Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Čaplovič navrhuje zrušenie titulov docent a profesor

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 05.04.2013

Podľa správy pre parlament by sa mali tieto tituly zrušiť a ponechali by sa len príslušné funkčné miesta.
Čaplovič navrhuje zrušenie titulov docent a profesor
Zdroj obrázku: Internet
 

Zrušenie vedecko-pedagogických titulov profesor a docent navrhuje v správe pre parlament minister školstva Dušan Čaplovič. Ponechali by sa len príslušné funkčné miesta.

"Týmto by sme sa v tejto oblasti stali štandardnou krajinou, z vysokoškolskej legislatívy by ubudlo niekoľko desiatok strán a poprední vysokoškolskí učitelia by získali stovky hodín na produktívnu prácu vo výskume a vzdelávaní," píše sa v dokumente o stave školstva a jeho ďalšom rozvoji, ktorý unikol do médií. Zároveň by sa vedecké rady fakúlt a vysokých škôl mohli venovať svojim hlavným úlohám dotýkajúcim sa kvality vzdelávania a výskumu.

Má to zabezpečiť nový zákon o vysokých školách, na ktorom sa začne pracovať tento rok a mal by začať platiť v priebehu roka 2015. Podľa správy je v prípade menovania profesorov potrebné novelizovať Ústavu SR. Ak by sa to nepodarilo, príslušný článok ústavy by sa iba v praxi nepoužíval.

"Ja osobne si to viem predstaviť," poznamenal pre agentúru SITA predseda Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Libor Vozár. Zrušenie titulov je však podľa neho akademicky citlivá záležitosť. "V žiadnom prípade nemôže ísť o nejaké spätné rušenie titulov, skôr o smerovanie do budúcnosti a ťažisko by malo byť kladené na funkčné miesta," doplnil Vozár. Pripomenul, že vo vyspelej Európe, či v USA sa tituly neudeľujú, sú charakteristické skôr pre transformujúce sa krajiny v Európe.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Podľa správy pre parlament by sa mali tieto tituly zrušiť a ponechali by sa len príslušné funkčné miesta. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/caplovic-navrhuje-zrusenie-titulov-docent-a-profes/

Vynikajúci nápad. Človeka robí človekom to aký je jeho duch a nie tituly. A niektorí profesori a docenti sa cítia ako nadľudia.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Šokujúci príbeh je bravúrne napísaný, dokonale nakrútený, herecké výkony sú excelentné a po viac než troch hodinách tohto filmu v divákovi ostane nezabudnuteľný dojem na celý život.
pred 7 rokmi
Fenomenálna speváčka s kubánsko – poľskou krvou Yvonne Sanchez prichystala tretí album, jednoducho a výstižne nazvaný Songs About Love – Live.
pred 8 rokmi
Voňavé, sladké jahody možno v týchto dňoch nájsť v takmer každej záhradke, v obchodoch či na trhu.
pred 3 rokmi
Nový letný román Jany Benkovej k vášmu dovolenkovému drinku alebo do cestovnej batožiny je na svete.
pred 6 rokmi
Počas minulotýždňovej dopravno-bezpečnostnej akcie, ktorú zorganizovala medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, skontrolovali 17 881 vodičov.
pred 11 rokmi
Hlavné zaťaženie pri behu znášajú svaly zúčastňujúce sa na odpichu od podložky, t.j. svaly chodidla.
pred 4 rokmi
Austrálskeho pilota Red Bullu dodatočne diskvalifikovali pre porušenie pravidla o spotrebe paliva.
pred 5 rokmi
Populárny herec si zahral zakladateľa známej filmovej spoločnosti v snímke Saving Mr. Banks.