Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Desatoro bezpečnej pôžičky

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: Monika, pridané: 08.10.2015

Od nebankových spoločností s licenciou si už môžeme požičať rovnako bezpečne ako v banke. Paragrafy dali stopku tým, ktoré licenciu nemajú.
Desatoro bezpečnej pôžičky
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Licencované spoločnosti sú v zozname veriteľov Národnej banky Slovenska. Na jednej strane spotrebiteľov pred neférovými firmami chráni štát a na druhej by mala byť zodpovednosť každého z nás.

Desať základných bodov bezpečnej pôžičky

Požičajte si len od spoločnosti, ktorá má licenciu NBS.

Zmluvu si môžete v pokoji prečítať, konzultovať s právnikom.

Presne viete, koľko si požičiate a koľko celkovo vrátite.

Ak požičané peniaze nepotrebujete, môžete ich bez poplatku do 14 dní vrátiť.

Ak nastanú problémy so splácaním, korektne sa s veriteľom dohodnete na riešení.

O omeškaní vašich splátok budete riadne a včas vedieť.

Za pár sto eur nemôže férová firma žiadať neúmernú zábezpeku, napríklad váš dom.

Aj nebankovým spoločnostiam záleží na tom, aby ste boli schopní pôžičku splácať a nezadlžili ste sa nad svoje možnosti.

Všetky vaše povinnosti i práva, rovnako ako i veriteľa, sú zreteľne popísané v zmluve o pôžičke.

V prípade problémov ich vyriešite korektne, v medziach zákonov na ochranu spotrebiteľa.

„Je dôležité, aby spotrebiteľ mal počas splácania pôžičky vo veriteľovi férového partnera. Aby vzájomne komunikovali nielen vtedy, keď pôžička štartuje, ale hlavne v čase problémov so splácaním. Ak zákazník vie, že jeho situácia sa zhorší a komunikuje s nami, dohodneme sa na splátkovom kalendári alebo znížení splátok do času, kým sa situácia nezlepší. Najhoršie je o probléme mlčať a ignorovať ho,“ vysvetlil Marián Kolembus z Provident Financial.

O spoločnosti Provident Financial
Spoločnosť Provident Financial s.r.o., ktorá je držiteľom licencie NBS, pôsobí na slovenskom trhu krátkodobých pôžičiek do domácností od roku 2001. Pôžičky poskytuje na základe transparentných zmlúv, bez účelu, bez ručiteľa, bez skrytých poplatkov. Zákazník v okamihu uzatvorenia zmluvy pozná konečnú čiastku, ktorú zaplatí. Na Slovensku zabezpečuje zázemie spoločnosti 300 zamestnancov a vyše 1400 obchodných zástupcov. Výška pôžičky sa pohybuje od 160 do 2 300 Eur s dĺžkou splácania 60 alebo 100 týždňov.

O finančnej skupine International Personal Finance
Medzinárodná skupina International Personal Finance (IPF), do ktorej patrí i slovenská pobočka Provident Financial s.r.o., vznikla v roku 2007 odčlenením sa od Provident Financial plc, ako jej predchádzajúca medzinárodná divízia. IPF v súčasnosti pôsobí v ôsmich krajinách sveta: v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Mexiku, Rumunsku, Bulharsku a v Litve. V nich prostredníctvom siete 28 000 obchodných zástupcov poskytuje svoje služby 2,4 milióna zákazníkov a zamestnáva viac ako 5000 ľudí. Spoločnosť je kótovaná na londýnskej burze cenných papierov od svojho vzniku.

Zdroj: KP consulting&services, s.r.o.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Noví frajeri z mesta
pred 7 rokmi
Asi najznámejší je klasický ocot a z olejov olivový olej. Ale poznáme aj radu ďalších, ktoré ozvláštnia jedlá trochu iným spôsobom.
pred 7 rokmi
Neznepokojila ho ani správa ľudskoprávnej organizácie Human Rights Watch (HRW) o zatýkaniach prodemokratických aktivistov v okolí okruhu Sakhir.
pred 6 rokmi
Najľahší fotoaparát v kategórii digitálnych fotoaparátov s vymeniteľným objektívom a obrazovým snímačom APS-C.
pred 7 rokmi
Pätnásty ročník podujatia poteší filmových nadšencov, ktorí sa o kinematografii chcú dozvedieť o čosi viac, ale i detských divákov.
pred 9 rokmi
V novom Fimfáre sú vedľa tradičných fimfárovských tvorcov úplne mladí, začínajúci animátori, pre ktorých je to príležitosť dokázať svoj talent.
pred 4 rokmi
Malá koala na ceste za veľkým dobrodružstvom.
pred 5 rokmi
Na leto tohto roku Jason Mraz pripravil novinku Yes! a treba uznať, že 37-ročný spevák z amerického štátu Virginia si svojou novinkou vyšliapol na cestu k ďalšiemu úspechu.