Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Hlina chce znížiť odmeny pre súdnych exekútorov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.11.2012

Hlina vyzval ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera aby zvážili zníženie odmien pre súdnych exekútorov aspoň o 50 percent.
Hlina chce znížiť odmeny pre súdnych exekútorov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Poslanec NR SR Alojz Hlina vyzval ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, aby zvážili zníženie odmien pre súdnych exekútorov aspoň o 50 percent.

Ako uviedol pre agentúru SITA, motivoval ho veľký počet e-mailov a správ súvisiacich s rôznymi problémami, týkajúcimi sa exekútorov a exekučného konania. "Jednou z možností, ako aspoň čiastočne pomôcť, je znížiť poplatky a odmenu pre exekútorov pri exekučnom konaní," vyhlásil Hlina.

Poplatky a odmeny exekútorov upravuje vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR zo 7. decembra 1995 o odmenách a náhradách súdnych exekútorov. Tá hovorí, že odmena súdneho exekútora pri peňažnom plnení je 20 percent zo základu na jej určenie, najmenej však 33,19 eur a najviac 33 193,92 eur. Ak súdny exekútor upustí od vykonávania exekúcie, má nárok na 50 percent z odmeny. Odmena za vykonanie exekúcie vyprataním nehnuteľnosti alebo jej časti je 165,97 eur za každú vypratanú nehnuteľnosť alebo jej časť. Odmena za vykonanie exekúcie odobratím veci je 33,19 eur za každú odobratú vec. Najviac to môže byť 165,97 eur za všetky odobraté veci na základe jedného exekučného titulu. Ak je určená hodnota odobratej veci, odmena súdneho exekútora za vykonanie exekúcie je 10 percent z tejto hodnoty, najmenej však 33,19 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
V klipe hrá známy zabávač a herec Michal Hudák, ktorému Kristína utečie spred oltára. Spoluprácu s vychyteným moderátorom a zabávačom, ktorý je zároveň krstným otcom piesne „Ta Ne“.
pred 9 rokmi
Oscarový Robin Williams stvárni jedného z ôsmich amerických prezidentov, ktorí by sa mali objaviť vo filme The Butler nakrútenom podľa skutočného príbehu.
pred 9 rokmi
RTVS uvedie tento týždeň nový program s názvom Nebíčko v papuľke. Pôjde o kulinársku reláciu pod vedením známeho českého šéfkuchára Jaroslava Žideka
pred 7 rokmi
Cieľom kampane je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v zdravotníctve.
pred 8 rokmi
Insolventná spoločnosť nemusí zaplatiť 14 miliónov eur za VC Nemecka
pred 7 rokmi
Keď som ten album vložil do prehrávača, legendárny Chris Norman práve oslavoval 63 rokov. Ešte predtým som pri návšteve Nemecka ostal v šoku, že vydal nový album a jednoducho som si ho kúpil.
pred 6 rokmi
Ak chceli znieť komerčnejšie, vydarilo sa na sto percent. Otázkou je, či je tá hudba v roku 2014 dostatočne progresívna.
pred 8 rokmi
So siedmymi sedadlami vhodný pre celú rodinu.