Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Do projektu Naše mesto sa zapojí 4 800 dobrovoľníkov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 13.06.2012

Firemní dobrovoľníci a verejnosť budú odstraňovať skládky, skrášľovať parky, hrady a školské dvory, maľovať preliezačky na detských ihriskách, ale aj skrášľovať sociálne zariadenia.
Do projektu Naše mesto sa zapojí 4 800 dobrovoľníkov
Zdroj obrázku: Internet
 

Jedenásť slovenských miest a 4 800 firemných dobrovoľníkov sa zapojí do nového ročníka dobrovoľníckeho podujatia Naše mesto 15. a 16. júna. Ako informovala agentúru SITA Petra Nagyová z nadácie Pontis, ktorá podujatie spoločne so skupinou firiem Engage organizuje, tento rok sa zapoja mestá Bratislava, Hlohovec, Galanta, Sereď, Šaľa, Trenčín, Žilina, Partizánske, Košice, Spišská Nová Ves a Liptovský Mikuláš.

Dobrovoľníci budú odstraňovať skládky, skrášľovať parky a školské dvory, maľovať preliezačky na detských ihriskách, ale aj skrášľovať sociálne zariadenia. Okrem firemných dobrovoľníkov sa do podujatia každoročne zapájajú aj ľudia z verejnosti. "Počas Nášho Mesta je jedno, či je človek z veľkej alebo malej firmy, či z východného alebo stredného Slovenska, či je generálnym riaditeľom alebo projektovým manažérom. Dôležité je, že pomáha a zapojí sa," povedala Nagyová z nadácie Pontis. Dobrovoľníci budú pomáhať napríklad v Zoologickej záhrade v Spišskej Novej Vsi, v sobotu budú čistiť turistický chodník na trase Hrebienok - Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách, v Bratislave je pre niektorých dobrovoľníkov pripravený akčný cabriobus, ktorý ich zavezie na neznáme miesta. Ďalší budú variť guláš pre bezdomovcov, predávať časopis Nota Bene, čistiť Malý Dunaj na člnkoch a mnohí sa rozhodli venovať svoj čas seniorom, s ktorými pôjdu na prechádzku do mesta.
 
Novinkou sú podľa Nagyovej aktivity zamerané na prácu s médiami, marketing, komunikáciu a rozvoj počítačových zručností. Dobrovoľníci sa v rámci Nášho Mesta môžu stále prihlásiť aj na najväčší hudobný festival Bažant – Pohoda v Trenčíne, ktorého organizátori potrebujú pomoc.

V Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov v Rači bude pomáhať a manuálne pracovať aj päťdesiatka manažérov a generálnych riaditeľov firiem, ktoré pôsobia na Slovensku. Okrem úpravy záhrady, sadenia levandule, hry petanque so seniormi, poskytnú aj poradenstvo v oblasti financií a manažmentu vedeniu zariadenia. "Spoločne podpíšu iniciatívu Prihlasujeme sa k dobrovoľníctvu. Svojím podpisom každý z nich deklaruje, že firma, ktorú riadi, bude zohľadňovať dobrovoľníctvo pri prijímaní nových zamestnancov. V zahraničí je to už bežná prax," doplnila Nagyová.

Zoznam všetkých aktivít, v rámci ktorých budú firemní dobrovoľníci pomáhať, sa nachádza aj na stránke www.nasemesto.sk.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Pavel Haas a jeho srdcová záležitosť. ´Som spokojný, išlo to rýchlo...,´ poznamenal si Antonín Dvořák na koniec skice ku sláčikovému kvartetu op. 96. Krátko po "Novosvetskej" symfónii tak v Amerike vznikol jeden z vôbec najkrajších kvartetových opuso
pred 9 rokmi
Toto ochorenie pre ženy často znamená najmä estetický problém, ale ide aj o dosť nebezpečné ochorenie. Môže to dôjsť až do štádia otvorených rán, trombóz.
pred 7 rokmi
Dobrodružná animovaná komédia rozpráva príbeh prvej pravekej rodiny na svete – Krúdovcov.
pred 11 rokmi
Experimentálne sledovania ukázali, že ak má daná pohybová aktivita viesť už k spomínaným adaptačným zmenám podmieňujúcich zlepšenie telesnej...
pred 12 rokmi
Všetci vieme čo je spánkový deficit.
pred 9 rokmi
Nielen ovocie a zelenina patria medzi úhlavných nepriateľov rakoviny. Do neoficiálnej top 10 sa dostali aj nasledujúce potraviny...
pred 7 rokmi
Dráma režiséra Nuriho Bilgeho Ceylana sa stala len druhým tureckým filmom, ktorému sa podarilo triumfovať na MFF Cannes.
pred 9 rokmi
Gastronomické podujatie sa bude konať 25. až 27. mája v exteriéroch Bratislavského hradu, jeho súčasťou bude aj finále súťaže Primerba Cup 2012.