Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Deti do 15 rokov by mali na svahu povinne nosiť prilbu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.02.2013

Poslanci za stranu Most-Híd Gábor Gál, Andrej Hrnčiar a František Šebej podali návrh novely zákona o Horskej záchrannej službe.
Deti do 15 rokov by mali na svahu povinne nosiť prilbu
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Poslanci Národnej rady SR za stranu Most-Híd Gábor Gál, Andrej Hrnčiar a František Šebej podali návrh novely zákona o Horskej záchrannej službe, podľa nich by mali mať deti mladšie ako 15 rokov povinnosť používať na lyžiarskej trati ochrannú prilbu.

Pre agentúru SITA to uviedla tlačová tajomníčka Mosta-Híd Zuzana Bačiak Masaryková. Predmetom návrhu zákona je úprava povinnosti osôb na lyžiarskej trati, aby sa správali tak, aby nehrozili svoje zdravie alebo život, ani nikoho iného alebo nespôsobili škodu sebe ani inému. Za porušenie povinnosti nosiť prilbu by mal podľa poslancov zodpovedať zákonný zástupca alebo fyzická osoba, ktorá sa osobne stará o maloletého. Porušenie by malo byť priestupkom, za ktorý hrozí pokuta. Cieľom návrhu novely zákona o Horskej záchrannej službe je teda zvýšiť bezpečnosť fyzických osôb pri lyžovaní na svahu, a tým aj ochranu ich zdravia a života.

Navrhovanú zmenu považujú predkladatelia za dôležitú, pretože poznatky a skúsenosti ukazujú, že v porovnaní s minulosťou sa podmienky na lyžovanie na svahoch zmenili, obľuba lyžovania a snowboardingu sa stále zvyšuje. "S rastúcim počtom návštevníkov lyžiarskych tratí sa znižuje aj ich vek a so zimným športom začínajú už malé deti. V súčasnosti sa čoraz častejšie lyžuje aj na technickom snehu," priblížili poslanci. Zmena podmienok spôsobila, že následkom kolízii osôb pri lyžovaní a tiež pádov čoraz viac dochádza k vážnym zdravotným úrazom a najmä poraneniam hlavy. V záujme zvýšenia bezpečnosti osôb a predovšetkým detí, ochrany ich života a zdravia, je nevyhnutné korigovať správanie sa osôb pri lyžovaní na lyžiarskej trati a platný zákon doplniť o potrebné povinnosti a sankcie za ich porušenie.

Návrh zákona nemá negatívny finančný dopad na štátny rozpočet, rozpočet obcí a vyšších územných celkov. Naopak, možno očakávať nárast príjmu do štátneho rozpočtu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
ESET Smart Security 6 ponúka komplexnú ochranu v prostredí internetu, zatiaľ čo ESET NOD32 Antivirus 6 je čistým a výkonným antivírusovým riešením.
pred 18 rokmi
Po rozpade Ríma začala nová epocha v dejinách ľudstva.
pred 7 rokmi
Medzi opatrenia fond neráta interrupcie.
pred 4 rokmi
Najskôr pozorné ticho, potom burácavý potlesk. Takto prijali študenti výnimočný kultúrno-vzdelávací projekt, ktorý atraktívnou formou spája vážnu hudbu a kvalitnú literatúru.
pred 10 rokmi
American Heart Association doporučuje obmedziť príjem tukov na 30% celkového príjmu energie, z toho...
pred 8 rokmi
Spoluprácou spoločností PRADA a LG vznikol PRADA phone by LG 3.0 kombinujúci skvelý design a najnovšiu technológiu
pred 7 rokmi
Thomas Puskailer predstavil nový singel zo svojho debutového albumu. Splniť sny svojich fanúšikov chce s titulnou skladbou albumu Make Believe.
pred 3 rokmi
Romantická komédia o tom, že láska nepozná hranice a v prípade 1,5 metrového Jeana Dujardina – ani výšku.