Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dnes čaká poslancov generálka, vyskúšajú si hlasovanie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.04.2012

Poslanci si v priebehu dnešného dňa vyzdvihnú hlasovacie karty a nováčikovia si so sebou z parlamentu odnesú potrebné základné právne predpisy a materiály súvisiace s výkonom mandátu poslanca.
Dnes čaká poslancov generálka, vyskúšajú si hlasovanie
Zdroj obrázku: Internet
 

Novozvolení poslaneckí nováčikovia budú mať dnes "generálku", deň pred ustanovujúcou schôdzou si vyskúšajú hlasovacie zariadenia v sále národnej rady. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Kancelárie Národnej rady SR Darina Jahelková s tým, že sa súčasne aj oboznámia s priestormi parlamentu. Okrem toho dostanú aj potrebné základné právne predpisy a materiály súvisiace s výkonom mandátu poslanca. V priebehu dnešného dňa si všetci novozvolení poslanci prevezmú aj hlasovacie karty.

Ako uviedla Jahelková, poslanci si z parlamentu okrem Ústavy Slovenskej republiky odnesú aj materiály, oboznamujúce ich s prácou poslanca a fungovaním parlamentu. Dostanú Rokovací poriadok Národnej rady SR, Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov, Zákon o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky, Legislatívne pravidlá tvorby zákonov, Pravidlá hlasovania na schôdzach NR SR, elektronickú formu podávania a doručovania materiálov národnej rade, Ako pracuje parlament, Praktického sprievodcu prácou poslanca.
 
Samotnú ustanovujúcu schôdzu zvolal prezident Ivan Gašparovič na 4. apríla. Na nej poslanci zložia predpísaný sľub, zvolia orgány NR SR a parlament začne plniť všetky svoje funkcie. Vďaka stretnutiu pred ustanovujúcou schôdzou by noví poslanci už nemali mať problém s tým, ako parlament funguje a ako by sa malo používať hlasovacie zariadenie v rokovacej sále. Ako poznamenala Jahelková, po tom, čo poslanci zložia poslanecký sľub na ustanovujúcej schôdzi, a tým sa riadne ujmú výkonu poslaneckého mandátu, dostanú k dispozícii vlastné kancelárie.

Tie budú poslancom slúžiť na zabezpečenie výkonu poslaneckého mandátu. Na rozdeľovanie kancelárii neexistuje žiadne pravidlo, kancelária prihliadala na to, aby boli poslanecké kluby situované blízko seba, podčiarkla hovorkyňa. Preto kancelária vypracovala grafický návrh, ktorý predložila klubom, v rámci ktorých sa jednotliví poslanci rozhodnú pre tú-ktorú kanceláriu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Mladý režisér z industriálnej obce Ladce odpremiéruje tento víkend svoje dva dlho očakávané filmy, na ktorých pracoval niekoľko rokov.
pred 5 rokmi
Niekdajšia členka skupiny Spice Girls nahradí v ôsmej sérii súťaže Sharon Osbourne.
pred 7 rokmi
Športovo ladené rodinné MPV
pred 7 rokmi
Štart jeho kariéry bol poznačený tragédiou....
pred 7 rokmi
Rovnako silný príbeh, ktorý Disney posunul o generáciu ďalej, keď už je rod zjavne múdrejší a zrelší, možno aj na spoločný život...
pred 4 rokmi
...Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku.
pred 6 rokmi
Po Langerovej vystúpení si „wow“ určite poviete.
pred 2 rokmi
Uniesť najbohatšieho muža Európy nie je ťažké, horšie je sa s tým potom vyrovnať.