Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dôvera Čechov v EÚ stúpa

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 08.05.2013

Agentúra STEM uskutočnila prieskum v dňoch 2.- 9. apríla na vzorke 1000 respondentov
Dôvera Čechov v EÚ stúpa
Zdroj obrázku: SXC/free
 

S členstvom Českej republiky v Európskej únii je teraz spokojných 48 percent Čechov. Ich počet tak oproti aprílu 2012, keď bolo spokojných najmenej obyvateľov ČR od vstupu krajiny do únie v roku 2004, stúpol o sedem percentuálnych bodov.

Uviedla to v utorok agentúra STEM. Štyridsaťosem percent Čechov by v prípadnom referende znovu hlasovalo za vstup. Až 69 percent ľudí je však presvedčených, že Česko nie je schopné hrať v únii aktívnu úlohu, na rozdiel od 31 percent tých, čo sú o aktívnej úlohe Česka v únii presvedčení. V rokoch 2006 a 2010 sa však ich počet pohyboval nad hranicou 40 percent.

S členstvom v EÚ častejšie súhlasia ľudia s vyšším vzdelaním a z domácností s priaznivejšou finančnou situáciou, potom študenti, podnikatelia a živnostníci. Naopak, občania nad 60 rokov vyjadrujú s členstvom menej spokojnosti. Z hľadiska politickej orientácie podporujú členstvo v únii hlavne priaznivci ODS a TOP 09, ktorí sú tiež zástancovia aktívnejšieho prístupu ČR k únii. Agentúra uskutočnila prieskum v dňoch 2.-9. apríla na vzorke 1000 respondentov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Agentúra STEM uskutočnila prieskum v dňoch 2.- 9. apríla na vzorke 1000 respondentov Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/dovera-cechov-v-eu-stupa/

Ceá EÚ je podvod. "Bohaté" krajiny, ktoré si vyjedli špajzu rýchlo príjmajú s veľkou radosťou do únie krajiny, ktoré nie sú zadĺžené, kde žijú ľudia v skromnosti a pracujú za malé mzdy - aby nám ukradli čo sa ešte dá - sprivatitovali a následne pre nich robíme otrokov za smiešne platy oproti iným krajinám únie. Potom nám pošľú potravinovú pomoc- múku a cestoviny - nám - keď kedysi sme boli potravinárska a strojárenská veľmoc. Hanba všetkým politikom, ktorí nás zapredali európsko - americko - židovskej mafii.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Hlavnou hrdinkou je slaboduchá päťdesiatročná žena, ktorá sa po rokoch strávených v bezpečí u svojich starších príbuzných, dostáva do starostlivosti svojej staršej sestry, energickej a neprístupnej primárky...
pred 7 rokmi
Vianočný žúr chalaňov bude vyvrcholením charitatívneho Vianočného bazára chalaňov, ktorý sa bude konať od 7. do 9. decembra v budove Národného osvetového centra na Námestí SNP.
pred 8 rokmi
Automobilová manufaktúra Gullwing America prichádza s najnovším projektom Ferrari 340 Competizione.
pred 8 rokmi
Najnovší typ americkej značky SSC (Shelby SuperCars) chce prekonať v maximálnej rýchlosti Bugatti Veyron.
pred 7 rokmi
Nebuďte ani vy k cukrovke ľahostajní. Snažte sa jej predchádzať každodenným zdravým životným štýlom, správnymi stravovacími návykmi aj fyzickou aktivitou a pohybom.
pred 4 rokmi
Marta Kubišová sa stala ikonou revolučných dní v roku 1989. Stala sa aj ikonou roku 1968, ale ten rozvoj jej papaláši zatrhli. V plnej kráse si ju tak môžeme vychutnávať iba posledné štvrťstoročie.
pred 7 rokmi
Tieto kontá tvoria až 8,7 percenta zo všetkých 955 miliónov zaregistrovaných užívateľov na Facebooku.
pred 7 rokmi
Ak budete mať šťastie, možno sa s Richardom Müllerom dokonca osobne stretnete!