Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dubecký ostáva na čele filmového ústavu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.04.2013

Staronový generálny riaditeľ Peter Dubecký chce v Slovenskom filmovom ústave dokončiť rozbehnuté projekty.
Dubecký ostáva na čele filmového ústavu
Zdroj obrázku: Internet
 

Peter Dubecký ostáva na čele Slovenského filmového ústavu. Rozhodla o tom Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) po dnešnom verejnom vypočutí dvojice prihlásených kandidátov - Petra Dubeckého a Andreja Besedu.

Dubeckému začne 5-ročné funkčné obdobie plynúť 2. júna. Rada SFÚ, menovaná ministrom kultúry v zložení: Oľga Fedorová, Ondrej Šulaj, Peter Michalovič, František Gyárfáš a Miroslav Ulman, rozhodla o novom šéfovi filmového ústavu jednomyseľne v tajnom hlasovaní. Agentúru SITA o tom informoval Miroslav Ulman z Rady SFÚ, ktorá vyhlásila výberové konanie na túto funkciu 4. marca. Dubeckému audiovizuálny zákon umožňuje stáť na čele SFÚ dva razy po sebe.

Dubecký pre agentúru SITA ešte pred voľbou potvrdil, že kandidovať bude, lebo na čele SFÚ chce dotiahnuť niekoľko projektov. Patria medzi ne najmä projekt systematickej obnovy audiovizuálneho kultúrneho dedičstva a jeho sprístupňovania, národný projekt Digitálna audiovízia a projekt informačného systému SK Cinema. Staronový šéf filmového ústavu by rád stál aj pri dokončení rekonštrukcie kina SFÚ - Kina Lumiére na Špitálskej ulici v Bratislave, ktoré tzv. artovými a slovenskými filmami vlani pritiahlo 37-tisíc divákov. Medzi úlohy vedenia SFÚ patrí aj prezentácia slovenskej kinematografie v zahraničí.

Peter Dubecký je generálnym riaditeľom SFÚ od roku 1999. Po prijatí a nadobudnutí účinnosti audiovizuálneho zákona v januári 2008 mu jeho prvé funkčné obdobie začalo plynúť 2. júna 2008, kedy sa uskutočnili prvé voľby generálneho riaditeľa SFÚ. Audiovizuálny zákon po prvýkrát určil podmienky a voľbu generálneho riaditeľa SFÚ. Podrobnosti o priebehu voľby generálneho riaditeľa SFÚ a o výkone tejto funkcie obsahuje štatút a audiovizuálny zákon, oba zverejnené na http://www.sfu.sk.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Animovaný hit Happy Feet sa vracia vo svojom pokračovaní v znamenitom 3D do nádhernej krajiny v Antarktíde.
pred 5 rokmi
Geniálny spevák, skladateľ, aktivista a čerstvý člen Rock´n ´rollovej siene slávy, pán Peter Gabriel už o pár dní vystúpi v hlavnom meste.
pred 6 rokmi
Keď sa prvýkrát stretávame s finančným magnátom Robertom Millerom (Richard Gere),javí sa ako stelesnenie úspešného amerického podnikateľa s dokonalým rodinným životom. Za múrmi jeho dokonalého sídla mu ale všetko prerastá cez hlavu.
pred 7 rokmi
Gastronomické podujatie sa bude konať 25. až 27. mája v exteriéroch Bratislavského hradu, jeho súčasťou bude aj finále súťaže Primerba Cup 2012.
pred 13 rokmi
Pružnosť (elasticita) pohybu – o pružnosti hovoríme pri tlmení energie dvoch proti sebe pôsobiacich síl, najčastejšie pohybu a hmotných vlastností...
pred 6 rokmi
Cieľom kampane je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v zdravotníctve.
pred 7 rokmi
Svoj herecký talent naplno uplatnil v divadle, ale aj v dramatickej rozhlasovej tvorbe a presadil sa tiež vo filme a televízii.
pred 5 rokmi
Glagolská omša je dielo všeobecne známe, nie však v pôvodnej autorovej verzii označovanej September 1927, v ktorej zaznelo pri brnianskej premiére a ktorá je prvýkrát zachytená na tejto nahrávke.