Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Do mierovej misie OSN budeme prispievať aj ďalej

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 22.08.2012

Podporovať budeme aj operácie NATO a EÚ, teda ISAF v Afganistane a EUFOR ALTHEA v Bosne a Hercegovine.
Do mierovej misie OSN budeme prispievať aj ďalej
Zdroj obrázku: SITA
 

Naši vojaci sa na odchod z Cypru nechystajú, Slovensko bude aj naďalej prispievať do mierovej misie Organizácie spojených národov UNFICYP.

Vyplýva to z návrhu na postup slovenskej delegácie na Valnom zhromaždení OSN, ktorý dnes schválila vláda. Na ostrove pôsobí 159 našich vojakov už od roku 2001. Cieľom misie je zabrániť obnoveniu bojov medzi cyperskými Grékmi a Turkami, zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami a prispieť k obnove a udržaniu práva a poriadku.

Podporovať budeme aj operácie NATO a EÚ, ktoré majú mandát Bezpečnostnej rady OSN (NATO ISAF v Afganistane, EUFOR ALTHEA v Bosne a Hercegovine). V Afganistane bolo v auguste 344 slovenských vojakov, v Bosne a Hercegovine sa ich nachádzalo 45. "Svoje úsilie pri zachovávaní a budovaní mieru SR sústredí predovšetkým na podporu snáh medzinárodného spoločenstva v Afganistane," tvrdí v návrhu rezort diplomacie s tým, že budeme hľadať možnosti vyslania civilných expertov a Afganistanu budeme poskytovať oficiálnu rozvojovú pomoc.
 
Na 67. Valnom zhromaždení OSN, ktoré sa uskutoční v septembri, bude Slovensko bojovať aj za práva žien a detí. Slovensko žiada plné rešpektovanie ľudských práv žien, podporuje pôsobenie žien vo vedúcich funkciách na všetkých úrovniach a je za posilnenie podpory práv dieťaťa.

V oblasti ľudských práv sa bude Slovensko naďalej podieľať na boji proti mučeniu a inému neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu a trestaniu a podporíme univerzálnu ratifikáciu Dohovoru o odstránení všetkých foriem rasovej diskriminácie. "SR sa bude naďalej angažovať v oblasti podpory a ochrany slobody prejavu, vrátane prejavu na internete, ako aj slobody zhromažďovania a slobody združovania sa," píše sa v návrhu.

Delegácia SR bude na 67. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN vychádzať zo spoločných priorít EÚ. Tie 23. júla schválila Rada Európskej únie pre zahraničné veci. Valné zhromaždenie sa začne 18. septembra v New Yorku.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Týždeň po svojom návrate z Iraku je Mike Deerfield nezvestný a vyhlásený za dezertéra.
pred 5 rokmi
Raz za dva roky, vždy na dvanásť hodín sa americké ulice premenia na peklo. Nepracuje ani jedna zo zložiek záchranného systému a všetky zločiny, vrátane tých najťažších, sú legálne. Táto brutálna noc sa volá Očista.
pred 6 rokmi
Beyoncé nechcela prezradiť, či na finále Národnej ligy v americkom futbale (NFL) vystúpi aj s členkami skupiny Destiny's Child.
pred 8 rokmi
Nekončiaca akcia a možnosť okamžitého prispôsobenia bojového poľa v reálnom čase
pred 8 rokmi
Remake klasického hollywoodskeho filmu Arthur sa rúti aj do našich kín. Veľmi príjemným predjedlom pred jeho vzhliadnutím je hudobný soundtrack.
pred 6 rokmi
Víťaza výberového konania určí UPJŠ prostredníctvom elektronickej aukcie, pričom rozhodujúcim kritériom bude najnižšia cena.
pred 6 rokmi
Zo soboty 27. októbra na nedeľu 28. októbra sa mení letný čas na zimný.
pred 3 rokmi
Prečítajte si príbeh slovenskej umelkyne Kriss Keller.