Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Hlina chce znížiť odmeny pre súdnych exekútorov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.11.2012

Hlina vyzval ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera aby zvážili zníženie odmien pre súdnych exekútorov aspoň o 50 percent.
Hlina chce znížiť odmeny pre súdnych exekútorov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Poslanec NR SR Alojz Hlina vyzval ministra spravodlivosti Tomáša Boreca a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, aby zvážili zníženie odmien pre súdnych exekútorov aspoň o 50 percent.

Ako uviedol pre agentúru SITA, motivoval ho veľký počet e-mailov a správ súvisiacich s rôznymi problémami, týkajúcimi sa exekútorov a exekučného konania. "Jednou z možností, ako aspoň čiastočne pomôcť, je znížiť poplatky a odmenu pre exekútorov pri exekučnom konaní," vyhlásil Hlina.

Poplatky a odmeny exekútorov upravuje vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR zo 7. decembra 1995 o odmenách a náhradách súdnych exekútorov. Tá hovorí, že odmena súdneho exekútora pri peňažnom plnení je 20 percent zo základu na jej určenie, najmenej však 33,19 eur a najviac 33 193,92 eur. Ak súdny exekútor upustí od vykonávania exekúcie, má nárok na 50 percent z odmeny. Odmena za vykonanie exekúcie vyprataním nehnuteľnosti alebo jej časti je 165,97 eur za každú vypratanú nehnuteľnosť alebo jej časť. Odmena za vykonanie exekúcie odobratím veci je 33,19 eur za každú odobratú vec. Najviac to môže byť 165,97 eur za všetky odobraté veci na základe jedného exekučného titulu. Ak je určená hodnota odobratej veci, odmena súdneho exekútora za vykonanie exekúcie je 10 percent z tejto hodnoty, najmenej však 33,19 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Skladba, v ktorej hosťujú speváčky Jennifer Lopez a Claudia Leitte, je oficiálnou piesňou tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale.
pred 10 rokmi
>Máte chuť na poriadnu dávku šťavnatej talianskej muziky? A ešte k tomu niekomu aj pomôcť? Mám skvelý tip. Na trh pred pár dňami prišlo DVD Amiche Per L´Abruzzo – záznam štvorhodinového koncertu z minulého roka, ktorý sa uskutočnil v júni v taliansko
pred 4 rokmi
Milly a Jess boli odjakživa najlepšími kamarátkami. Od detstva spolu zdieľali absolútne všetko – tajomstvá, oblečenie, dokonca aj chlapcov, s ktorými chodili.
pred 5 rokmi
Jeho skladby sa pýšia miliónmi internetových vzhliadnutí. Ako DJ stál na spoločných pódiách s hviezdami The Game, Snoop Dogg, Raekwon (Wu-tang) či Xzibit.
pred 18 rokmi
Limuzína strednej triedy je veľkým predajným hitom nielen v celej Európe ale dokonca aj u nás.
pred 11 rokmi
„Hluk..hmyz..a iné predmety do uší nepatria“ - prasknutý bubienok a cudzí predmet v uchu.
pred 9 rokmi
...nemusí byť príčina len chlad okolia
pred 6 rokmi
Špičkový model typového radu.