Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Firmy sa môžu zapojiť do dobrovoľníckej práce

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.03.2015

Pre dobrovoľníkov je v rámci projektu Naše Mesto v dňoch 11. až 13. júna pripravených viac ako 200 aktivít v rôznych mestách Slovenska
Firmy sa môžu zapojiť do dobrovoľníckej práce
Zdroj obrázku: SXC/free
 

V rámci podujatia Naše Mesto majú firmy možnosť zapojiť sa do dobrovoľníckej práce v prospech neziskových organizácií, seniorov, ľudí s hendikepom alebo napríklad ľudí na okraji spoločnosti. Ako na svojej internetovej stránke informovala Nadácia Pontis, pre dobrovoľníkov je v rámci projektu v dňoch 11. až 13. júna pripravených viac ako 200 rôznych aktivít.

Medzi ne patria napríklad skrášľovanie verejného priestoru, parkov, detských ihrísk, pomoc na školách, čistenie riek alebo záchrana hradných zrúcanín. Vlastné dobrovoľné aktivity môžu pritom organizátorom navrhnúť aj samotné firmy.

Podmienkou zapojenia sa do projektu je, aby zástupca firmy do 30. marca vyplnil elektronickú prihlášku na podujatie. Každá firma si zároveň určí svojho vlastného firemného koordinátora, ktorý od Nadácie Pontis dostane potrebné informácie o ponúkaných aktivitách. Aktivity nadácia zorganizovala v mestách Bratislava, Galanta, Sereď, Šaľa, Nové Zámky, Pezinok, Trnava, Žilina, Spišská Nová Ves, Košice, Poprad, Liptovský Hrádok, Partizánske a Nitra. Podľa nadácie je však možné, že pribudnú ešte ďalšie mestá. Firmy môžu podľa organizátorov zapojením sa do projektu preukázať svoju zodpovednosť voči komunite, v ktorej pôsobia, a pomôcť tam, kde je to potrebné. Zároveň má dobrovoľnícka práca rozvinúť u zamestnancov firiem schopnosti ako komunikácia, tvorivosť, riešenie krízových situácii a efektívna spolupráca v tíme. Do projektu Naše Mesto sa môžu zapojiť aj individuálni dobrovoľníci vyplnením prihlášky do 5. mája. Aktivity si môžu vyberať podľa zamerania alebo mesta a mestskej časti, kde majú aktivity vykonávať.

Od roku 2007 sa do podujatia Naše Mesto zapojilo vyše 100 firiem a viac ako 23 700 dobrovoľníkov, ktorí spolu odpracovali 103 519 hodín. Dobrovoľníci v rámci projektu skrášlili 20 hradných nádvorí, 618 parkov a ihrísk, 10 útulkov pre bezdomovcov a dva útulky Slobody zvierat. Takisto vysadili 2 905 stromčekov a okrasných rastlín alebo natreli 31 kilometrov plotov škôl a škôlok a 1 270 lavičiek. Viac informácii o projekte môžu záujemcovia získať na stránke http://www.nadaciapontis.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Agentura s dlhorocnymi skusenostiami, ktora sa ...
Antibakteriálne spodné prádlo, tričká a ponožky...

375 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 240 m2
91 000.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 9 100 m2
97 000.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 61 m2, novostavba

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Nový Canvio Ready ponúka kapacitu až 3 TB a jednoduchý plub-ang-play design
pred 8 rokmi
Speváčka v londýnskom Camdene žila i zomrela. O dva roky by sa tam mal uskutočniť veľkolepý koncert na jej počesť, v rámci ktorého odhalia jej sochu.
pred 8 rokmi
Speváčka je podľa Johna skvelou krstnou mamou jeho prvého syna Zacharyho.
pred 10 rokmi
Zdá sa, že siedmy ročník bude poriadnym šťastným pre festival Mighty sounds.
pred 9 rokmi
James Bond opäť na scéne!
pred 7 rokmi
Horiaci ker, dráma o čine Jana Palacha, osudoch jeho blízkych a začiatkoch normalizácie v poaugustovej ČSSR, získala od Českej filmovej a televíznej akadémie 11 sošiek.
pred 10 rokmi
Zatiaľ, čo je nútená riešiť najbolestnejšie problémy, v divadle vrcholia prípravy muzikálu Johanka z Arku...
pred 7 rokmi
Speváčke Kristíne sa podaril majstrovský kúsok! Jeden z najvýznamnejších slovenských umelcov „hosťuje“ v jej piesni. Skladbu „Ovoňaj ma ako ružu“ nahrávala v bratislavskom štúdiu s maestrom Ladislavom Chudíkom!