Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ani jeden zo 14 exekútorov už nie je vo funkcii

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.06.2014

Spomenutých 14 exekútorov podľa Sociálnej poisťovne neodviedlo vymožené sumy, preto na nich SP podala trestné oznámenia a občiansko-právne žaloby.
Ani jeden zo 14 exekútorov už nie je vo funkcii
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Ani jeden zo 14 exekútorov, u ktorých Sociálna poisťovňa pri inventarizácii exekučných konaní zaznamenala nedostatky, už nie je vo funkcii.

"Slovenská komora exekútorov upozorňuje, že zo 14 dotyčných exekútorov je desať mŕtvych a zvyšní štyria už v súčasnosti nie sú súdnymi exekútormi," informovala dnes agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej komory exekútorov Stanislava Kolesárová. Spomenutých 14 exekútorov podľa Sociálnej poisťovne neodviedlo vymožené sumy, preto na nich SP podala trestné oznámenia a občiansko-právne žaloby.

"Slovenská komora exekútorov víta, že Sociálna poisťovňa využíva všetky svoje zákonné možnosti na uplatnenie svojich nárokov. Slovenská komora exekútorov považuje bezúhonnosť súdnych exekútorov za základný predpoklad výkonu ich povolania. Na svojich členov aplikuje princíp nulovej tolerancie," konštatovala Kolesárová.

Zákonné ustanovenie o povinnosti exekútora bezodkladne poukázať veriteľovi vymožené prostriedky, ktoré od 1. novembra 2013 priniesla v poradí už 37. novela exekučného poriadku, vníma exekútorská komora ako krok prispievajúci k spravodlivosti a transparentnosti, zvyšujúci istotu občanov v exekútorský stav. "Ak bude mať Slovenská komora exekútorov v budúcnosti konkrétne informácie o porušovaní zákona zo strany niektorého svojho člena, bude voči nemu bezodkladne konať," uzavrela hovorkyňa SKE.

Sociálna poisťovňa pri poslednej inventarizácii exekučných konaní, ktoré v minulosti postúpila exekútorom na vymáhanie svojich pohľadávok, zaznamenala viaceré nedostatky v postupe exekútorov. Informoval o tom hovorca poisťovne Peter Višváder. Z viac ako 415-tisíc zinventarizovaných konaní poisťovňa v 469 prípadoch zistila zadržanie a neodvedenie vymožených súm od 14 súdnych exekútorov v celkovej hodnote takmer 338-tisíc eur. Poisťovňa preto v tejto súvislosti podľa hovorcu podala na exekútorov trestné oznámenia a súbežne s nimi aj občiansko-právne žaloby.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Primárne sa zameriavame na reality v okrese Bra...
Keramická dielňa s ručnou výrobou úžitkovej ker...

710.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 53 m2, novostavba
76 990.00 €
Na predaj chata, rozloha 760 m2, novostavba
107 100.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 6 300 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Biostrava má svojich vyznávačov aj svojich zatracovateľov, tak ako každá strava. Ale určite nie je škodlivá.
pred 7 rokmi
Člen skupiny Wu-Tang Clan okrem toho nakrúti aj akčný triler No Man's Land.
pred 6 rokmi
Nový tablet prináša bohaté multimediálne zážitky, efektívne služby pre zdieľanie obsahu a dokumentov a pritom sa hravo zmestí do vrecka.
pred 8 rokmi
Film o oddanosti, priateľstve a láske človeka k človeku.
pred 7 rokmi
Britský spevák a skladatel Mike Rosenberk bol pôvodne leadrom folk-rockovej kapely Passenger, ktorej členovia sa po natočení debutového albumu rozhodli, že vo svojich hudobných kariérach budú pokračovať individuálne.
pred 7 rokmi
V súčasnosti existujú vakcíny proti dvom najrozšírenejším typom hepatitídy - A a B.
pred 5 rokmi
Návrat ku koreňom v prípade Garua znamená návrat k popu. A ešte presnejšie k relatívne tklivému popu. Najväčší úspech totiž dosiahol s baladami.
pred 7 rokmi
Stres môže byť dobrý aj zlý. Ten dobrý spôsobuje, že odovzdáme prácu načas, nemeškáme do práce a podobne. Zlým sa stáva až vtedy, keď ho nezvládame a nedokážeme „vypnúť“.