Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 06. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Hlina chce znížiť odmeny pre súdnych exekútorov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.11.2012

Hlina vyzval ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera aby zvážili zníženie odmien pre súdnych exekútorov aspoň o 50 percent.
Hlina chce znížiť odmeny pre súdnych exekútorov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Poslanec NR SR Alojz Hlina vyzval ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, aby zvážili zníženie odmien pre súdnych exekútorov aspoň o 50 percent.

Ako uviedol pre agentúru SITA, motivoval ho veľký počet e-mailov a správ súvisiacich s rôznymi problémami, týkajúcimi sa exekútorov a exekučného konania. "Jednou z možností, ako aspoň čiastočne pomôcť, je znížiť poplatky a odmenu pre exekútorov pri exekučnom konaní," vyhlásil Hlina.

Poplatky a odmeny exekútorov upravuje vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR zo 7. decembra 1995 o odmenách a náhradách súdnych exekútorov. Tá hovorí, že odmena súdneho exekútora pri peňažnom plnení je 20 percent zo základu na jej určenie, najmenej však 33,19 eur a najviac 33 193,92 eur. Ak súdny exekútor upustí od vykonávania exekúcie, má nárok na 50 percent z odmeny. Odmena za vykonanie exekúcie vyprataním nehnuteľnosti alebo jej časti je 165,97 eur za každú vypratanú nehnuteľnosť alebo jej časť. Odmena za vykonanie exekúcie odobratím veci je 33,19 eur za každú odobratú vec. Najviac to môže byť 165,97 eur za všetky odobraté veci na základe jedného exekučného titulu. Ak je určená hodnota odobratej veci, odmena súdneho exekútora za vykonanie exekúcie je 10 percent z tejto hodnoty, najmenej však 33,19 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Zostava jazdcov a súťažná verzia Volkswagenu Polo R WRC s výkonom motora 235 kW / 315 k PS v definitívnom dizajne sa prednedávnom predstavili v Monaku.
pred 6 rokmi
Spielberg nakrútil dva a pol hodinový historický film, ktorý diváka vtiahne a drží. Ani na chvíľu ho nenudí a vďaka hereckému obsadeniu dostáva rozmer, ktorému divák jednoducho uverí s pocitom, že si práve odžil dve a pol hodiny v tej dobe.
pred 8 rokmi
Netradičné cvičenia pod šírym nebom v miliónovej metropole lákajú domáce obyvateľstvo až do konca augusta k pohybovej aktivite.
pred 5 rokmi
Napriek tomu, že sa Miro Jaroš zastrájal, že bude viac produkovať, ako spievať, nečakane koncom roka, bez ohlásenia, vydal nový album.
pred 9 rokmi
Spoločnosť Volvo Cars predstavila novú verziu modelu C70, exkluzívny Inscription, ktorý je zaujímavý výnimočným a zaujímavými vzhľadom a bohatšou výbavou
pred 9 rokmi
MINI Roadster, šiesty model v aktuálnej ponuke britského výrobcu prémiových automobilov, prináša do segmentu malých automobilov ďalšie vítané oživenie.
pred 7 rokmi
Jedného dňa mu svitne nádej, že sa jeho život môže vrátiť do starých koľají. Starosta mesta Mayor Hostetler (Russell Crowe) mu totiž ponúkne vrátenie policajného odznaku a pištole a k tomu ešte pekný balík peňazí.
pred 7 rokmi
Prvý a jedinečný koncert Hugha Laurieho alias Dr. Housea v Českej republike, ktorý sa uskutoční 26. júla 2013 o 20.00 hod. v Kongresovom centre Praha, vzbudil neuveriteľne veľký záujem.