Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. mája 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dnes budú historicky prvý raz spoločne rokovať vlády

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.10.2012

Rokovanie za jedným stolom má symbolizovať, že naše vzťahy sú stále nadštandardné, a to aj 20. rokov po vzniku samostatných štátov.
Dnes budú historicky prvý raz spoločne rokovať vlády
Zdroj obrázku: Internet
 

Historický prvé spoločné rokovanie čaká dnes členov českej a slovenskej vlády. Rokovanie za jedným stolom má symbolizovať, že naše vzťahy sú stále nadštandardné, a to aj 20. rokov po vzniku samostatných štátov.

Kabinety vedené Petrom Nečasom a Robertom Ficom sa stretnú deň po štátnom sviatku v Českej republike a pamätnom dni na Slovensku, keď si pripomíname vznik 1. Československej republiky 28. októbra 1918. Spoločné rokovanie sa začne na moravskej strane v priestoroch Jezuitskej koleje v Uherskom Hradišti a bude pokračovať na slovenskej strane v hoteli Elizabeth v Trenčíne pracovným obedom, ktorý zavŕši podpis spoločného medzivládnej dohody a vyhlásenia predsedov vlád SR a ČR.

Vďaka spoločnej dohode sa predĺži splavnosť vodnej cesty Otrokovice – Rohatec, teda Baťovho kanála. Premiéri by mali podpísať dohodu o dočasnom užívaní časti štátneho územia a majetku SR pre výstavbu a prevádzku stavby „Predĺženie splavnosti vodnej cesty Otrokovice – Rohatec“ na hraničnom vodnom toku Radejovka (Radějovka) v katastrálnych územiach mesta Skalica a obcí Sudoměřice a Rohatec. Podpísať chcú aj Protokol o zmene a doplnení Zmluvy medzi SR a ČR o právnej pomoci poskytovanej justičnými orgánmi a úprave niektorých právnych vzťahov v občianskych a trestných veciach z 29. októbra 1992 a jej Záverečného protokolu. "Na spoločnom zasadnutí sa prerokujú kľúčové otázky vzájomnej spolupráce medzi SR a ČR, problematika bezpečnosti, energetiky a projekty v oblasti infraštruktúry," dodal tlačový odbor úradu vlády.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Speváčka nechce von pustiť nič, čo by sa jej nezdalo úžasné.
pred 4 rokmi
Dana Reynoldsa a jeho spoluhráčov dav omráčil hneď na úvod a fascinujúce bolo, že publikum okamžite podľahlo sile, ktorú Imagine Dragons majú a ich nadšenie neupadalo počas celého vystúpenia.
pred 3 rokmi
Česko - slovenský boyband United5 má na konte ďalší singel s názvom Can you hear me.
pred 6 rokmi
Kožné hubové ochorenia, mykózy, či ľudovo jednoducho „plesne“. Ako sa pred nimi brániť?
pred 7 rokmi
Už po druhý raz sa dvojica Hapka & Horáček rozhodla rekapitulovať svoju jedinečnú tvorbu na vychádzajú momentálne najsilnejšie momenty tejto autorskej dvojice rovno na dvoch CD.
pred 6 rokmi
E-mail stále dominuje, ale Skype a sociálne siete ho dobiehajú.
pred 5 rokmi
ten film nie je tým najlepším zo svojho žánru, niektoré príbehy zhltnete úplne celé, popri iných budete nervózne sedieť a čakať na koniec. V konečnom dôsledku však čakáte na nejaké spojenie, ktoré sa dostaví a som presvedčený, že to divák zvládne.
pred rokmi
Predstavuje titulný singel Babylon – exkluzívnu spoluprácu s Majkom Spiritom a Maxom!