Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Chovateľov by mali trestať za útoky psov na ľudí

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.06.2013

Poslanci dnes budú diskutovať aj o novele zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa poslankyne za SaS Lucie Nicholsonovej. Tá chce podporiť možnosti pre pracujúcich rodičov získať peňažné prostriedky.
Chovateľov by mali trestať za útoky psov na ľudí
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Chovatelia by mali dostávať tresty za útoky psov na ľudí a zvieratá. Vyplýva to z novely Trestného zákona poslancov za Most-Híd, ktorou parlament otvorí siedmy deň 21. schôdze národnej rady.

Návrh podľa poslanca Mosta-Híd Andreja Hrnčiara zabezpečí, aby si každý majiteľ psa uvedomil, že je za svoje zviera a jeho konanie zodpovedný. Most-Híd navrhuje, aby bol potrestaný odňatím slobody na jeden rok ten, kto inému, čo aj z nedbanlivosti ublíži na zdraví tým, že ako osoba zodpovedná za psa poruší dôležitú povinnosť uloženú podľa zákona a v dôsledku toho dôjde k pohryzeniu, alebo poraneniu psom bez toho, aby bol tento pes sám napadnutý alebo vyprovokovaný. Na jeden až päť rokov sa podľa navrhovateľov potrestá páchateľ, ak pes spôsobí ujmu na zdraví viacerým osobám alebo spôsobí ťažkú ujmu na zdraví, smrť alebo ujmu chránenej osobe. Odňatím slobody na šesť mesiacov sa potrestá páchateľ, ak pes, za ktorého je zodpovedný, poraní spoločenské alebo hospodárske zviera bez toho, aby bol tento pes sám napadnutý alebo vyprovokovaný.

Most-Híd návrhom reaguje podľa Hrnčiara na nezmyselnú novelu, ktorú predložil do parlamentu minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek na minulej schôdzi NR SR. „Jeho návrh nekritizovala len opozícia, ale aj odborníci. Ministerstvo novelu z rokovania stiahlo, pretože nevie, čo má s ňou robiť,“ povedal s tým, že novelou Jahnátka sa mali trestať všetci majitelia bez výnimky.

Poslanci dnes budú diskutovať aj o novele zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa poslankyne za SaS Lucie Nicholsonovej. Tá chce podporiť možnosti pre pracujúcich rodičov získať peňažné prostriedky pre náhradnú starostlivosť o deti do šesť rokov, prípadne do času, keď nastúpia na povinnú školskú dochádzku a zároveň podporiť účasť detí na predškolskom vzdelávaní u poskytovateľov starostlivosti o deti podľa zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa. Novela upravuje podmienky čerpania prostriedkov tak, aby príspevok na starostlivosť o dieťa získali pracujúci alebo študujúci rodičia, ktorí dajú svoje dieťa do starostlivosti materskej školy, neziskovej organizácie alebo inej fyzickej osoby vo veku až do šesť rokov. Podľa súčasného právneho stavu má nárok na príspevok ten rodič, ktorý pracuje alebo študuje, zároveň zverí dieťa do starostlivosti materskej školy, neziskovej organizácie alebo inej fyzickej osoby. Ide však len o deti vo veku do troch rokov alebo do šiestich rokov, ak je ich zdravotný stav dlhodobo nepriaznivý.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Poslanci dnes budú diskutovať aj o novele zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa poslankyne za SaS Lucie Nicholsonovej. Tá chce podporiť možnosti pre pracujúcich rodičov získať peňažné prostriedky. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/chovatelov-by-mali-trestat-za-utoky-psov-na-ludi/

Za každé zviera je zodpovedný majiteľ a aj za to že sa zámerne v rámci kríženia plemien vytvárajú agresívne plemená - ktoré si následne kúpi človek, ktorý trpí nejakými psychickými frustráciami - a kompenzuje si to vlastnením agresívnych plemien - v mestách - toto zviera nezvládne - a katastrofa v podobe útoku na človeka alebo iného psa je na svete. Ďalší veľmi dôležitý krok by bol zákaz chovu psov - čistokrvných - len za účelom zisku z predaja. Potom takéto kúpené zvieratá vo väčšine končia ako nechcené na ulici - utýrané, alebo nechcene napárené alebo v prípade záchrany končia ako neželený tovar v útulkoch a tak isto skončí aj ich potomstvo - krížence - ktorých sú plné útulky ! Takže za všetko zlo a násilie je vždy zodpovedný človek !!!!

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Dievčenská punková skupina The Cubes, v ktorej za bubnami sedí Katka Knechtová, dokončila video ku svojmu prvému singlu.
pred 3 rokmi
Spevák Petr Kotvald vydal pri príležitosti výročia 30tich rokov na sólovej dráhe 3CD EXXXclusive.
pred 7 rokmi
Spoločnosť HP predstavila novú stolovú pracovnú stanicu HP Z220 a modelový rad notebookov HP EliteBook pre profesionálne využitie.
pred 8 rokmi
Albumovú novinku v súčasnosti prezentuje singel When I Start To, ku ktorému vznikol videoklip, ktorý je zároveň skvelou pozvánkou aj na bratislavský koncert.
pred 8 rokmi
Otázka ako dlho trvá, kým niekomu odpustíme nie je ľahká, ale podľa odborníkov pri menších krízach je to asi doba pol roka.
pred 7 rokmi
Kapela MUKATADO, ktorá nahrala oficiálnu hymnu Slovenského olympijského tímu, zverejnila k pesničke VŠETKO SA DÁ aj videoklip.
pred 6 rokmi
Spoločnosť HARIBO pripravila limitovanú vianočnú edíciu produktov, ktorá umocní čarovnú atmosféru Vianoc.
pred 7 rokmi
Nový sitcom aj program Nikto nie je dokonalýS odštartovali na Jednotke úspešne.