Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Banky vlani najviac podporili kultúru a charitu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia, pridané: 22.08.2015

Banky pôsobiace na Slovensku investovali minulý rok popri kultúre a charite aj do vzdelávania a vedy či do športu.
Banky vlani najviac podporili kultúru a charitu
Zdroj obrázku: SITA
 

Neziskovým aktivitám bánk vlani dominovali projekty v oblasti kultúry a charity. Banky v roku 2014 podporili stovky celospoločensky osožných projektov, zväčša z viacerých oblastí života spoločnosti súčasne. "Najviac zdrojov vyčlenili na aktivity v oblasti kultúry a charity.

Celkovo vynaložili viac ako 4,5 milióna eur." Podľa výkonného riaditeľa Slovenskej bankovej asociácie Ladislava Unčovského, sa prínos bankového sektora nedá ilustrovať len vyjadrením v eurách. "Zameranie neziskových aktivít jednotlivých bánk a ich nadácií je pritom pestré a vzájomne sa líši". Spoločným znakom je však neustále úsilie prispieť k pozitívnej zmene v spoločnosti," cituje ďalej tlačová správa Slovenskej bankovej asociácie L. Unčovského.

Banky sa angažovali v oblasti kultúry - podpory umeleckej tvorby či ochrany kultúrneho dedičstva. Na podporu kultúrnych zoskupení, hudobných alebo filmových festivalov, výtvarného umenia či na záchranu významných slovenských pamiatok venovali viac ako štvrtinu (26,7 %) z prostriedkov venovaných na neziskové aktivity. Ďalšia takmer štvrtina (24,5 %) išla na projekty so zameraním na charitu, zdravie, sociálnu a humanitárnu pomoc. Banky pomáhajú medzi iným ľuďom odkázaným na pomoc druhých, najmä chorým, deťom a rodinám v núdzi. Prispievajú na rehabilitačné a liečebné pobyty, zdravotnícke prístroje a pomôcky, ale aj na modernizáciu zdravotníckych zariadení. Podporujú tiež fungovanie chránených dielní a začleňovanie znevýhodnených skupín, informovala ďalej Zuzana Murcko.

Jedna z oblastí, do ktorej dlhodobo smeruje podpora z bánk, je vzdelávanie a veda. Vlani do tejto oblasti vložili banky 22,1 % zo sumy určenej na neziskové aktivity. Banky podporujú prednášky svetovo uznávaných profesorov a vedeckých osobností na Slovensku, vrátane nositeľov Nobelových či Pulitzerových cien.

Dotujú aj študijné pobyty na školách v zahraničí pre výborných žiakov a študentov. V rámci svojich podporných programov a nadácií podporujú tiež športové talenty a telesne postihnutých športovcov. Na oblasť športu vlani dali 14,4 % z prostriedkov určených na filantropiu. Zvyšok "smeroval na kľúčové oblasti spoločenskej zodpovednosti bankového sektora či už prostredníctvom komunitných alebo zamestnaneckých programov, ďalej na ochranu životného prostredia a prírody, čo je zároveň prierezová téma zodpovedného podnikania.

Banky tiež pravidelne podporujú inovatívne startupy (vznikajúce projekty, podnikateľské zámery) a kreatívnych mladých ľudí s perspektívnymi podnikateľskými ideami". Ako dodala hovorkyňa Slovenskej bankovej asociácie Zuzana Murcko, mimo spomínaných oblastí sa banky na Slovensku venujú zvyšovaniu finančnej gramotnosti. V snahe naučiť klientov robiť zdravé finančné rozhodnutia majú vlastné iniciatívy, no zároveň podporujú spoločný projekt finančného vzdelávania Viac ako peniaze, ktorý realizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s neziskovou organizáciou JA Slovensko.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


REINS Real Estate Services, Komplexné služby sp...
Kameraman a fotograf na vašu svadbu, stužkovú s...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


145 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 530 m2
669 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 310 m2
85 000.00 €
Na predaj byt, 1 izba, rozloha 36.50 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Tento príbeh sa pohráva s krehkou hranicou medzi láskou a posadnutosťou. Medzi realitou a chorými predstavami a nedá ti spávať ešte dlho po prečítaní poslednej stránky.
pred 7 rokmi
Hrob írskeho dramatika Oscara Wilda na parížskom cintoríne Pere Lachaise už nebude terčom vandalov. Oddnes totiž náhrobok chráni nová bariéra zo skla.
pred 5 rokmi
Nová ženská postava by mala nahradiť Jakea Harpera, ktorého predstaviteľ Angus T. Jones už nebude členom hlavného hereckého obsadenia.
pred 5 rokmi
Scenár snímky napíše Shane Salerno, režisér dokumentu o slávnom spisovateľovi.
pred 5 rokmi
Jedinečná edícia najdôležitejších slovenských hudobných albumov má šesť nových prírastkov na troch tituloch.
pred 6 rokmi
Autori víťazných remixov budú môcť stráviť deň v štúdiu V3 sound, kde sa nahrával aj zatiaľ posledný album Smola a Hrušky s názvom Palec hore (2012).
pred 7 rokmi
Formácia Gnarls Barkley neskončila, tvrdí spevák Cee Lo Green
pred 3 rokmi
Kanadský spevák a gitarista Bryan Adams sa vracia. Pre fanúšikov si pripravil celkom nový štúdiový album, ktorý pomenoval Get Up!.