Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 30. marca 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Hedvigu teraz posúdi ortopéd

Zdroj: SITA, redaktor: nanin, pridané: 05.11.2013

Zdravotný stav Hedvigy Žákovej Malinovej z augusta 2006 znovu preskúmajú lekári, píše denník Sme.
Hedvigu teraz posúdi ortopéd
Zdroj obrázku: Internet
 

Zdravotný stav Hedvigy Žákovej Malinovej z augusta 2006 znovu preskúmajú lekári, píše denník Sme. Generálna prokuratúra vydala uznesenie, ktorým do prípadu povolala košického znalca Borisa Lisánskeho z odboru ortopédie.

Nový znalec má odpovedať na podobné otázky, akými sa zaoberal zdravotný posudok Lekárskej fakulty Univerzity Komenského pod vedením jej dekana Petra Labaša. Zaoberal sa zraneniami a stopami násilia, s ktorými v lete 2006 prišla vtedajšia študentka Hedviga Malinová na nitriansku univerzitu s tým, že ju v parku prepadli dvaja holohlaví muži a na blúzku jej napísali „Maďari za Dunai“.

Nové vedenie prokuratúry a nová dozorová prokurátorka teraz podľa Sme usúdili, že Labašov posudok je zlý. „Po komplexnej analýze posudku konštatujem absenciu dostatočného opisu postupu spracovania posudku vo vzťahu k prijatým záverom. Keďže tento nedostatok sa nepodarilo odstrániť ani doplnením posudku, ani výsluchmi spracovateľa, bolo treba pribrať do konania ďalšieho znalca,“ napísala prokuratúra v uznesení. Labaš odovzdal prvú verziu posudku v roku 2009. Hedviga sa podľa neho mohla sama pohryznúť do pery a vylučoval, že by ju napadli tak, ako tvrdila. Viacerí lekári, ktorých mená napísal pod posudok, však odmietli, že by na ňom seriózne spolupracovali. Prokuratúra dala Labašovi posudok dopracovať, čo mu trvalo rok a pol. Labaš na otázky Sme neodpovedal. Jeho sekretariát napísal, že je služobne v zahraničí.

Nový znalec má znovu opísať, aké mala Malinová po údajnom útoku zranenia, vysvetliť rozpory medzi výpoveďami jednotlivých lekárov a preskúmať CT vyšetrenie jej hlavy. Výsledky má odovzdať do 22. decembra. „Neprekvapilo ma to, je to moja robota,“ povedal Lisánsky na to, či nemá z posudku obavy. Robiť na ňom nezačal, len v stredu dostal uznesenie, že ho v tomto prípade určili za nového znalca.

Advokát Žákovej Malinovej vníma pribratie nového znalca ako výsledok preskúmania postupu Labaša. „Spravili správny krok nesprávnym smerom, pretože je odborne vylúčené, aby ortopéd posudzoval diagnostiku neurológov, traumatológov,“ myslí si Roman Kvasnica. „Odvetvie ortopédie sa v mnohom prelína s odvetvím chirurgie a traumatológie, pretože špecializačné štúdium v tomto odbore vyžaduje prax na ortopedicko-traumatologických klinikách,“ vysvetľuje svoj výber lekára prokurátorka. Odvoláva sa aj na inštrukcie ministerstva spravodlivosti.

Prokuratúra okrem tohto posudku čaká aj na vypracovanie posudku psychiatrov a psychológov, ktorí majú skúmať duševný stav Žákovej Malinovej. Tento posudok zadalo ešte staré vedenie prokuratúry a zatiaľ nevznikol. „Hedviga sa stará o malé choré dieťa, preto nenavštívila ambulanciu pána psychiatra,“ povedal Kvasnica. Obvinená je z krivej výpovede za to, že si podľa prokuratúry vymyslela, ako ju v auguste 2006 v Nitre napadli.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Vitajte v našom novom internetovom obchode zame...
Úspešne sa zaoberáme: 1. návrhom a dodávkou alt...

36 700.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 971 m2
500.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 57 m2, balkón,...
620.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 75 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
V rámci dražby s názvom Dráma, akcia, romantika: Hollywoodska aukcia sa predali aj šaty, ktoré mala na sebe Kate Winslet v Titanicu.
pred 8 rokmi
Romantika je v 90. rokoch všade tam, kde ju dokážete nájsť. Čo máte ale robiť, aby ste ju prežili v tom bláznivo zmätenom svete mladosti?
pred 8 rokmi
Prvá polovica je silnejšia, než tá druhá, ale ako celok je album Some Nights obrovské prekvapenie.
pred 7 rokmi
Politická dráma režiséra Jima Sheridana V mene otca sa zaoberá známym prípadom tzv. Guilfordskej štvorky.
pred 9 rokmi
Lindsay Lohan zažalovala rappera Pitbulla za to, že ju spomína v skladbe Give Me Everything.
pred 7 rokmi
Ako hostia sa na Sam System Tour predstavia Supa zo skupiny Moja Reč a DJ Škrupo.
pred 7 rokmi
Spoločnosť už skôr ohlásila, že vo Francúzsku zruší 8 tis. pracovných pozícií.
pred 6 rokmi
Na festivale, ktorý sa bude konať 21. až 23. augusta v Hradci Králové, sa predstavia napríklad Jamalski, Jah Sun, Rebellion The Recaller či Buggsy.