokov.

Polícia upozorňuje, že porušenie spomínaných povinností je priestupkom, za ktorý možno udeliť pokutu do 663 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Japonská automobilka predvedie štúdiu otvoreného športového, rodinne zameraného automobilu v detskej zóne na Tokio Toy Show.
pred 6 rokmi
Bratislava už čoskoro zažije najväčší hudobnú udalosť – koncert megahviezdy Katy Perry, ktorá 27.februára 2015 vystúpi v Slovnaft aréne.
pred 10 rokmi
Dohoda predpokladá, že Motorola si ponechá licenciu na vývoj platformy Android a Google ju bude prevádzkovať ako osobitnú divíziu
pred 7 rokmi
Volkswagen si nemôže dovoliť predimenzované továrne s príliš komplikovaným riadením, tvrdí generálny riaditeľ automobilovej skupiny Martin Winterkorn.
pred 7 rokmi
Pre nevyhovujúcu kvalitu vody naďalej platí zákaz kúpania na prírodných kúpaliskách Jazero Košice, rekreačná oblasť Gazarka a Vodná nádrž Lipovina.
pred 11 rokmi
Vychutnávate si letnú pohodu na dovolenke pri mori, máte chuť vyskúšať niečo nové, netradičné.
pred 6 rokmi
Rapper Fetty Wap oslavuje aktuálne na európskom kontinente úspech so skladbou Trap Queen.
pred 10 rokmi
Poslednou kreáciou tuningovej spoločnosti je C74 Konzept, ktorý vychádza z Mercedes-Benz C63 AMG.