Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Fico opísal SR ako modernú a úspešnú krajinu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 31.10.2012

Premiér však zároveň na stretnutí s honorárnymi konzulmi SR pripomenul, že u nás žijú ľudia s dôchodkami 280 eur a platmi 450 eur.
Fico opísal SR ako modernú a úspešnú krajinu
Zdroj obrázku: Internet
 

Viac než stovka honorárnych konzulov Slovenska, ktorá sa v týchto dňoch stretla v Bratislave, Trnave a v Piešťanoch na 6. celosvetovom stretnutí honorárnych konzulov SR, má česť reprezentovať modernú a úspešnú krajinu.

Vyhlásil to predseda vlády Robert Fico v prejave, ktorý adresoval konzulom v posledný deň ich návštevy Slovenska. Pripomenul však, že u nás žijú ľudia s dôchodkami 280 eur a platmi okolo 450 eur.

"Máte exkluzívny mandát na zastupovanie našej krajiny a ste obrazom Slovenska vo svete. Máte česť reprezentovať modernú a dynamicky rozvíjajúcu sa krajinu, ktorá je príbehom úspechu," uviedol Fico. Honorárni konzuli sú podľa neho našou predĺženou rukou v zahraničí a sú nenahraditeľnou súčasťou slovenskej diplomacie. "Oceňujem, že takéto stretnutia prebiehajú a keď sa človek pozrie na to obrovské množstvo ľudí, ktorí prišli, len to potvrdzuje, že majú záujem pre nás pracovať a našou povinnosťou je maximálne tento potenciál využiť," dodal.

Za jednu z najdôležitejších priorít rezortu diplomacie, ktorý stretnutie konzulov organizuje, považuje premiér ekonomickú diplomaciu. Ak nás totiž niečo ohrozuje, tak je to podľa Fica predovšetkým chudoba. "V tejto krajine úplne bežne ľudia žijú z platu 450, 500 eur. V tejto krajine je bežný dôchodok 280, 290 eur," zdôraznil Fico. Preto aj od honorárnych konzulov očakáva pomoc pri presadzovaní slovenských firiem na medzinárodných trhoch, pri získavaní kvalitných investícií, pri podpore cestovného ruchu či pri presadzovaní značky Slovenska v zahraničí.

Viac ako sto honorárnych konzulov Slovenskej republiky z Afriky, Ázie, Austrálie, Európy ako aj z amerického kontinentu sa v týchto dňoch zišlo v Bratislave, Trnave a v Piešťanoch na 6. celosvetovom stretnutí honorárnych konzulov SR. Podujatie, ktoré sa koná od 29. do 31. októbra, organizuje ministerstvo zahraničných vecí. V rámci trojdňového stretnutia prijali honorárnych konzulov traja najvyšší ústavní činitelia a podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.




Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:



Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Magazín Forbes zostavil rebríček najlepšie platených herečiek. Kraľuje mu Angelina Jolie spolu so Sarah Jessicou Parker.
pred 4 rokmi
Film Mesto 44 hovorí príbehy mladých ľudí, ktorí žijú svoje životy akoby každý deň mal byť ich posledný.
pred 7 rokmi
Hitový singel Turn Up The Music uvádza nový, v poradí už piaty album 23-ročného amerického speváka a tanečníka Chrisa Browna.
pred 13 rokmi
Fajčenie marihuanových cigariet, známych ako jointy, nezvyšuje riziko vzniku rakoviny pľúc.
pred 7 rokmi
Špeciálny plán má umožniť spoločnosti reštrukturalizáciu fabriky a prípravu na výrobu nových modelov.
pred 16 rokmi
Keď počas sedemdesiatych rokov rocková hudba prišla o peľ prvotnej spontánnosti a začala sa povážlivo meniť na bombastické umenie, bolo už len otázkou času, kedy toho ľudia začnú mať dosť a akú podobu na seba vezme očakávaná protireakcia.
pred 6 rokmi
V konštrukcii koncepčnej štúdie Suzuki iV-4 sa v maximálnej miere uplatnilo motto Grab your field.
pred 7 rokmi
Akupunktúra sa aplikuje práve tam, kde iné liečebné postupy zlyhali a kde lieky nezabrali. V čom táto metóda spočíva?