Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júna 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

CENY: Priemyselné ceny pokračovali v poklese aj v júni

Zdroj: SITA, redaktor: Sandy, pridané: 28.07.2015

Za celý prvý polrok ceny priemyselných výrobcov na Slovensku v úhrne klesli o 3,1 %.
CENY: Priemyselné ceny pokračovali v poklese aj v júni
Zdroj obrázku: Internet
 

Trend medziročného poklesu cien v slovenskom priemysle sa nezastavil ani v júni. Ceny priemyselných výrobcov sa totiž v úhrne medziročne znížili o 2,5 %, čím sa pokles oproti máju ešte prehĺbil o 0,1 percentuálneho bodu. V priemere za prvý polrok tohto roka tak ceny v priemysle na Slovensku medziročne klesli o 3,1 %. Stále tak platí, že ceny priemyselných výrobcov na Slovensku naposledy rástli ešte začiatkom roka 2013.

Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemský trh pritom v júni medziročne klesli o 4,4 %. Znížili sa ceny dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 7,5 %, ťažby a dobývania o 2,6 % a priemyselnej výroby o 2,5 %. Zvýšili sa ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,6 %. V samotnej priemyselnej výrobe sa znížili najmä ceny výroby koksu a rafinovaných ropných produktov o 17,1 % a potravín, nápojov a tabaku o 3,3 %. Naopak zvýšili sa najmä ceny výroby strojov a zariadení inde nezaradených a ostatnej výroby, opravy a inštalácie strojov zhodne o 2,2 % a drevených a papierových výrobkov, tlače o 2 %. Medzimesačne boli tuzemské priemyselné ceny v júni oproti máju nižšie o 0,8 %.

Exportné ceny v júni v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka klesli o 1,2 %. Znížili sa ceny dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 8,3 %, ťažby a dobývania o 1,6 %, priemyselnej výroby o 1 %, dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,9 %. V priemyselnej výrobe pre export sa znížili hlavne ceny výroby koksu a rafinovaných ropných produktov o 19,1 % a ostatnej výroby, opravy a inštalácie strojov o 3,5 %. Vzrástli predovšetkým ceny výroby počítačových, elektronických a optických výrobkov o 4,6 %. Medzimesačne exportné ceny v júni oproti máju klesli o 0,1 %.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Semestrálne, intenzívne, konverzačné, individuá...
Lazúry, farby, laky, oleje, vosky na drevo vo v...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


34 500.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 661 m2
3 125.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 250 m2
809.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 15 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Čo sa stane, keď sa do vás zamiluje zombie? To zistí Julie v romantickom komediálnom horore Mŕtvi a nepokojní, kde svet je nepekné miesto obývané z časti ľuďmi a z časti chodiacimi nemŕtvymi.
pred 6 rokmi
Hitový singel Turn Up The Music uvádza nový, v poradí už piaty album 23-ročného amerického speváka a tanečníka Chrisa Browna.
pred 7 rokmi
Šéfredaktora denníka Daily Planet Perryho Whitea si v novom Supermanovi zahrá Laurence Fishburne.
pred 3 rokmi
Cez víkend sa kráľovná popu vrátila tretí raz k susedom do Prahy a opäť predviedla šou, ktorá v súčasnom koncertnom svete nemá obdobu.
pred 7 rokmi
Nová odolná a vodotesná videokamera s vysokým rozlíšením od Panasonic.
pred 6 rokmi
Rezolúcia vyzýva všetky členské štáty, aby Medzinárodný deň šťastia primeraným spôsobom slávili, okrem iného prostredníctvom vzdelávania či verejných aktivít.
pred 4 rokmi
V stovke najúspešnejších riešiteľov logického testu sa umiestnilo až 40 dievčat. Víťazom prvého kola je taktiež dievča.
pred 5 rokmi
Turbo je obyčajný malý slimák, ktorý má veľký sen. Žiť svoj život slimačím tempom ho neuspokojuje, túži po omnoho väčšej rýchlosti...