Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Firmám v stavebnom sektore rastú objednávky

Zdroj: Paper Life, redaktor: redakcia, pridané: 09.07.2015

Pozitívne signály zo slovenského stavebníctva - THERMO|SOLAR, K-system, Tondach
Firmám v stavebnom sektore rastú objednávky
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Optimistické čísla hlási v tomto roku slovenské stavebníctvo. Podľa predbežného odhadu, ktorý 24. júna 2015 zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat, oproti aprílu minulého roka slovenská stavebná výroba vzrástla o 14,1 % a v porovnaní s marcom tohto roka o 2,5 %. Ide o najrýchlejší rast nielen v eurozóne, ale v celej EÚ. Tento rastúci trend potvrdzujú aj stavebné podniky, výrobcovia stavebných materiálov a súvisiaceho technického vybavenia budov. Rast zaznamenali napríklad THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., Žiar nad Hronom, K-system, s. r. o., Žiar nad Hronom, TONDACH Slovensko, s. r. o., Stupava.

Riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov-THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o., Žiar nad Hronom, Alfréd Gottas hovorí: ,,Za posledné mesiace značne stúpol záujem verejnosti o inštaláciu slnečných kolektorov a výrazne sa nám zlepšil predaj. Po niekoľkých rokoch stagnácie sa trh konečne prebudil. Každý rok v lete sa zvyšuje záujem o slnečné kolektory, ale tento rok je to oveľa výraznejšie. Ľudia si čoraz viac uvedomujú výhody teplej vody zadarmo a navyše v lete stúpa jej spotreba. Teplé dni prinášajú potrebu sprchovať sa niekoľkokrát za deň a mnohí majú aj záhradné bazény, kde sa tiež zíde ohrev vody. Zákazníci vedia, že investície do obnoviteľných zdrojov energie (OZE) sú návratné a umožňujú im chovať sa ekologicky. Inštaláciou zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov sa zároveň stávajú menej závislými na vonkajších zdrojoch, raste cien energií a politických rozhodnutiach. THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., Žiar nad Hronom, nie je iba výrobcom slnečných kolektorov. Pre zákazníkov dodáva a montuje aj ďalšie zariadenia na využitie OZE. Okrem termických slnečných kolektorov na výrobu teplej vody, firma dodáva aj ich kombinácie s tepelnými čerpadlami a v poslednom období aj fotovoltické panely na výrobu elektrickej energie.“

slnečné kolektory
zdroj: Paper Life


Rast v stavebnom sektore potvrdzuje aj Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu najväčšieho slovenského výrobcu tieniacej techniky - spoločnosti K-system s. r. o., Žiar nad Hronom. ,,V tomto roku registrujeme nielen zvýšený záujem o tieniacu techniku, ale aj reálny rast jej predaja. Za prvý štvrťrok nám medziročne rástol odbyt o cca 5 %, druhý štvrťrok vyzerá ešte sľubnejšie. Trh sa rozbehol s nástupom horúcich dní. Zákazníci hľadajú riešenie, ako sa chrániť pred prehrievaním bytov. Zdanlivo neriešiteľný problém - prehrievanie bytov v bytových domoch (činžiakoch), je predsa len možné vyriešiť aj bez klimatizácie. S dvomi riešeniami prichádza naša spoločnosť. Jednou z nich sú vonkajšie žalúzie a druhou screenové textílie. Screen má tú vlastnosť, že odráža slnečné žiarenie. Používa sa aj pri výrobe tzv. fasádnych markíz. Spoločnosť K-system ponúka sieť proti hmyzu, kde namiesto štandardnej sieťoviny je v ráme napnutá sieťovina TERMOSCREEN s vysokým účinkom ochrany pred prehrievaním interiéru. Sieťovina TERMOSCREEN poskytuje nielen ochranu proti hmyzu, ale aj výrazne zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna tým, že odráža až 64 % slnečných lúčov ešte pred okennou tabuľou. Okrem vonkajších žalúzií a tienenia sieťovinou TERMOSCREEN, máme vo výrobnom sortimente aj interiérové a vertikálne žalúzie, slnolamy a siete proti hmyzu na okná a dvere. Každá tieniaca technika má svoje použitie a rôznu účinnosť.“

tieniaca technika
zdroj: Paper Life


TONDACH Slovensko, s. r. o., Stupava je najväčším slovenským predajcom pálenej keramickej škridly. Je aj tvorcom strešných riešení pre novostavby a rekonštrukcie s kompletným keramickým príslušenstvom a doplnkami. V SR poskytuje bezplatne odborné poradenstvo, zameranie striech a výpočty spotreby materiálu.

Konateľ spoločnosti TONDACH Slovensko, s. r. o., Vladimír Šablica vraví: ,,Situácia na trhu stavebných materiálov sa konečne stabilizovala, a z našej strany je postrehnuteľný mierny nárast predaja našich výrobkov. Ľudia sa neboja investovať do rekonštrukcií striech a rastú aj objednávky pre novostavby. Navyše pozorujeme aj trend zvýšeného záujmu o menej tradičné a vysoko kvalitné výrobky z nášho sortimentu. Cena je síce stále dôležitá, ale zákazníci sú čoraz ochotnejší si priplatiť za kvalitu. Naša firma predáva škridly, ktorých mimoriadna kvalita je daná najmodernejšími technologickými postupmi, kvalitnými surovinami, výnimočným spôsobom spracovania a náročnou technikou vypaľovania nad 1000°C. Kvalitné prírodné suroviny garantujú harmóniu s prostredím, dlhú životnosť a bezkonkurenčnú stálu farebnosť škridiel Tondach®. Naša škridla nikdy nevybledne a odoláva aj všetkým formám zaťaženia strechy, čím chráni celý objekt domu. Všetky druhy škridiel sú potvrdené výsledkami testovania únosnosti. Predpokladaná životnosť našej modernej pálenej škridly je minimálne 80-100 rokov a to bez akejkoľvek údržby. Preto si môžeme dovoliť ako jedny z mála, poskytnúť na svoje výrobky až 33 ročnú záruku.“

tondach-strecha
zdroj: Paper Life


Viac informácií nájdete na internetových stránkach spoločností: www.thermosolar.sk , www.ksystem.sk, www.tondach.sk .
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred rokmi
Kontroverzná americká foodblogerka a propagátorka prírodného vinárstva Alice Feiring napísala jednu z najvýznamnejších kníh o víne za posledné roky.
pred 6 rokmi
Veľmi záleží na tom, aký vzťah má divák k týmto kultovým postavičkám. Ak miluje komiksy, bude zrejme peniť. Ak však patrí do kategórie, ktorá zájde do kina iba preto, lebo Asterix a Obelix a nerieši nejaké predlohy, bude spokojný.
pred 8 rokmi
Radosť z jazdy Open Air
pred 8 rokmi
Univerzum A - Ž je od revolúcie prvou všeobecnou encyklopédiou v takomto rozsahu a krstní rodičia neskrývali radosť.
pred 6 rokmi
Spoločnosť údajne má kupca na jeden z domácich závodov, oficiálne to však nepotvrdila.
pred 4 rokmi
Sila introvertov vo svete, ktorý nikdy neprestáva hovoriť.
pred 8 rokmi
Vo veku 68 rokov zomrel v stredu 28. septembra líder skupiny The Ethiopians a priekopník štýlu reggae Leonard Dillon.
pred 8 rokmi
13. septembra sa uskutoční krst dvoch nových nahrávok speváka Pavla Hammela - štúdiového albumu Nočná Galéria a tiež výberovky s názvom The Best Of.