Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Cyklistov na Sihoti nechcú

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 16.07.2012

Bratislavský ostrov Sihoť bol v máji slávnostne vyhlásený za chránený areál
Cyklistov na Sihoti nechcú
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Cyklisti na riečny ostrov Sihoť v Bratislave nepatria, podľa Tomáša Mikulca z OZ Nie ropovodu sa na tom počas dnešného rokovania zhodli zástupcovia mimovládky, ministerstva pôdohospodárstva a štátnych Lesov SR. "So zástupcami Lesov SR a ministerstva pôdohospodárstva sme sa zhodli vo veľmi dôležitej veci, a to že cyklisti na ostrove Sihoť by neznamenali nič dobré a priniesli by len škodu," vyhlásil Mikulec.

Bratislavský primátor Milan Ftáčnik ešte v máji avizoval, že cyklisti budú môcť využívať nové trasy. Hlavné mesto navrhovalo prvý historický okruh v širšom centre či trasu na Devínskej ceste. Za účasti bratislavského primátora Milana Ftáčnika sa uskutočnilo májové zasadnutie Komisie pre cyklodopravu, ktoré hodnotilo realizáciu a pripravenosť cyklistických trás na území mesta. Komisia sa zaoberala aj analýzou vedenia cyklistickej trasy cez ostrov Sihoť. Pracovná skupina zložená zo zástupcov mesta, Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a rezortu životného prostredia odporučila zvážiť dve alternatívy – vedenie trasy cez ostrov Sihoť alebo cestu súbežnú s Devínskou cestou. OZ Nie ropovodu však cyklistov na ostrove nechce a svoj zámer sa rozhodlo podporiť aj petíciou. "Pokračujeme v zbieraní podpisov pod petíciu, máme cez 2,5-tisíca podpisov a stále pokračujeme," povedal dnes Mikulec. Či nakoniec cyklotrasa cez ostrov pôjde, závisí podľa neho už len od primátora. "Ťaháme za jeden povraz, otázka bude, či nakoniec nepreváži politické rozhodnutie," uzavrel Mikulec.

Bratislavský ostrov Sihoť bol v máji slávnostne vyhlásený za chránený areál. Krajský úrad životného prostredia (KÚŽP) oficiálne vyhlásil Sihoť za chránené územie 15. mája vyhláškou zo 4. apríla 2012. Ostrov Sihoť je nový chránený areál na území Bratislavy, pričom vek celého ostrova je približne 232 rokov. Väčšia časť plochy má do 200 rokov, východné ostrovčeky pri ústí Karloveského ramena majú približne 80 rokov. Ostrov Sihoť je najstarší vodný zdroj, ktorý slúži Bratislavčanom nepretržite od roku 1886 a prežil obe svetové vojny a taktiež bol jediný vodný zdroj, ktorý zásoboval západnú časť Bratislavy, keď ropné látky znečistili vodný zdroj v Podunajských Biskupiciach.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Eshop ponúka farby do tlačiarne Canon, Epson, H...
Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci, Ochrana...

260 000.00 €
Na predaj výrobný priestor, rozloha 896 m2
42 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 200 m2, balkón, ...
63 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 81 m2, balkón, l...

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Pure Heroine je pop, čistý pop. Možno miestami príliš melancholický a potreboval by pridať do tempa, ale dá sa to zniesť. Aj keď uznávam, že počas tých 37 minút, čo album trvá, som sa asi dvakrát pristihol pri tom, že by to chcelo pridať do kroku.
pred 8 rokmi
Vyholená zadná časť hlavy má predstavovať kondolenciu fotografovi Terrymu Richardsonovi, ktorý oplakáva smrť svojej matky.
pred 11 rokmi
Púšť Kalahari na juhozápade Afriky pokrýva územie s rozlohou 520 000 km2. Domorodci, ktorí žijú prevažne na okraji buše...
pred 17 rokmi
Celková pohybová výkonnosť je u chlapcov i dievčat až do puberty v podstate rovnaká.
pred 9 rokmi
Okrem termínu sa zmenilo aj miesto konania koncertu - The Cranberries sa namiesto Zimného štadióna Ondreja Nepelu predstavia v Incheba Expo Aréne.
pred 8 rokmi
...o štyri dni ma zaškrtia, skúste vyšetriť moju vraždu skôr, ako sa tak stane...
pred 7 rokmi
Tráviace problémy, únava, bolesti hlavy, nadváha a dokonca i depresia môžu súvisieť s neznášanlivosťou niektorých potravín.
pred 15 rokmi
Je poľutovaniahodné, že alkohol sa u nás v podstate neberie ako droga.