Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Akú hodnotu má obyčajný klik?

Zdroj: © Server.sk, redaktor: redakcia , pridané: 07.12.2012

Nezisková organizácia klik pre šťastie, spustila 5.12.2012 pilotnú prevádzku projektu klikprestastie.sk.
Akú hodnotu má obyčajný klik?
Zdroj obrázku: Internet
 

Nezisková organizácia Klik pre šťastie, spustila 5.12.2012 pilotnú prevádzku projektu klikprestastie.sk. Je to originálny, na Slovensku technicky jedinečný online systém pomoci deťom s vážnym zdravotným problémom. Návštevník stránky dokáže pomôcť postihnutým symbolickým klikom na stránke.

„V našich životoch sa často objavujú situácie, kedy nedokážeme pomôcť inej osobe alebo podporiť myšlienku inak ako symbolickou formou. Symbolická alebo morálna podpora je veľmi dôležitá ak niekomu vyjadrujeme úprimnú sústrasť, smútime spolu s ním, ale aj keď vyjadrujeme názor na spoločenské dianie alebo niekomu povieme, že ho máme radi. Je to prirodzený prejav spolupatričnosti, prejav citov, ktoré sú jedinečné pre ľudí. Preto zavádzame pojem symbolické kliknutie,“ hovorí Peter Ohrajter, riaditeľ n.o. klik pre šťastie.

Fungovanie systému pomoci

Návštevník stránky príde na stránku a symbolickým kliknutím (na príslušné tlačidlo) podporí aktuálny projekt pomoci – konkrétny životný príbeh dieťaťa. Každý takýto symbolický klik má finančnú hodnotu, ktorú kryje generálny partner. Do projektu sú zahrnuté individuálne príbehy detí so zdravotným problémom. Každý príbeh je osobne preverený neziskovou organizáciou klik pre šťastie. Návštevník stránky svojim klikom prináša symbolickú podporu a môže pomôcť deťom viacerými spôsobmi:
* symbolicky, kliknutím na príslušné tlačidlo;
* šírením príbehu medzi známymi;
* vyjadrením morálnej podpory na facebook profile klik pre šťastie, n.o.;
* finančným príspevkom cez špeciálne tlačidlo.


Každý príbeh má partnera, ktorý predstavuje finančnú garanciu pre realizáciu pomoci. Jeho účasť v systéme pomoci klikprestastie.sk podporuje spoločenskú angažovanosť a záujem spoločnosti o pomoc v tejto oblasti. Na projekte klikprestastie.sk pracovali a konzultovali odborníci z oblastí digitálnych riešení, sociálnych otázok, marketingu, fotografie a videa, ale aj z oblasti mediálneho plánovania, či výskumov.

Nezisková organizácia klik pre šťastie, n.o. sa zameriava na pomoc deťom s vážnym zdravotným problémom a projekt klikprestastie.sk je pilotnym projektom organizácie. Cieľom organizácie je spájať spoločnosť na pomoc deťom a prinášať inovatívne riešenia pomoci, podporovať angažovanosť verejnosti a byť nápomocný deťom, ktoré trpia vážnym zdravotným problémom.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


ECO-INVESTMENT, a.s. je súkromná investičná a h...
AIRSOFT ARMY SHOP . Váš obchod so širokým sor...

56 800.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 41 m2, novostavba
184 800.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 84 m2
600.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 66 m2, novostavba

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Po vyše roku sa do Bratislavy vráti jeden z najznámejších hráčov na hang, rakúsky hudobník Manu Delago.
pred 9 rokmi
Exkluzívny športový paket pre BMW 650i Cabriolet
pred 7 rokmi
Autori prišli s mimoriadnou vizuálnou lahôdkou, ktorá nepochybne poteší každého diváka, exteriéry sú nakrútené mimoriadne precízne a ono aj ten príbeh samotný má svoju myšlienku, zmysel a jednoznačný odkaz.
pred 10 rokmi
Jedným z najčastejších príznakov sklerózy multiplex sú ťažkosti s chôdzou. Nová liečba zlepšujúca chôdzu u pacientov so sklerózou multiplex...
pred 6 rokmi
Stále narastá počet ľudí, ktorí bojujú so svojou váhou. Veľké množstvo drží diétu, ale napriek tomu je počet obéznych stúpajúci.. Ako je to možné, veď všetky diéty sú „zaručene“ pravé?
pred 5 rokmi
Finále veľkolepej upírej ságy vo veľkom štýle.
pred 7 rokmi
Slovenská interpretka má už syna Lea.
pred 9 rokmi
Album, ktorý viac ako rok vznikal v štúdiách v Košiciach a Bratislave, bude obsahovať v základnej verzii 14 piesní.