Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dobrovoľníci vyzbierali na Zobore tony odpadu

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 23.04.2013

Likvidáciu odpadu zabezpečilo mesto Nitra prostredníctvom spoločnosti Nitrianske komunálne služby.
Dobrovoľníci vyzbierali na Zobore tony odpadu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Tri veľkokapacitné kontajnery naplnili odpadom dobrovoľníci počas Jarného čistenia Zobora v Nitre. Približne 160 dobrovoľníkov všetkých generácií sa zišlo v sobotu pred Špecializovanou nemocnicou svätého Svorada. Počas dopoludnia čistili náučný chodník Zoborské vrchy od kostolíka v Dražovciach, cez Zobor až po Žibricu a tiež okolie nemocnice. Podieľali sa ajna likvidácii dvoch čiernych skládok v prírodnej rezervácii Lupka anad mestskou časťou Dražovce.

Veľkokapacitné kontajnery naplnili odpadom rôzneho druhu od papierov, obalov zpotravín, plechoviek, plastových a sklených fliaš až po stavebný odpad, elektrické spotrebiče, nábytok, pneumatiky a interiérové časti auta. Pod vrcholom Pyramídy našli aj zvyšky starej lanovky. Likvidáciu odpadu zabezpečilo mesto Nitra prostredníctvom spoločnosti Nitrianske komunálne služby. Siedmy ročník Jarného čistenia Zobora zorganizoval Nitriansky horský spolok vspolupráci so Správou Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a mestom Nitra.

„Je smutné azároveň neuveriteľné, čo všetko sú ľudia schopní vyhodiť do prírody. Keď sa znovu po roku zídeme na čistení, tak nájdeme tony ďalšieho odpadu,“ povedal predseda Nitrianskeho horského spolku Patrik Együd. Počas uplynulých šiestich ročníkov vyzbierali dobrovoľníci viac ako 20 ton odpadu. Dlhodobým problémom sú najmä nelegálne skládky, z ktorých pochádza väčšia časť zvyzbieraného odpadu. Organizátori sa zhodli, že problémom znečistenia Zoborských vrchov je blízkosť veľkého mesta, ľahká dostupnosť tohto územia anezodpovednosť ľudí. Odpad namiesto zberových dvorov vyvážajú do prírody a prázdne obaly zpotravín neznesú dole zo Zobora, ale vyhodia priamo vprírode. Agentúru SITA informoval PR manažér akcie Radovan Baláž.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Fotografujeme portréty, rodiny, deti, tehotné m...
Znalecká organizácia Experta, s.r.o. ponúka slu...

500.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 39 m2, novosta...
7 500.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 404 m2
139.00 € /mesiac
Na prenájom obchodný priestor, rozloha 10 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Skupina No Name pokračuje aj v novom roku v plnom nasadení. Populárna kapela pripravuje pokračovanie akustického turné, nahráva nové skladby a stíha pomáhať druhým.
pred 5 rokmi
Nový Canvio Ready ponúka kapacitu až 3 TB a jednoduchý plub-ang-play design
pred 8 rokmi
Americká speváčka Lady Gaga vytvorila pre svojich fanúšikov vlastnú sociálnu sieť s názvom Littlemonsters.com.
pred 9 rokmi
Fiesta pre športových fanúšikov...
pred 9 rokmi
Volvo Concept You je koncepčná štúdia luxusného sedanu určená pre moderných ľudí, ktorá otvára spoločnosti Volvo Car Corporation cestu globálneho rastu.
pred 12 rokmi
Zamerajme sa na dva prvky techniky.
pred 7 rokmi
Nemecká automobilová skupina pôvodne zvažovala, že výrobu luxusného športového vozidla EXF9 SUV s označením Falcon umiestni v Bratislave.
pred 9 rokmi
Nový album kráľa popu vychádza 21. novembra v dvoch verziách, ako klasická jednodisková verzia a tiež dvojdiskové vydanie.