Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Deň otvorí diskusia o regulácii prednostných vyšetrení

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 25.10.2013

Predkladatelia Tibor Bastrnák, Béla Bugár a József Nagy navrhujú, aby medzi prednostnými vyšetreniami boli vyhradené minimálne dve hodiny na bežnú ordináciu .
Deň otvorí diskusia o regulácii prednostných vyšetrení
Zdroj obrázku: Internet
 

Diskusiou k novele zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorou poslanci za Most-Híd čiastočne regulujú prednostné vyšetrenia v ambulanciách, otvoria poslanci 8. deň 25. schôdze parlamentu.

Predkladatelia Tibor Bastrnák, Béla Bugár a József Nagy navrhujú, aby medzi prednostnými vyšetreniami boli vyhradené minimálne dve hodiny na bežnú ordináciu. Rovnako chcú presadiť, aby čas na prednostné vyšetrenie schvaľoval lekár samosprávneho kraja, ktorý bude zároveň dodržiavanie tejto povinnosti aj kontrolovať. Kabinet s novelou súhlasil, dá sa predpokladať, že ho podporia aj vládni poslanci.

Parlament sa potom vráti k neukončenej rozprave o novele zákona o pomoci v hmotnej núdzi. Podľa návrhu má štát od začiatku budúceho roka základnú dávku v hmotnej núdzi v sume 60,50 eura vyplácať len tým plnoletým sociálne odkázaným osobám, ktoré mesačne odpracujú v rámci malých obecných služieb alebo dobrovoľníckych prác aspoň 32 hodín. Základným predpokladom tejto podmienky však bude, že mu takúto činnosť obec ponúkne.

Zákonodarcovia prerokujú aj novelu zákona o kolektívnom vyjednávaní, podľa ktorej podmienkou pri rozšírení záväznosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa (KZVS) už nemá byť súhlas zamestnávateľa, na ktorého sa má záväznosť kolektívnej zmluvy rozšíriť. O návrhoch na rozšírenie záväznosti KZVS ako aj o pripomienkach zaslaných zamestnávateľmi by mala rozhodovať tripartitná komisia.

Po prerokovaní týchto bodov čaká plénum NR SR dvojica návrhov predložených rezortom vnútra.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Take That uzavreli ďalšiu kapitolu, kedy sa opäť na chvíľu streli v pôvodnej zostave a ešte ani poriadne nevyšumela eufória z ich spoločného návratu a už sa traja aktívny členovia kapely rozbehli za sólovými projektmi.
pred 8 rokmi
Od čias Kristíninho Horehronia a jej predchádzajúceho albumu ubehlo už dosť vody na to, aby sa urodilo ďalšie Jabĺčko na tej našej malej šoubiznisovej jablonke.
pred 8 rokmi
DiCaprio je súčasťou filmu od začiatku do konca a je tu v dvoch polohách, ako mladík v častiach, v ktorých spomína na svoju minulosť, ale tiež v pokročilom veku, keď rozpráva svoj príbeh.
pred 8 rokmi
Pokračovanie úspešného filmu z roku 2011 bude mať distribučnú premiéru v lete 2013.
pred 9 rokmi
Peugeot predstavil hybridný diesel 508 RXH, ktorým francúzska automobilka pokračuje v ofenzíve ekologických typov, začala typom 3008 HYbrid4.
pred 13 rokmi
Vytrvalosť je schopnosť organizmu vykonávať určitú činnosť pomerne dlhú dobu bez zníženia efektivity.
pred 9 rokmi
Najznámejšie hity a srdcovky - Peter Nagy rekapituluje...
pred 6 rokmi
Túžim slobodná tancovať bez pevných pravidiel, slobodná študovať balet, s kým len chcem, bez toho, aby som musela dodržiavať prísne nariadenia prestížnych škôl alebo znášať vrtochy frustrovaných učiteľov, slobodná vyjadriť samu seba.