Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Colné kontroly na letných festivaloch pokračujú

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 17.07.2013

Kontrolóri finančnej správy navštívili festivaly Top fest, Pohoda a Music summer Zemplínska Šírava, našli pár problémov s s pokladňami, neokolkovaný alkohol a cigarety však nezistili.
Colné kontroly na letných festivaloch pokračujú
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Kontrolóri finančnej správy majú za sebou ďalšie kontroly na troch letných hudobných festivaloch. Preverili prevádzky na festivale Top fest, Pohoda a Music summer Zemplínska Šírava.

Kontrolujú sa pokladničné bločky či okolkovaný alkohol a cigarety. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková, prevádzky na letných festivaloch, ako bufety s občerstvením či upomienkovými predmetmi, majú podľa zákona o elektronickej registračnej pokladnici povinnosť pri predaji tovaru vystavovať bloky z registračnej pokladne. Blok je podnikateľ povinný vystaviť bez zbytočného odkladu po prijatí hotovosti.

Kontrolóri na festivaloch sledujú, či v stánkoch nechýbajú pokladne a robia tiež kontrolné nákupy. Počas kontrol na spomínaných troch letných hudobných festivaloch zistili porušenie zákona u troch predajcov. Tí nepoužili pokladňu na zaevidovanie tržby, alebo vydali falošný blok. Na festivaloch sa podľa hovorkyne finančnej správy Patrície Macíkovej nenašli žiadne porušenia v súvislosti s predajom nekolkovaného alkoholu či cigariet.

Okrem festivalových areálov sa kontrolóri finančnej správy zamerali aj na autá na okolitých príjazdových cestách. Preverili viac ako 130 osobných áut. "Na jednom z festivalov bola tiež služobná kynologická jednotka. Služobný pes skontroloval 12 vozidiel pričom v jednom z vozidiel označil miesto pod sedadlom, kde sa pravdepodobne v minulosti nachádzalo väčšie množstvo tabaku. Vozidlo colníci následne zaevidovali v medzinárodnej databáze, ktorá slúži colným správam po celom svete," dodala Patrícia Macíková s tým, že kontroly na letných festivaloch budú v nasledujúcich týždňoch pokračovať.

Predajcovia v bufetoch musia mať povolenie na predaj alkoholu, doklady o jeho kúpe a fľaše musia byť označené kolkovými známkami. Tabak a tabakové výrobky musia byť podľa zákona tiež riadne okolkované a predávajúci musí mať doklad o ich kúpe. Bufety s občerstvením či upomienkovými predmetmi majú podľa zákona o elektronickej registračnej pokladnici povinnosť pri predaji tovaru vystavovať bloky z registračnej pokladne. Blok je podnikateľ povinný vystaviť bez zbytočného odkladu po prijatí hotovosti. Kontroly na festivaloch sa podľa hovorkyne finančnej správy konajú po dohode a v spolupráci s organizátormi festivalu. Podľa zákona o elektronických registračných pokladniach má pokladničný blok obsahovať DKP (daňový kód pokladne), číslo pokladničného bločku a logo MF.

Kontrolóri už koncom júna navštívili bratislavské hudobné festivaly - BA City beats 2013 a Projekt X festival.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Silné sneženie na východe krajiny spôsobilo, že japonská automobilka čelí prerušeniu dodávok automobilových komponentov.
pred 6 rokmi
Anjel Seth pozoruje lekárku Maggie, ktorá sa neprestáva trápiť nevydarenou operáciou. Jedného dňa ho však žena prekvapí, keď ho zahliadne a dokonca aj osloví...
pred 7 rokmi
Joe Ransom nie je práve príjemným chlapíkom, ktorý by sa hneď s každým kamarátil. Je to horkokrvný tvrďas, ktorý sa často viac než rozumom riadi vlastnými inštinktmi. A tie ho bohužiaľ už párkrát priviedli do sporu so zákonom a tiež do basy.
pred 7 rokmi
Pri sledovaní tohto filmu si zakaždým uvedomím, že čím viac sa počet jeho videní u mňa zvyšuje, tým viac si uvedomujem, aký je dokonalý.
pred 11 rokmi
Samozrejme, netajím sa tým, že keby geniálny kráľ popu nebol 25. júna zomrel, asi sa v tejto chvíli nevenujem jeho singlu,...
pred 8 rokmi
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) chce projektom pod názvom Zaostrime na seniorov! zvýšiť kvalitu ich života
pred 10 rokmi
Album Johna Legenda vyšiel vo vydavateľstve Sony Music na jeseň minulého roka a obsahuje upravené skladby z 60. a 70. rokov.
pred 8 rokmi
Jeseň sa ešte len začala a vy už pociťujete nedostatok energie, malátnosť, únavu? Príčinu hľadajte nielen v zmene počasia, ale i v stave vášho organizmu.