Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Deti do 15 rokov by mali na svahu povinne nosiť prilbu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.02.2013

Poslanci za stranu Most-Híd Gábor Gál, Andrej Hrnčiar a František Šebej podali návrh novely zákona o Horskej záchrannej službe.
Deti do 15 rokov by mali na svahu povinne nosiť prilbu
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Poslanci Národnej rady SR za stranu Most-Híd Gábor Gál, Andrej Hrnčiar a František Šebej podali návrh novely zákona o Horskej záchrannej službe, podľa nich by mali mať deti mladšie ako 15 rokov povinnosť používať na lyžiarskej trati ochrannú prilbu.

Pre agentúru SITA to uviedla tlačová tajomníčka Mosta-Híd Zuzana Bačiak Masaryková. Predmetom návrhu zákona je úprava povinnosti osôb na lyžiarskej trati, aby sa správali tak, aby nehrozili svoje zdravie alebo život, ani nikoho iného alebo nespôsobili škodu sebe ani inému. Za porušenie povinnosti nosiť prilbu by mal podľa poslancov zodpovedať zákonný zástupca alebo fyzická osoba, ktorá sa osobne stará o maloletého. Porušenie by malo byť priestupkom, za ktorý hrozí pokuta. Cieľom návrhu novely zákona o Horskej záchrannej službe je teda zvýšiť bezpečnosť fyzických osôb pri lyžovaní na svahu, a tým aj ochranu ich zdravia a života.

Navrhovanú zmenu považujú predkladatelia za dôležitú, pretože poznatky a skúsenosti ukazujú, že v porovnaní s minulosťou sa podmienky na lyžovanie na svahoch zmenili, obľuba lyžovania a snowboardingu sa stále zvyšuje. "S rastúcim počtom návštevníkov lyžiarskych tratí sa znižuje aj ich vek a so zimným športom začínajú už malé deti. V súčasnosti sa čoraz častejšie lyžuje aj na technickom snehu," priblížili poslanci. Zmena podmienok spôsobila, že následkom kolízii osôb pri lyžovaní a tiež pádov čoraz viac dochádza k vážnym zdravotným úrazom a najmä poraneniam hlavy. V záujme zvýšenia bezpečnosti osôb a predovšetkým detí, ochrany ich života a zdravia, je nevyhnutné korigovať správanie sa osôb pri lyžovaní na lyžiarskej trati a platný zákon doplniť o potrebné povinnosti a sankcie za ich porušenie.

Návrh zákona nemá negatívny finančný dopad na štátny rozpočet, rozpočet obcí a vyšších územných celkov. Naopak, možno očakávať nárast príjmu do štátneho rozpočtu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Spoločnosť AT Computers sa stala autorizovaným distribútorom SkinZone a svoju ponuku príslušenstva rozšírila o skiny a ochranné fólie ScreenShield.
pred 8 rokmi
Relaxácia je cvičenie, ktoré je jednoduché a pritom veľmi účinné na prekonávanie stresu. Jeden z prostriedkov relaxácie je zdriemnutie, v iných krajinách známe ako siesta.
pred 8 rokmi
Z celkového počtu ochorení bolo 377 chrípkových
pred 6 rokmi
Slovensko zažije jedinečnú fúziu hudobných žánrov! Už 12. októbra štartuje spoločné turné speváčky Kataríny Knechtovej a svetovo uznávaného orchestra v kategórii etno a worldmusic, Cigánskych Diablov.
pred 9 rokmi
Najšportovejšie MINI histórie, homologované do bežnej premávky, sa začne predávať ešte v tomto roku, ale iba v limitovanom počte 2000 exemplárov.
pred 8 rokmi
Bratislava sa stala súčasťou tohtoročného turné írskeho pesničkára a speváka Glena Hansarda. Svoj sólový album predstaví 18. augusta v Ateliéri Babylon.
pred 8 rokmi
Smrtiaci vírus spoločnosti Umbrella naďalej pustoší Zem a mení svetovú populáciu na légiu Nemŕtvych, ktorí sa živia ľudským mäsom.
pred 8 rokmi
Celoživotné priateľstvá a vzťahy sa ocitajú na rázcestí a hodnoty spoločenstva, skutočné aj predstierané, sú podrobené skúške...