Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Fórum kresťanských inštitúcií spúšťa Nedeľu nedeľou

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 21.02.2012

Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) spúšťa kampaň Nedeľa nedeľou.
Fórum kresťanských inštitúcií spúšťa Nedeľu nedeľou
Zdroj obrázku: Internet
 

Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) spúšťa kampaň Nedeľa nedeľou. Ako uviedol dnes pre agentúru SITA podpredseda FKI Pavol Kossey, otázka práce v nedeľu sa v slovenskej spoločnosti z času na čas vynorí medzi inými diskutovanými témami.

„Navonok sa v tejto oblasti už roky takmer nič nezmenilo k lepšiemu. Napriek tomu - či práve preto - rastie počet ľudí, ktorí s týmto stavom nie sú spokojní a radi by prispeli k tomu, aby sa situácia výraznejšie začala meniť,“ zdôraznil.

Podľa podpredsedu FKI je na Slovensku dlhodobo vysoký počet ľudí, ktorí sú nútení v nedeľu pracovať. „Myslíme tým predovšetkým na obchodné domy, ale i mnohé stavby. Stiera sa stále viac a viac rozdiel medzi pracovným dňom a nedeľou. Začína sa napĺňať hrozba, že bez nedele má týždeň iba sedem pracovných dní,“ zdôraznil Kossey.
 
Táto situácia je podľa Kosseya výsledkom platných zákonov, ale aj našich zaužívaných zvyklostí. „Ide o to, či aj my využívame v nedeľu služby, bez ktorých by sme sa síce spokojne zaobišli, ale svojím konaním nepriamo „nútime“ iných ľudí, aby v nedeľu pracovali,“ zdôraznil s tým, že FKI pozýva ľudí, aby sa pridali k nim a povedali si: „Nedeľa má zostať nedeľou a preto nebudem v nedeľu nikoho nútiť pracovať.“

Pre väčšinu občanov to podľa Kosseya znamená, že sa dobrovoľne zaväzujeme iba k tomu, že bez mimoriadnej, výnimočnej potreby nebude v nedeľu robiť nákupy. Pre zamestnávateľov to znamená, že nebudú v nedeľu vyžadovať prácu svojich zamestnancov. „Samozrejme tým nemyslíme pracoviská s prirodzene potrebnou nepretržitou službou, ako napr. polícia, hasiči, zdravotnícki pracovníci, špecifické technologické prevádzky, ktoré nemožno prerušiť, niektoré zariadenia kultúry, či spoločného stravovania,“ upozornil.

Podľa FKI každý z nás môže prispieť k prehĺbeniu kultúry nedele, aby bola nedeľa na Slovensku citeľne iným dňom ako pracovný deň, teda dňom vonkajšieho i vnútorného pokoja, utuženia rodinných a priateľských vzťahov, pobytu v prírode, relaxu tela a povznesenia ducha. Svoju podporu kampani Nedeľa nedeľou môžu záujemcovia potvrdiť na www.peticia.sk/nedelanedelou.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Architektúra, projektovanie stavieb
. Pre Vašich domácich maznáčikov vyrábame ležad...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


153 160.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 76 m2, n...
130 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 65 m2
55 000.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 700 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
globále ide veľkolepý dvojhodinový klip na mix rockovo – popových hitov, ktorý v kontexte vytvára nesmrteľný príbeh z talianskej Verony, ibaže je prenesený do amerického veľkomesta a je poriadne výbušný.
pred 6 rokmi
Zvyšné termíny a miesta comebackového turné zatiaľ zostávajú nezmenené.
pred 4 rokmi
Dana Reynoldsa a jeho spoluhráčov dav omráčil hneď na úvod a fascinujúce bolo, že publikum okamžite podľahlo sile, ktorú Imagine Dragons majú a ich nadšenie neupadalo počas celého vystúpenia.
pred 5 rokmi
Album, ktorý nikoho nesklame. To je Halcyon. Naživo si ho budete môcť vychutnať v Bratislave 23. apríla, kedy sa Ellie Goulding u nás zastaví v Ateliéri Babylon.
pred 5 rokmi
Už od dnešného dňa, 6.5. sa môžete tešiť na druhý album Martina Haricha pod názvom „NECH“, ktorý vychádza pod hlavičkou Universal Music!
pred 3 rokmi
Rocková legenda Suzi Quatro vystúpi v Bratislave 19. decembra a na koncert v bratislavskej Aegon Aréne NTC sa veľmi teší.
pred 6 rokmi
Carreymu prekáža, že spoločnosti New Line a Warner Bros o film neprejavovali dostatočný záujem.
pred 5 rokmi
V stravovaní prevláda množstvo mýtov a často je zložité vyznať sa v nich. Ak chcete zrozumiteľné vysvetlenie toho, ako funguje náš metabolizmus, prečo priberáme, prečo nás prenasledujú rôzne choroby, siahnite po horúcej novinke Moderné paleo.