Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 06. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Držitelia zbrojných preukazov by si mali overiť ich platnosť

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.12.2013

Polícia upozorňuje držiteľov zbrojných preukazov, aby si skontrolovali ich platnosť. Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu sa podáva najneskôr 30 dní pred jeho vypršaním.
Držitelia zbrojných preukazov by si mali overiť ich platnosť
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Polícia upozorňuje držiteľov zbrojných preukazov, aby si skontrolovali ich platnosť. Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu sa podáva najneskôr 30 dní pred jeho vypršaním.

Ako upozornila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, pri vydaní nového preukazu sa nevyžaduje preukázanie odbornej a psychickej spôsobilosti, ak to zákon neustanovuje inak. Polícia však hodnotí zdravotnú spôsobilosť, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa ako aj dôvody naďalej legálne vlastniť alebo nosiť zbraň a strelivo. V prípade preukazov A alebo C vydaných na výkon zamestnania sa hodnotí aj psychická spôsobilosť.

Držitelia preukazov skupiny B,C,D,E alebo F, ktorí sa do 30. apríla 2011 nepodrobili psychologickému vyšetreniu, ho budú musieť absolvovať pri vydaní nového preukazu. To neplatí pre tých, ktorí v čase podania žiadosti dosiahli 62 rokov. Neplatné zbrojné preukazy a preukazy zbrane treba odovzdať do siedmich dní od skončenia platnosti. Porušenie povinností ustanovených v tomto zákone je priestupok, za ktorý možno udeliť pokutu do 663 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Každý občas potrebuje rozptýlenie od každodenných starostí. Aj prezident. K americkému prezidentovi Franklinovi D. Rooseveltovi (Bill Murray) prichádza na návštevu jeho vzdialená šarmantná sesternica Daisy...
pred 8 rokmi
Sťahovanie sa týka vozidiel vyrobených v rokoch 2003 až 2010 pre možný problém s izoláciou kábla batérie v kufri vozidla.
pred 7 rokmi
Návštevníkov čakajú hviezdne mená a upravený areál
pred 4 rokmi
V Elvestade, malej nórskej dedine, sa Konrad Sejer a Jacob Skarre púšťajú do vyšetrovania výnimočne brutálnej vraždy. Žena, ktorú nájdu na lúke za obcou, je znetvorená na nepoznanie.
pred 5 rokmi
Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť: rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny...
pred 6 rokmi
Spoločnosť OMV odkúpi podiely v niekoľkých ropných poliach od spoločnosti Statoil
pred 7 rokmi
Pod značkou Zee sa predstavuje Zolo Lebo z Nových Zámkov, momentálne žijúci a tvoriaci v Kanade.
pred 6 rokmi
Všestranný talent v špičkovej forme: nové MINI Countryman.