Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Hlina viac ako hodinu blokoval parlament

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 13.09.2013

Viac ako hodinu dnes svojím tichom blokoval rokovanie parlamentu nezaradený poslanec Alojz Hlina.
Hlina viac ako hodinu blokoval parlament
Zdroj obrázku: SITA
 

Viac ako hodinu dnes svojím tichom blokoval rokovanie parlamentu nezaradený poslanec Alojz Hlina. Nezaradený poslanec chcel dokončiť svoje interpelácie, ktoré nepredniesol minulý týždeň pre neúčasť ministra vnútra Roberta Kaliňáka v sále.

Predseda parlamentu Pavol Paška Hlinu viackrát po sebe vyzval, aby opustil rečnícky pult a umožnil vystúpiť poslancom, ktorí sú prihlásení do rozpravy k novele zákona o kolektívnom vyjednávaní ministra práce Jána Richtera. Týmto návrhom totiž malo pokračovať rokovanie schôdze po hodine otázok. Neskôr Paška Hlinu vyzval opustiť sálu, keďže opakovane nerešpektoval jeho upozornenia. Mandátovému a imunitnému výboru dá Paška podnet na začatie disciplinárneho konania voči Hlinovi. Hlina mlčky zostať stál za rečníckym pultom viac ako hodinu, predsedajúci schôdze Ján Figeľ potom vyhlásil prestávku do 17:00.

Hlina argumentoval, že bod interpelácie sa neskončil a je stále otvorený, podľa neho ho Paška minulý štvrtok neukončil v súlade s rokovacím poriadkom. Nezaradený poslanec tvrdí, že ústava je na jeho strane, keďže mu garantuje možnosť interpelovať člena vlády. To, že si predseda parlamentu nevie urobiť poriadok s ministrami a zaistiť ich účasť v rokovacej sále, ako to upravuje rokovací poriadok, je podľa Hlinu Paškov problém a svedčí o tom, že nemá dostatočnú autoritu.

Hlina minulý štvrtok na viac ako dve hodiny zablokoval svojím tichom rokovanie parlamentu. Najprv predniesol tri interpelácie týkajúce sa rezortov hospodárstva, zdravotníctva a ministerstva dopravy, príslušní ministri vtedy boli prítomní v rokovacej sále.

Keď začal prednášať interpeláciu na ministra vnútra Roberta Kaliňáka k zverejneniu záznamu kamery z policajného zásahu voči študentom, Kaliňák po chvíli odišiel z rokovacej sály. Svoju prítomnosť v sále podmienil Kaliňák ospravedlnením Hlinu poslancovi za Smer-SD Antonovi Martvoňovi, ktorého v stredu fyzicky napadol. Hlina sa neospravedlnil, po odchode ministra prestal rozprávať a mlčky stál za rečníckym pultom viac ako dve hodiny. Predseda parlamentu sa Hlinu viackrát opýtal, či ukončil svoje vystúpenie, respektíve či nechce poslancom niečo povedať, nechal ho však stáť za rečníckym pultom. Rokovací deň prerušil Paška o 19:00, ako býva zvykom.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Režisér Jiří Menzel je prvýkrát za svoju kariéru zároveň autorom námetu a scenára, na ktorom s ním spolupracovala Tereza Brdečková.
pred 5 rokmi
Bravúrny ruský humor v podaní skvelých hercov!
pred 13 rokmi
Medzi našou verejnosťou prevláda názor, že pocit smädu je najlepší ukazovateľ pre nutnosť dostatočného príjmu vody.
pred 8 rokmi
Televízni diváci mohli v zábavno-cestovateľskej šou sledovať dobrodružstvá hercov Lukáša Latináka, Juraja Kemku, Mariána Miezgu a Róberta Jakaba pri ich putovaní zo západu na východ Slovenska.
pred 16 rokmi
Vznik otrokárskej spoločnosti bol podmienený výrobnými a spoločenskými zmenami v predchádzajúcom - zriadení prvotnopospolnej spoločnosti.
pred 8 rokmi
„Hľadač cesty“ dostane samonosnú karosériu
pred 9 rokmi
Liza v tomto bravúrnom predstavení stavila na tradičnú klasiku a najmä kvalitu.