Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Biskupi chcú burcovať ľudí v prospech ochrany života

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.08.2013

Život je dnes podľa biskupov ohrozený kultúrou smrti.
Biskupi chcú burcovať ľudí v prospech ochrany života
Zdroj obrázku: Internet
 

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) sa rozhodla iniciovať Národný pochod za život, ktorý bude 22. septembra v Košiciach, pretože chce burcovať svedomie ľudí v prospech ochrany života, ktorý je ohrozený kultúrou smrti.

Podľa katolíckych biskupov, ktorí pri tejto príležitosti napísali pastiersky list, život je dnes ohrozovaný reklamou smrti, zabíjania a nezodpovedného prístupu mnohých politikov, režisérov a verejných činiteľov. Do médií sa podľa nich dostáva oveľa viac negatívnych ako pozitívnych správ, čo má vplyv na myslenie človeka a kvalitu jeho života. List sa bude čítať v nedeľu vo všetkých katolíckych chrámoch na celom Slovensku.

Katolícki biskupi vyzývajú v liste veriacich, aby sa zúčastnili na Národnom pochode za život. Podľa biskupov boj za život totiž nevybojujú jednotlivci, kňazi či biskupi, ale spolu musia kráčať všetci, ktorým záleží na tom, aby život zvíťazil nad smrťou. Tí, čo myšlienku pochodu odmietnu, sa podľa biskupov zaradia medzi ľahostajných.

Na celonárodný pochod za život, ktorý bude v Košiciach, by malo prísť podľa organizátorov niekoľko desiatok tisíc účastníkov. Má ísť o najväčší pochod za život na Slovensku. Pochod bude v nedeľu 22. septembra. Už deň predtým budú v meste workshopy na rôzne témy a večer spoločný program v športovej hale. Na druhý deň budú sv. omše a bohoslužby v jednotlivých košických chrámoch, následne moderovaný kultúrny program na Hlavnej ulici a popoludní pochod za život cez mesto. Košice si organizátori vybrali za miesto pochodu, pretože v súčasnosti sú európskym hlavným mestom kultúry.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Život je dnes podľa biskupov ohrozený kultúrou smrti. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/biskupi-chcu-burcovat-ludi-v-prospech-ochrany-zivo/

A tú najhoršiu teda - duchovnú smrť v ľuďoch pestujú práve kňazi, ktorí ľuďom nehovoria úplnú pravdu - ktorú zvestoval Kristus. Kňazi sú dnes rovnakí - ako pred 2000 rokmi, keď si žiadali Kristvu smrť pretože sa jeho posolstvom pravdy cítili byť ohrozený.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Simonov umelecký vývoj, kedy spevák nikdy nezaspal na vavrínoch, ale sa autorsky i interpretačne vyvíjal s dobou. Posun v jeho tvorbe je po vypočutí si oboch CD jednoducho neodškriepiteľný.
pred 7 rokmi
Christopher Nolan nakrúca tretieho Batmana. Predčí nový Batman: The Dark Knight Rises svojho predchodcu Temného rytiera?
pred 8 rokmi
Nový Full HD displej 273E2SB s dotykovým ovládaním...
pred 6 rokmi
Český karikaturista, ilustrátor, kreslič, scenárista a režisér skonal v dôsledku vážnej choroby.
pred 3 rokmi
Bravúrny ruský humor v podaní skvelých hercov!
pred 7 rokmi
Okrem textu zaujme chytľavá, súčasná melódia, rap a Kotuľov spievaný refrén. V globále – veľmi slušné.
pred 7 rokmi
Tuningová spoločnosť pripravila individualizačný program pre novú generáciu BMW 6er Cabriolet (F12).
pred 3 rokmi
Prežil ste niekedy deň blbec? Pokiaľ nie, tak si to môžete na nečisto vyskúšať v rovnomennej komédii.