Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. marca 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dnešný Svetový deň zvierat oslávia novou kampaňou

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 04.10.2013

Cieľom kampane Našli sa je spopularizovať adopcie zvierat z útulkov a primať ľudí, aby pri úvahách o kúpe zvieraťa zvážili možnosť osvojiť si ho z útulku.
Dnešný Svetový deň zvierat oslávia novou kampaňou
Zdroj obrázku: Internet
 

Svet si dnes pripomína Medzinárodný deň zvierat, organizácia Sloboda zvierat ho oslávi novou kampaňou s názvom Našli sa. Ako ďalej agentúru SITA informovala Silvia Čaňová z organizácie, jej cieľom je spopularizovať adopcie zvierat z útulkov a primať ľudí, aby pri úvahách o kúpe zvieraťa zvážili možnosť osvojiť si ho z útulku.

Kampaň podľa jej slov reaguje na nepretržitý nárast počtu prijatých zvierat do útulku. "Tento rok presiahol počet zvierat v bratislavskom útulku Slobody zvierat na Poliankach niekoľkokrát svoje historické maximum 300 zvierat," poznamenala.

Útulok bol podľa jeho predsedníčky Pavly Dugovičovej nútený dostavať 24 nových kotercov, pričom mnohé z nich sú určené na špeciálne využitie. Ide o individuálne umiestnenie ťažšie socializovateľných zvierat napríklad po traumách, týraní, ale ide aj o agresívnejšie či submisívnejšie jedince, ktoré sa začleňujú do skupinových kotercov s problémami. "Tiež sme museli dostavať samostatné výbehy pre starých psov, ktorí potrebujú pokojnejší režim a tiež vonkajšie umiestnenie pre šteniatka a ďalšie pre mačky," priblížila predsedníčka. Od 1. mája do 23. augusta prijal bratislavský útulok na Poliankach 288 mačiek. "Na porovnanie, v čase od 1. januára do 30. apríla sme prijali 64 mačiek," doplnila . Vlani zachránila a umiestnila Sloboda zvierat do útulku 2 726 zvierat, nový domov našlo 2 128 zvierat a pôvodným majiteľom sa vrátilo 598.

Spoluautorka a koordinátorka kampane Našli sa Silvia Čaňová verí, že každý človek má niekde toho svojho psa a každý pes má niekde svojho človeka. "Preto v kampani predstavujeme majiteľa a jeho zviera s trochou humoru vždy ako tú správnu dvojicu," vysvetlila.

Viac informácií o kampani sa nachádza na stránke slobodazvierat.sk.

V roku 2010 prišla Sloboda zvierat s kampaňou Našli sa po prvýkrát a predstavila v nej osobnosti verejného života so zvieratkom z útulku. "Treba však pripomenúť aj charitatívny moment adopcie. Okrem radosti, ktoré zviera prinesie, si môže nový majiteľ pripísať k dobru záchranu zvieracieho života, pomoc ďalším zvieratám v núdzi v podobe uvoľneného miesta v útulku a tiež pomoc samotnému útulku," priblížila predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová s tým, že kolobeh pomoci a záchrany tak môže pokračovať.

Osvojené zviera odchádza z útulku zaočkované, odčervené, označené mikročipom a dospelé jedince sú aj vykastrované. Nový majiteľ uhradí adopčný poplatok a spíše adopčný protokol, v ktorom si organizácia Sloboda zvierat vyhradzuje počas prvého roka po osvojení právo kontroly zdravia a pohody zvieraťa v novej rodine. "Cieľom je jeho ochrana," dodala Čaňová. Pomôcť obyvateľom útulku ľudia môžu aj pravidelným venčením počas celého roka, tzv. dlhým venčením, keď si človek vezme zviera do domácej starostlivosti na jeden až sedem dní, dočasnou opaterou, ale aj trvalou adopciou.

Viac informácií môžu záujemcovia získať na čísle dispečingu organizácie 02-16 187 alebo na stránke slobodazvierat.sk.

Celú galériu zvierat bratislavského útulku si možno pozrieť na stránke http://slobodazvierat.sk.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Tí, ktorí sa na slávnostnom večeri podieľali a prispeli, dopomohli k zakúpeniu genetického analyzátora pre potreby transplantačnej jednotky kostnej drene.
pred 4 rokmi
Hudobníci plánujú skladbu predstaviť aj na očakávanom Trinásť tour, ktoré odštartujú 30. októbra v Novákoch.
pred 5 rokmi
Nové Audi RS6 po výkonovej kúre O.CT Tuning
pred 8 rokmi
Ghost Dog nie je obyčajný nájomný vrah...
pred 6 rokmi
More oblúd natočil režisér Thor Freudenthal podľa dielu knižnej série Ricka Riordana, ktorý v nej prepojil grécku mytológiu so starosťami súčasného detstva a dospievania.
pred 7 rokmi
Tamarindy našli široké uplatnenie v liečiteľstve a kulinárstve. Dužina pomáha pri znižovaní horúčky, povzbudzujú trávenie.
pred 9 rokmi
Lada Kalina - Exkluzívny testNeuvidíte ich na našich cestách veľa.
pred 6 rokmi
Ministerstvo dopravy pripravuje so samosprávnymi krajmi návrh na zákaz využívania ďalších úsekov ciest druhej a tretej triedy ťažkými nákladnými automobilmi.