Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Dávka v hmotnej núdzi len pre tých, čo ju odpracujú

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 24.10.2013

Poslanci prerokujú aj novelu zákona o kolektívnom vyjednávaní, podľa ktorej podmienkou pri rozšírení záväznosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa (KZVS) už nemá byť súhlas zamestnávateľa, na ktorého sa má záväznosť kolektívnej zmluvy rozšíriť.
Dávka v hmotnej núdzi len pre tých, čo ju odpracujú
Zdroj obrázku: Internet
 

Diskusiou k novele zákona o pomoci v hmotnej núdzi, podľa ktorej má od začiatku budúceho roka základnú dávku v hmotnej núdzi v sume 60,50 eura štát vyplácať len tým plnoletým sociálne odkázaným osobám, ktoré mesačne odpracujú v rámci malých obecných služieb alebo dobrovoľníckych prác aspoň 32 hodín, otvoria poslanci 7. deň 25. schôdze parlamentu. Základným predpokladom tejto podmienky však bude, že mu takúto činnosť obec ponúkne.

Poslanci prerokujú aj novelu zákona o kolektívnom vyjednávaní, podľa ktorej podmienkou pri rozšírení záväznosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa (KZVS) už nemá byť súhlas zamestnávateľa, na ktorého sa má záväznosť kolektívnej zmluvy rozšíriť. O návrhoch na rozšírenie záväznosti KZVS ako aj o pripomienkach zaslaných zamestnávateľmi by mala rozhodovať tripartitná komisia. Komisiu vymenuje a zriadi ministerstvo práce zo zástupcov ministerstva, zástupcov zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov a aj zástupcu Štatistického úradu SR. "Úlohou komisie bude konať v súlade s verejným záujmom, dbať na dodržiavanie zákonom stanovených podmienok a objektívne posudzovať pripomienky zamestnávateľov, prípadne posudzovať aj iné podmienky, ktoré by mohli mať vplyv na rozšírenie, resp. nerozšírenie záväznosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa," uviedlo ministerstvo práce. Po prerokovaní týchto bodov čaká plénum NR SR dvojica návrhov predložených rezortom vnútra.

Popoludní 25. schôdzu NR SR prerušia a poslanci od 13:00 budú rokovať na mimoriadne zvolanej 26. schôdzi o vyslovení nedôvery ministerke zdravotníctva Zuzane Zvolenskej.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Použite nahradne AUTODIELY

1.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 73.13 m2
89 000.00 €
Na predaj obchodný priestor, rozloha 108 m2
152.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 19 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Kritikmi uznávaná epická dráma konečne ukáže, čo sa stalo so stroskotancami letu Oceanic 815 a všetkými tými, kto sa k nim pridali.
pred 6 rokmi
K dnešnému dňu ho videlo už viac ako 20-tisíc divákov, čím prekonal aj návštevnosť filmov ako Papierové hlavy (1995), Slepé lásky (2008) alebo Osadné (2009).
pred 4 rokmi
Prineste si z Kúpeľov Luhačovice originálne darčeky
pred 6 rokmi
Jerry Fletcher síce od začiatku vyzerá, akoby potreboval odbornú pomoc, avšak situácia sa napokon vyvíja celkom odlišne. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že napriek jeho divnému správaniu, na jeho konšpiračných teóriách bude predsa len niečo pravdy.
pred 7 rokmi
Gitarista, skladateľ a aranžér Luboš Andršt ponúka kompiláciu svojich najlepších bluesových nahrávok. Sám zostavil výber trackov z rokov 1994 až 2007.
pred 8 rokmi
Herec sa podľa režiséra Jamesa Camerona pri nedávnom sledovaní Titanicu v podstate schoval pod sedadlo.
pred 6 rokmi
Pochybujem, že existuje ešte niekto, kto by nevedel, že Lady GaGa robí komerciu iba preto, aby prerazila. Dušou je však džezová speváčka.
pred 12 rokmi
Medzi najčastejšie typy drogových závislostí podľa zneužívanej drogy je drogová závislosť alkoholového typu.