Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Austrálsky filmár nafotil slovenských bezdomovcov

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 10.10.2012

Život ľudí bez domova mapuje výstava fotografií s názvom Môj domov ulica, ktorej vernisáž sa koná v stredu 10. októbra o 17:00 h. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.
Austrálsky filmár nafotil slovenských bezdomovcov
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Život ľudí bez domova mapuje výstava fotografií s názvom Môj domov ulica, ktorej vernisáž sa koná v stredu 10. októbra o 17:00 h. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave oproti kinu Mladosť. Fotografie tu ostanú do 13. októbra. Od 14. do 21. októbra ich bude možné vidieť na námestí Martina Benku.

Vernisáž výstavy, ktorej organizátorom je občianske združenie Vagus, sa koná v Medzinárodný deň ľudí bez domova. Autorom fotografií je Benjamin Richards - nezávislý austrálsky filmár, ktorý za svoju práci získal viacero prestížnych ocenení.

Návštevníci výstavy uvidia 24 fotografií zo života ľudí bez domova, ako aj z práce terénnych sociálnych pracovníkov OZ Vagus. V rámci vernisáže vystúpi známy slovenský bluesman Erich Boboš Procházka a účastníkov čaká aj prekvapenie.

V rámci Medzinárodného dňa ľudí bez domova bude na Račianskom mýte špeciálny výdaj stravy pre ľudí bez domova, ktorí už dlhodobo realizujú pracovníci občianskeho združenia Vagus s občianskym združením Kresťania v meste. "Bezdomovci sú bežnou súčasťou našich životov a práve v tento deň chceme priniesť aspoň malú zmenu v ich ťažkých životoch," povedal štatutárny zástupca OZ Vagus Sergej Kára.

Vznik výstavy podporil mobilný operátor O2 prostredníctvom programu ThinkBig. Samotný projekt Streetwork s ľuďmi bez domova podporila aj Nadácia VÚB.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Qoros vstupuje do súťaže LA Design Challenge s konceptom Q: QorosQloud Qubed. Koncept je štúdiou pokročilých možností prepojenia vodiča s jeho vozidlom v roku 2029.
pred 14 rokmi
Nieje nič lepšie ako sa ráno prebudiť odpočinutí a plní energie do nového dňa. Koľko ľudí pozná tento pocit?
pred 13 rokmi
Dlhú a napínavú históriu modelu Pajero sme vám načrtli už pri premiére tejto dlho očakávanej novinky v predchádzajúcich číslach.
pred 6 rokmi
Dlhé desaťročia nútia nátski muži svoje manželky, dcéry a sestry, aby sa zúčastňovali obchodu s bielym mäsom a ktokoľvek sa odváži prelomiť túto tradíciu, riskuje, že ho vlastná rodina zavrhne.
pred 7 rokmi
Winter postavil hotel v bezprostrednej blízkosti zdroja termálnej vody a sírneho bahna
pred 9 rokmi
OPFEST otvorí svoje brány opäť na začiatku prázdnin, tento rok v piatok a sobotu 1. a 2.júla.
pred 4 rokmi
Spoločnosť Film Europe prinesie už po štvrtýkrát po sebe do slovenských a českých kín víťaza festivalu v Cannes.
pred 5 rokmi
Thomas (Dylan O'Brien) sa jedného dňa prebudí bez akýchkoľvek spomienok v čiernom výťahu zvanom box. Keď sa z neho dostane, objaví ďalších chlapcov so stratou pamäti. Tí ho privítajú v prostredí s názvom Glade, ktoré je obklopené bludiskom.