Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 11. decembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Biskupi chcú burcovať ľudí v prospech ochrany života

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.08.2013

Život je dnes podľa biskupov ohrozený kultúrou smrti.
Biskupi chcú burcovať ľudí v prospech ochrany života
Zdroj obrázku: Internet
 

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) sa rozhodla iniciovať Národný pochod za život, ktorý bude 22. septembra v Košiciach, pretože chce burcovať svedomie ľudí v prospech ochrany života, ktorý je ohrozený kultúrou smrti.

Podľa katolíckych biskupov, ktorí pri tejto príležitosti napísali pastiersky list, život je dnes ohrozovaný reklamou smrti, zabíjania a nezodpovedného prístupu mnohých politikov, režisérov a verejných činiteľov. Do médií sa podľa nich dostáva oveľa viac negatívnych ako pozitívnych správ, čo má vplyv na myslenie človeka a kvalitu jeho života. List sa bude čítať v nedeľu vo všetkých katolíckych chrámoch na celom Slovensku.

Katolícki biskupi vyzývajú v liste veriacich, aby sa zúčastnili na Národnom pochode za život. Podľa biskupov boj za život totiž nevybojujú jednotlivci, kňazi či biskupi, ale spolu musia kráčať všetci, ktorým záleží na tom, aby život zvíťazil nad smrťou. Tí, čo myšlienku pochodu odmietnu, sa podľa biskupov zaradia medzi ľahostajných.

Na celonárodný pochod za život, ktorý bude v Košiciach, by malo prísť podľa organizátorov niekoľko desiatok tisíc účastníkov. Má ísť o najväčší pochod za život na Slovensku. Pochod bude v nedeľu 22. septembra. Už deň predtým budú v meste workshopy na rôzne témy a večer spoločný program v športovej hale. Na druhý deň budú sv. omše a bohoslužby v jednotlivých košických chrámoch, následne moderovaný kultúrny program na Hlavnej ulici a popoludní pochod za život cez mesto. Košice si organizátori vybrali za miesto pochodu, pretože v súčasnosti sú európskym hlavným mestom kultúry.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Život je dnes podľa biskupov ohrozený kultúrou smrti. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/biskupi-chcu-burcovat-ludi-v-prospech-ochrany-zivo/

A tú najhoršiu teda - duchovnú smrť v ľuďoch pestujú práve kňazi, ktorí ľuďom nehovoria úplnú pravdu - ktorú zvestoval Kristus. Kňazi sú dnes rovnakí - ako pred 2000 rokmi, keď si žiadali Kristvu smrť pretože sa jeho posolstvom pravdy cítili byť ohrozený.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Živá strava alebo living foods (rawfood) sa v dnešnej dobe stáva populárna aj u nás. Tento pojem zahŕňa živú tepelne a chemicky neupravenú stravu.
pred 4 rokmi
Nežný, vtipný, duchaplný a melancholický film plný krásy a ľudskosti.
pred 5 rokmi
Tak trochu ľahkovážny chlapík menom HP sa kedysi zapojil do Hry, keď náhodou našiel hi-tech mobil. Bola to však iba náhoda? Čoskoro totiž zistil, že Hra je hybnou silou v mnohých udalostiach, ktoré na prvý pohľad nesúvisia.
pred 6 rokmi
Miro Žbirka v týchto dňoch nahráva v legendárnom londýnskom Studiu 2 na Abbey Road.
pred 8 rokmi
Suchá pokožka, unavená pleť, rozšírené póry... Krémy nepomáhajú a oberajú nás o peniaze. Treba skúsiť domáce recepty...
pred 11 rokmi
Zvyšovanie litrovového výkonu motorov je sprievodným javom ich historického vývoja a neustáleho zdokonaľovania. Je potešiteľné, že tento trend sa nevyhýba ani malolitrážnym motorom, ktoré tak pod kapotou kompaktných automobilov dokážu svojim zvýšeným
pred 7 rokmi
Legendárny americký moderátor Larry King chce, aby ho po smrti zmrazili. Chcem, aby ma zmrazili, zistili, na čo som zomrel a vrátili ma späť, povedal.
pred 7 rokmi
Výsledky testu odhalili zásadné kvalitatívne rozdiely medzi autorizovanými a neautorizovanými servismi