Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Českí biskupi poprosili pápeža, aby prijal Bezáka

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 18.02.2014

Svätý Otec je podľa biskupa Lobkowicza o kaze Bezáka informovaný.
Českí biskupi poprosili pápeža, aby prijal Bezáka
Zdroj obrázku: SITA
 

Českí a moravskí biskupi požiadali Svätého Otca Františka, aby prijal odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Povedal to pre českú kresťanskú televíziu Noe ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz.

Českí a moravskí biskupi boli od 11. do 17. februára na návšteve ad limina apostolorum v Ríme. Bola to prvá oficiálna príležitosť, kedy sa biskupi spoločne stretli so Svätým Otcom Františkom. Ako povedal Lobkowicz, biskupi otvorili tému Bezáka pred Svätým Otcom s prosbou, aby „otca Róberta prijal, aby si to mohli vyrozprávať“. Svätý Otec je podľa biskupa o veci informovaný. „Vie veľmi dobre - z jeho reakcie bolo vidno, že mu to nie je neznáma kauza - a tak tu nádej máme,“ vyhlásil biskup s tým, že snáď sa táto kauza nejako pohne. Zároveň dodal, že on nevie, čo je za odvolaním Bezáka.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) nebude nijako komentovať informácie, podľa ktorých českí a moravskí biskupi požiadali Svätého Otca Františka, aby prijal odvolaného trnavského arcibiskupa Bezáka. Ako povedal dnes pre agentúru SITA hovorca KBS Jozef Kováčik, KBS nevstupuje do menovania ani odvolávania biskupov.

Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Z riadenia Trnavskej arcidiecézy ho odvolal pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012. Róbert Bezák opustil začiatkom decembra Slovensko a presťahoval sa do talianskeho Bussolenga. V tamojšom kláštore redemptoristov začal život rehoľníka.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Áno, pochopí to len ten človek, ktorý skutočne hľadá Boha,alebo sa dopytuje povedzme prečo je toľko nespravodlivosti,vzdychá nad špinavosťou ktorá sa deje a povedzme Boha ešte nepozná... akoby sme hľadali skrytý poklad, a toho človeka Boh vidí, vedie a napráva, dá sa mu poznať v pravde v Jeho= Bohom ustanovenom čase= PRITIAHNE SI TOHTO ČLOVEKA, a dá sa mu poznať. Jedine náš Stvoriteľ vidí do nás a do naších možností a schopností, do nášho srdca. A len tak sa napr. ako zo mňa z ateistu môže stať človek veriaci.Položím si otázku :"Ako ja odprezentujem svojho vlastného ducha, mne Bohom už do brucha mojej matky vloženého ? A aké ovocie svojho vlastného ducha prinesiem na oltár ako obetu nášmu Bohu Stvoriteľu? A kde? Do ktorého chrámu ? NO PREDSA DO SVOJHO VLASTNÉHO. "SME CHRÁMOM ŽIVÉHO BOHA." Boh neprebýva v chrámoch stavaných ľudskými rukami. A toto všetko uvádza Sv.Písmo = Božie slovo.Lenže to skutočne raz a navždy treba opustiť to, čo ovocie nenesie, aj v neskutočných ľudských problémoch, ktoré sú súčasťou nášho fyzického života. Treba sa namáhať, veľmi namáhať a verím, že s Božou pomocou sa to dá zvládnuť, aby náš vlastný chrám neostal vyzametaný pre duchov sveta, aby doň skutočne vstupoval jedine Boží sv.duch. A toto si uvedomiť, a takto žiť, a ceniť si toho. Lenže ešte sú tu ďalšie potrebné náležitosti pre nášho ducha, ktoré nám zjavil Boží Syn, ktorého skutočne máme počúvať ako si praje Nebeský Otec :"Počúvajte ho, to je môj Syn milovaný, ktorého som schválil."Mať Kristovho ducha, byť ratolesťou na PRAVOM VINIČI, ktorý čistí sám Otec Nebeský, aby ratolesti mohli prinášať mnoho ovocia /ovocie ducha/. Potrebný je k tomu krst, v ktorom svedčia traja : "VODA, KRV, a SV.DUCH." A skutočne nestať sa suchou ratolesťou hodnou na spálenie, aby každý z nás vedel ako sa ujať VLÁDY NAD SVOJOU NÁDOBOU v posvätení a cti, ako tí, ktorí poznajú Boha. /1.Tesaloničanom/

 

Diskusné príspevky (6)

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Vyvstanú však mnohé otázky, pretože skutočne nie každý je rovnako spôsobilý, nie každý má rovnaké zázemie a pod. Lenže do srdca každého človeka vidí jedine náš Stvoriteľ. A preto na mnohých z nás je,čo je aj Božou vôlou, aby sme ako v 1.Tesaloničanom nabádali neporiadnych, hovorili utešujúco so skľúčenými dušami, podopierali slabých, boli zhovievaví ku všetkým. Dávali pozor, aby sme nikomu neodplácali urážku urážkou, ale vždy sa snažili o to, čo je dobré, jeden voči druhému a voči všetkým. A teraz vyvstane otázka, kde patriť ? Nebude človek v spoločenstve aj sám, alebo to skutočne môže byť aj len človek sám v spoločenstve veriacich a povedzme vydržať a patriť tam aj tak, ak si to uvedomuje.Čo ak sa predsa nezaradí, lebo má dannosť byť individualistom?Čo ak človek vidí, že sa o tom všetkom čo sa má a nemá s ohľadom na ducha len rozpráva a nekoná v skutkoch samotných? Tak si môžme položiť aj odpoveď, že niesme v úlohe Pastiera, ktorí sa budú zodpovedať. Alebo sme skutočne v úlohe otroka, ktorý žije duchom, kým ostatní vlastne ani niesú spôsobilí a žijú viac telom ako duchom? Len či potom nebude takýto duch na okraji tohto spoločenstva a pod.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
A napokon, ak si sami položíme rôzne otázky a aj odpovede, tak sa zamyslíme. Vážne sa sami vo svojom vlastnom duchu zamyslíme. Ktoré z náboženských spoločenstiev nezachováva rôzne obdobia a dni, ani ich neslávi ? Ktoré sa snaží následovať Pána Ježiša Krista = Pravého Pastiera a v čom ? Nieje predsa len v našej snahe zaprieť sami seba a ako náš Pán a oznamovať dobré posolstvo o príchode Božieho královstva? A takto treba byť obozretnými, pretože mnohí prídu v ovčom rúchu a sú to draví vlci ako sa zmieňuje Božie slovo, a vlastne toto dobré posolstvo ani nenesú. A byť obozretnými, pretože ako je Pravý vinič, je aj zákonite ten druhý. Takže áno, všetci patríme Bohu Stvoriteľovi =nášmu Nebeskému Otcovi a len Jemu skladáme účty za svojho ducha, ale zjednotený máme byť na Božiu chválu a rozradostňovať Božie srdce Kristovým duchom, duchom Božieho Syna, ktorý bol svojím Otcom ustanovený za Kráľa a ktorí nás zjednocuje pri svojom Tele.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Svätý Otec je podľa biskupa Lobkowicza o kaze Bezáka informovaný. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/ceski-biskupi-poprosili-papeza-aby-prijal-bezaka/

Svätý otec je o kauze Bezáka informovaný. A prečo nekoná?
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Nazývať svätým človeka a ešte vymenovávať za svätého je najväčšie rúhačstvo voči Bohu Stvoriteľovi. RKC už slúži len diablovi, preto sa niet prečo diviť tomu - že spravili so zábleskom Svetla / myslený tám p. Bezák/ vo svojich radoch to čo spravili. Oni už nemôžu a ani nedokážu konať, keď si ešte aj Jána Pavla I otrávili, pretože prirovnal pápežsky dvor k augiášovmu chlievu a snažil sa o reformu vatik. banky.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Vo Sv.Písme podľa Matúša 23:9 - sú uvedené samotné slová Pána Ježiša Krista: " Okrem toho NENAZÝVAJTE NIKOHO NA ZEMI svojím OTCOM, lebo jeden je váš Otec, Ten nebeský. Samozrejme nejedná sa o fyzických otcov naších fyzických tiel, ale duchovného Otca nášho duchovného života. A je ním Zvrchovaný Panovník Neba a Zeme. A NIKDO NA ZEMI NEDOSAHUJE BOŽIU SLÁVU. A skutočne JE LEN JEDEN svätý, Ten nebeský.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Súhlas. Len treba, aby to pochopili aj tie osprostené ovečky v radoch RKC.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Peter Krištúfek získal sfilmom Viditeľný svet cenu za najlepšiu réžiu na 21. Medzinárodnom filmovom festivale Arsenáls vRige.
pred 5 rokmi
Kolumbijský spevák Juanes sa po viac než troch rokoch vracia s novým štúdiovým albumom. Už 11.marca sa na trhu objaví jeho nový album nazvaný “Loco De Amor“.
pred 6 rokmi
Súťaže sa mohol zúčastniť každý, kto na jednu z piesní z nového albumu Low Profile Scream podľa vlastného výberu poslal video, ktoré sám nakrútil.
pred 6 rokmi
Festival Bažant Pohoda má za sebou svoj prvý večer. Návštevníkov priviedli na úvod do varu zástupcovia slovenskej hudobnej špičky - kapely AMO & Band a Polemic.
pred 7 rokmi
Mel Gibson v úlohe Hamiltona a Sigourney Weaver ako záhadná postava z diplomatických kruhov v napínavej dráme režiséra Petra Weira (Truman Show).
pred 4 rokmi
Autor cestopisov je presvedčený o tom, že právo na poznanie má každý.
pred 7 rokmi
Korben Dallas je pre filmových fanúšikov už navždy postavou, ktorú Bruce Willis stvárnil vo filme Piaty element.
pred 7 rokmi
Permanentky na jubilejný Topfest, ktorý sa bude konať 28. a 29. júna 2013 na letisku v Piešťanoch, sa v súčasnosti predávajú za 35 eur.